خبر سفر رئیسی به مازندران / راه اندازی کارخانه زباله سوز ساری تا 6 ماه آینده

557606 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، آیت الله رئیسی صبح امروز در فرودگاه بین المللی دشت ناز مورد استقبال حجت الاسلام والمسلمین محمد باکر محمدی لائینی، سید محمود حسینی پور فرماندار و جمعی از مسئولان محلی قرار گرفت.

ادامه مطلب

رئیسی: بیانیه گام دوم انقلاب، چشم انداز نسل های آینده ایران است

در این بازدید وزرای کشور، آموزش و پرورش، اقتصاد و دارایی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ورزش و جوانان و معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه را رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، معاون پارلمانی رئیس جمهور، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، رئیس کابینه ریاست جمهوری و معاون اجرایی رئیس جمهور و رئیس جمهور همراهی می کنند. از نهاد ریاست جمهوری آیت الله رئیسی.

در سفر یک روزه رئیس جمهور به مازندران، تعدادی از پروژه های اقتصادی و عمرانی و بازدیدهای سرزده، دیدار با مردم، دیدار با جمعی از کارشناسان ارشد محیط زیست و مشارکت در شورای اداری استان پیش بینی شده است.

همچنین در جلسه شورای اداری مازندران، اعضای شورای دولت که به شهرستان ها اعزام شده اند، گزارش کار خود را از نقاط مختلف مازندران به رئیس جمهور ارائه می کنند. آیت الله رئیسی تاکنون به 16 استان از جمله هرمزگان، کوم، یزد، لرستان، زنجان، سمنان، اردبیل، فارس، خوزستان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و گیلان سفر کرده است. شانزدهمین مقصد سفر رئیس جمهور و هیئت دولت از استان گلستان جمعه گذشته انجام شد و مازندران به عنوان هفدهمین مقصد سفر استانی آیت الله رئیسی انتخاب شد.

راه اندازی کارخانه زباله سوز ساری تا 6 ماه آینده

رئیس جمهور در بازدید از کارخانه نیمه کاره زباله سوز 450 تنی ساری بر بهره برداری از آن طی 6 ماه آینده تاکید کرد. آیت الله سیدابراهیم رئیسی روز جمعه در این بازدید با ابراز تأسف از تاخیر چند ساله در تکمیل و بهره برداری از این مجموعه مهم نیروگاهی با ظرفیت تولید سالانه 30 هزار مگاوات، گفت: نباید گرفتار مردم و توقف طرح ها و پروژه ها شود. که اعتبار و راهی برای تکمیل آنها وجود دارد و لازم است این گونه پروژه ها با تلاش و اراده مضاعف به سرانجام برسد.

  دستگیری تروریست های زاهدانی / آزار و اذیت 400 زن و مرد در صحنه های هولناک

رئیس جمهور زباله ها را یکی از معضلات استان های مختلف به ویژه استان مازندران دانست و گفت: راه اندازی و تکمیل پروژه ها و پروژه های مرتبط با پسماندهای مربوط به زندگی روزمره مردم نباید به تأخیر بیفتد زیرا باعث ایجاد مشکل و دلزدگی مردم می شود. رئیسی همچنین به معاون اول مدیرکل دستور داد تا پایان سال مشکلات زباله سوزها برطرف شود.

دستور رئیس جمهور برای تکمیل اسکله “راه آهن” امیرآباد.

رئیس جمهور پس از بازدید از بندر امیرآباد و بندر در حال ساخت دستور تسریع در اجرای این پروژه مهم را صادر کرد. آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور روز جمعه از منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد و بندر استان مازندران بازدید و در جریان ظرفیت و مشکلات این بندر در مسیر رسیدن به حد مطلوب و تکمیل تمامی توانمندی های آن قرار گرفت.

وی با اشاره به اهمیت راه اندازی کارخانه های صنعتی و تولیدی در حاشیه این بندر گفت: بندر امیرآباد ظرفیت ها و زمینه های توسعه زیادی دارد و نباید این ظرفیت ها به تعویق افتاد.

رئیس جمهور افزود: سازمان محیط زیست در کنار توسعه و احداث کارخانه های تولیدی و صنعتی، علاوه بر توجه به مسائل زیست محیطی نیازمند تسهیل در توسعه بندر است. رئیس جمهور پس از بازدید از بندر امیرآباد و بندر در حال ساخت دستور تسریع در اجرای این پروژه مهم را صادر کرد.

از تالاب میانکاله دیدن کنید

آیت الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز با حضور در این تالاب به همراه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از نزدیک از نزدیک با آخرین وضعیت مدیریت تالاب بین المللی میانکاله آشنا شد. رئیس جمهور هفته گذشته در سفر به گلستان از تالاب میانکاله در منطقه مرزی استان بازدید و به جزیره آشوراده رفت.

  افراد مبتلا به فشار خون بالا مطالعه کنند

قرار است رئیس جمهور در این سفر با نمایندگان تشکل های محیط زیست مازندران دیدار کند. تالاب بین‌المللی میانکاله در شرق مازندران دارای 40 هزار هکتار آب است که از روستای میانکاله بهشهر تا آشوراده در استان گلستان امتداد دارد. این منطقه به دلیل برخورداری از آب مناسب با منابع غذایی و آبی غنی، سالانه پذیرای بیش از 30 تا 40 گونه پرنده مهاجر زمستان گذر و بیش از 100 گونه از پرندگان محلی آبزی و ساحلی است.

این تالاب با ذخایر حیات وحش حدود 28000 هکتار و انواع گیاهانی مانند سازیل و انار که تغذیه برخی از پرندگان است، توانسته بیش از 500 گونه جانوری را در خود جای دهد و به نوعی بهشت ​​پرندگان لقب گیرد و به همین دلیل تنوع زیستی به آن تبدیل شده است. یکی از ذخایر زیست کره جهان توسط سازمان های جهانی محیط زیست.

بازدید سرزده از بندر امیرآباد

رئیس جمهور در اولین سفر سرزده خود به مازندران در سفر استانی خود از بندر امیرآباد بازدید و در جریان فعالیت ها و اقدامات این بندر برای واردات کالاهای اساسی و غیره قرار گرفت. آیت الله رئیسی رئیس جمهور در بازدید از بندر اقتصادی امیرآباد با تاکید بر اینکه همه موانع زیست محیطی بر سر راه توسعه بندر و ایجاد صنایع باید برطرف شود، گفت: باید در بزرگترین بندر اقتصادی شمال صنایع دیگری ایجاد شود. در کنار. کشور. “

سیدمحمود حسینی پور استاندار مازندران راه اندازی کارخانه پتروشیمی و مس در استان را یکی از برنامه های توسعه این بندر دانست و از رئیس جمهور خواست اجازه توسعه بندر از شرق به غرب امیرآباد و از سرگیری برخی از این بندر را بدهد. کارخانه های غیر فعال در این بندر نیز باید فراهم شود.

منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد در شرق استان مازندران و در 51 کیلومتری شهر ساری واقع شده است. این منطقه ویژه اقتصادی با اراضی حمایتی گسترده به مساحت 1060 هکتار (قابل گسترش تا 2120 هکتار) که در کریدور ترانزیتی بین المللی شمال-جنوب واقع شده و دارای موقعیت ویژه و استثنایی است، نقش مهمی در ابعاد ملی و منطقه ای ایفا می کند.

  قیمت طلا در حال افزایش است/ روند کوتاه مدت قابل پیش بینی نیست

با توجه به اهمیت استراتژیک دریای خزر و وجود بازارهای عظیم در اطراف آن، همراه با پتانسیل های اقتصادی و تجاری فراوان از جمله استخراج و تبادل منابع انرژی، حمل و نقل، ارتباطات و ترانزیت کالا، توجه ویژه ای به توسعه این دریا می شود. مجتمع بندری عظیم و پیش بینی می شود با اجرای طرح توسعه در سال های آینده جایگاه شایسته ای به ویژه با فعال شدن کریدور شمال-جنوب و افزایش سرمایه گذاری در زمین های حمایتی در حوزه تجارت بین الملل اتخاذ شود. این بندر می تواند خدمات غلات، کالاهای عمومی، نفت، غرش، کانتینر، ذخیره سازی و پردازش را برای صاحبان کالا و بخش عمومی ارائه دهد.

ظرفیت گسترده مازندران

رئیسی در بدو ورود به استان مازندران با بیان اینکه استان مازندران از ظرفیت اقتصادی گسترده و متنوعی برخوردار است، گفت: بی شک با برنامه ریزی دقیق و حساب شده می توان از ظرفیت عظیم استان مازندران نه تنها به نفع این استان، بلکه در کشور. “

به گزارش ایسنا، آیت الله سیدابراهیم رئیسی صبح جمعه در فرودگاه ساری در جمع خبرنگاران با اشاره به اهداف هفدهمین سفر استانی دولت سیزدهم، اظهار کرد: استان مازندران یک استان تولیدکننده محصولات کشاورزی است و به عنوان قطب کشاورزی شناخته شده و ظرفیت و ظرفیت و نعمت های دریا، جنگل ها، زمین های حاصلخیز و نیروی کار کارآمد وجود دارد.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: استان مازندران با وجود برخورداری از ظرفیت و امکانات گسترده و متنوع در حوزه کشاورزی و معدن، دارای مشکلات و کاستی های جدی است که پیش از این سفر در جلسات مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفت و قرار است در این سفر تصمیم گیری شود. حل مشکلات استان

در حال بروز رسانی …

دیدگاهتان را بنویسید