خشم رهبر انقلاب از کشتار مردم بیگناه در بلوچستان

545362 خبر ناگهانی

وی با بیان اینکه هفته گذشته تحلیل بسیار دقیق و حکیمانه ای از رهبر عزیزمان در مورد شرایط کشور و وضعیتی که در آن قرار داریم دریافت کردیم. پیش رفتن. آنها نمی خواهند ایران پیشرفت کند.

بیشتر بخوانید:

حجت الاسلام حاج علی اکبری با اشاره به گوشه هایی از بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار مردم اصفهان، اظهار داشت: بسیج امید کشور برای پیشرفت است؛ بسیج مردمی برای پیشرفت کشور است. هم تفکر بسیجی و هم نهاد بسیجی امید ما برای رسیدن به آرمان های انقلاب اسلامی و ملت ایران است. معجزه تفکر بسیجی را در دفاع مقدس، سازندگی، پیشرفت علم و دانش، تعمیق امنیت کشور و منطقه مقاومت دیده ایم.

وی افزود: ما شاهد گسترش بسیج در سوریه، عراق، لبنان، فلسطین و… بوده ایم. این درخت دائما میوه می دهد و ریشه های عمیق و قوی دارد. ریشه در سنت های الهی و در بین ملت های بزرگ دارد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اقدام نظامی گفت: امید به بسیج و تفکر بسیجی برای آینده است.

وی با برشمردن شخصیت هایی که با تفکر بسیجی در کشورمان به موفقیت دست یافتند، گفت: عالم شهید فخری زاده بسیجی نمونه بود که حرکت علمی را در کشور رواج داد. این الگوهای درخشان جلوی چشمان ما هستند.

حجت الاسلام حاج علی اکبری با ادای احترام به سردار شهید قاسم سلیمانی گفت: خط قرمز همچنان چشمان دشمنان را کور می کند.

وی از شهید فریدالدین معصومی که نخبه کشور بود و در حمله تروریستی به شاهچراغ به شهادت رسید اشاره کرد و گفت: شهادت داوود جعفری در سوریه نیز نشان داد که راه ما ادامه دارد.

  قیمت روز محصولات ایران خودرو 10 خرداد 1401

امام جمعه موقت تهران گفت: اکنون نوبت به معجزه دیگری از تفکر بسیجی رسیده است. بسیج در گام دوم انقلاب اسلامی باید در همه عرصه ها بدرخشد. اولاً در عرصه توسعه انسانی، تراز انقلاب اسلامی در جهاد، در تزکیه نفس، در جامعه پذیری، در تهذیب و در یک کلام در پیشرفت، چشم امید بسیج است.

وی افزود: بسیج باید در جهاد علمی، تولید، ترویج معنویت و اخلاق، ترویج سبک زندگی اسلامی و… حضور داشته باشد. امید امام امت و شهدا به اراده پولادین بسیج است. این منطقه ای است که باید برای گسترش خط بسیج در آن سرمایه گذاری کرد.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: باید به مسجد و پایگاه های مقاومت بسیج بیشتر توجه شود.

وی خاطرنشان کرد: بسیج محلات و بسیج اصناف نیز مهم است و باید از نفوذ دشمن جلوگیری شود، فهرست خدماتی که بسیج در جامعه داشته است باید منتشر و به اطلاع مردم برسد.

حجت الاسلام حاج علی اکبری نیز اظهار داشت: گاهی سخنرانی ها در جامعه بیش از حد احساسی است و در جامعه دوقطبی و دوقطبی ایجاد می کند. همه گروه ها باید به روش امام خامنه ای ایمان داشته باشند، جامعه باید عقلانی و مستند باشد.

خشم رهبری از کشتار مردم بیگناه در بلوچستان

وی با اشاره به سفری که در راس هیئتی از رهبر انقلاب به استان سیستان و بلوچستان داشت، گفت: این استان به شور و وطن پرستی معروف است. با گروه های مختلف مردم ملاقات کردیم. ما نظر علما، نخبگان و سران طوایف را گرفتیم. بر اثر حوادثی که رخ داد تعدادی از هموطنان بی گناه کشته و زخمی شدند. این حادثه برای امام عزیزمان دردناک بود. وی با وجود اقدامات استانی گفت: این هیئت باید به استان رفته و مشکلات را بشنوند و اقدامات بعدی را اعلام کنند.

  هالووین در عربستان سعودی واکنش های بسیاری را به همراه داشت

امام جمعه موقت تهران گفت: این کار در مدت یک هفته به صورت فشرده انجام شد. نتایج قابل توجهی در ارتقای امنیت، صلح و وحدت حاصل شده است. از مهمان نوازی گرم و محبت آمیز مردم، مسئولان، سران طوایف و نخبگان سیستان و بلوچستان قدردانی می کنم.

وی همچنین گفت: با تشکر از مواضع انقلابی و بسیج ساز دولت، دستگاه دیپلماسی و سازمان انرژی اتمی در برابر رفتارهای مضحک ترویکای اروپایی و مواضع کشورهای اروپایی در قبال حقوق بشر. مسئولان در مقابل جبهه غرب محکم و انقلابی ایستادند. غنی سازی 60 درصدی در فورد آغاز شد. برخی کشورهای اروپایی باید بدانند که حسابشان به روی مردم ایران باز است. آنها به جمهوری اسلامی جفا کردند و روزهای سختی خواهند داشت.

امام جمعه موقت تهران در پایان برای تیم ملی کشورمان در جام جهانی آرزوی موفقیت کرد و گفت: امیدواریم بدرخشند و دل ملت عزیزمان را شاد کنند.

قدردانی از خدمات بسیج در عرصه های مختلف

حجت الاسلام حاج علی اکبری نیز در خطبه اول نماز جمعه امروز تهران اظهار داشت: در آستانه پنجم آذر سالروز تاسیس بسیج مستضعفین هستیم. بسیج در عرصه های مختلف خدمات قابل تقدیری انجام داده است.

وی ادامه داد: بسیج 22 روز پس از تسخیر لانه جاسوسی تأسیس شد. امام 9 سال بعد در 11 آذر 67، سالروز تشکیل بسیج، در پیام خود به بیان آثار معجزه آسای بسیج در حراست مقدس پرداختند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به بخشهایی از پیام امام خمینی (ره) گفت: ایشان بسیج را با الفاظی الهام بخش توصیف کردند. با بررسی این پیام می توان به تفکر، آرمان ها و راهبردهای بسیج پی برد. اگر بسیج به معنای حرکت سازمان یافته مؤمنان مجاهد با محوریت امام حق است، این را در کلام الهی می توان دید.

  ترکیه آماده جنگ با یونان است

حجت الاسلام حاج علی اکبری با اشاره به آیاتی از قرآن کریم خاطرنشان کرد: کسانی که امیدشان به خداست و دلشان به لقای حق دل بسته است، دلیل بر یاری خداوند هستند. اینها حتی اگر اندکی در مقابل جبهه کفر باشند، سربلند و پیروزند.

وی در ادامه به تشریح ویژگی های افراد جبهه حق بر اساس آیات قرآن کریم پرداخت و تصریح کرد: قرآن کریم از این خط نورانی «حزب الله»، مجاهد و انصار و محققین یاد کرده است. آرمان های الهی خط جهاد در راه خدا ادامه دارد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به روایتی مبنی بر اینکه همشهریان سلمان فارسی در مسیر درست قدم می گذارند، گفت: خدا را شاکریم که به برکت انقلاب اسلامی در راه درست قدم می گذاریم. معجزه بسیج را در چهل سال اول انقلاب دیدیم و در چهل سال دوم خواهیم دید.

در پایان حجت الاسلام حاج علی اکبری به وقایع ماه جمادی الاول اشاره کرد و برای بهره مندی از این ماه ابراز امیدواری کرد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید