خبر مهم واریز حقوق بازنشستگان/نحوه تغییر شماره دسته در سامانه اجتماعی مشخص شد

به گزارش مستقل آنلاین؛ به گزارش ایرنا، رئیس اداره کل بازنشستگی سازمان تامین اجتماعی ضمن تشریح خدمات سامانه غیبت این سازمان برای مستمری بگیران، گفت: مستمری بگیران دقت داشته باشند در هنگام پرکردن قطعات نسبت به اعلام شماره شبای بانکی خود اقدام کنند. زیرا تمامی عواقب پر کردن اطلاعات اشتباه به عهده مستمری بگیران خواهد بود.

مجتبی طهماسبی درباره جزئیات خدمات آفلاین سامانه تامین اجتماعی و نحوه تغییر شماره شبای بانکی در این سامانه گفت: مستمری بگیران جدید و همچنین بیمه شدگان می توانند با استفاده از «اعلام شماره شبای بانکی ویژه» شماره شبای بانکی خود را در این سامانه تغییر دهند. در شعبه مربوطه درخواست دهید.

وی تاکید کرد: مستمری بگیران در تکمیل اجزای اعلام شماره حساب بانکی دقت کنند. زیرا عواقب پر کردن اطلاعات اشتباه به عهده مستمری بگیر خواهد بود.

بانک ها طرف قرارداد با سازمان تامین اجتماعی هستند

رئیس اداره کل بازنشستگی سازمان تامین اجتماعی همچنین اعلام کرد: بانک رفاه کارگران، ملی ایران، ملت، تجارت، سپه و صادرات از جمله بانک هایی هستند که با سازمان تامین اجتماعی قرارداد منعقد کرده اند.

وی یادآور شد: انتخاب هر یک از بانک های مشخص شده توسط مستمری بگیران صورت می گیرد و تعیین اجباری برای نوع بانک وجود نخواهد داشت.

نحوه تغییر شماره دسته تامین اجتماعی/عواقب اطلاعات نادرست بر عهده مستمری بگیر است.

روند واریز مبالغ برای بدهی های کوتاه مدت (مانند مزایای بیکاری، مرخصی استعلاجی، بارداری و غیره) با فرآیند واریز مستمری متفاوت است. بنابراین اعلام دسته بیمه گذاران ربطی به دسته بازنشستگان ندارد.

طهماسبی آشتیانی ادامه داد: به عنوان مثال با وجود اعلام شماره حساب سازمان تامین اجتماعی به منظور واریز مبالغ کوتاه مدت (در زمان پرداخت بیمه)، باید مجددا شماره حساب جداگانه برای دریافت حقوق بازنشستگی.

  کارمندان گوگل؛ نه پایی برای رفتن دارند و نه پایی برای ماندن

این کارمند یادآور شد: از طریق سامانه خدمات غیرحضوری به نشانی https://es.tamin.ir، شماره حسابی که مستمری به آن واریز می شود نیز از قسمت «مشاهده شماره حساب بانکی» قابل درخواست است.

سازمان بیمه اجتماعی تاکنون 45 میلیون و 63 هزار و 283 نفر از کل جمعیت کشور (یعنی بیش از 53 درصد) را تحت پوشش بیمه و حمایت درمانی قرار داده است.

سازمان بیمه گر اصلی کشور که طبق آخرین آمار 4 میلیون و 76 هزار و 700 نفر به عنوان مستمری بگیر اولیه و 3 میلیون و 123 هزار و 749 نفر به عنوان مستمری بگیر ثانویه و در مجموع 7 میلیون و 200 هزار و 449 نفر به عنوان مستمری بگیر حمایت کرده است، یک نفر محسوب می شود. بخشی از خانواده بزرگ بیمه های اجتماعی

جمعیتی که با پرداخت حق بیمه در حین کار، کسب تجربه و سن لازم در قوانین مربوطه می توانند از مزایای خاصی در قانون این سازمان برخوردار شده و در دوران بازنشستگی مستمری دریافت کنند.

بیمه شدگان برای مشاهده آخرین وضعیت دریافت مستمری خود از این سازمان به منوی استعلام وضعیت موجود در سامانه غیرحضوری خدمات تامین اجتماعی مراجعه و موارد مربوطه را به سامانه ۱۴۲۰ اطلاع دهند.

دیدگاهتان را بنویسید