خبر مهاجرت پزشکان و جراحان است

وی در خصوص نگرانی های موجود در خصوص مهاجرت پزشکان گفت: بحث مهاجرت جراحان و پزشکان ایرانی بیشتر برای ایجاد فضای رسانه ای است و آمارها نشان می دهد که وضعیت نیروهای ذخیره متخصص و آموزش دیده خوب است بنابراین چهار هزار نفر. امسال دستیار استخدام شده اند که تعداد کمی نیست.

وزیر بهداشت افزود: قوانینی را برای جراحان قلب ایجاد کرده ایم که حضور آنها را تسهیل می کند. پیش از این جراح قلب با بورد جراحی امکان پذیرش داشت اما امسال بورد تخصصی اعلام کرد که تمامی جراحان می توانند بدون بورد به آموزش خود ادامه دهند.

عین اللهی با اشاره به اینکه امسال ظرفیت جراحان قلب نسبت به سال های گذشته چندین برابر شده است، تصریح کرد: این اخبار و سایر موضوعات علیه کشور در فضای مجازی منتشر می شود و صحت ندارد.

وی بیان کرد: با وجود مشکلات موجود در کشور، وضعیت نیروی انسانی خوب است و مشکلی در ارائه خدمات وجود ندارد و معاونت پزشکی به خوبی کار خود را انجام می دهد.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه مشکل اشتغال در خارج از ایران خیلی خوب نیست، گفت: سقف کارآمدی پزشکان دو برابر شده و در مناطق محروم این سقف برداشته شده و تلاش می کنیم شرایط بهتر و مراقبت بیشتری را برای پزشکان فراهم کنیم. برای بهتر بودن برای بیماران

  لحظه به لحظه با بورس / افزایش 3361 واحدی شاخص -

دیدگاهتان را بنویسید