خبر خوش برای وزیر جهاد کشاورزی برای پرورش دهندگان طیور و دام

564264 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، امشب سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در جلسه شورای اداری شهرستان های مانه و سملگان بر خرید تضمینی گوشت قرمز برای کشاورزان تاکید کرد و گفت: تصویب شود.

بیشتر بخوانید:

وی گفت: مازاد گوشت قرمز تولیدی را با تامین مواد اولیه دام تصفیه می کنیم حتی در این طرح می توانیم گوشت صادر کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه کشاورزان در حال حاضر نگران تامین مواد اولیه دام هستند، افزود: کشاورزان نگران فروش گوشت مازاد در زمان تولید نباشند.

ساداتی نژاد ادامه داد: حتی در تلاش هستیم تا از خرید گوشت مرغ تولیدی مرغداران اطمینان حاصل کنیم و مواد اولیه لازم را در اختیار آنها قرار دهیم.

وی با بیان اینکه دامداران و مرغداران و کشاورزان با فضیلت ترین اقشار جامعه هستند، افزود: این بخش های بی تکلف تولید کننده مواد غذایی، بهره برداران خیرخواه کشاورزی هستند و به هیچ وجه در کار خود به دنبال سود نیستند.

این مقام مسئول افزود: کشاورزان و سایر تولیدکنندگان در حوزه کشاورزی هیچ گاه دلالانه عمل نکرده اند و مورد سوء استفاده برخی دلالان قرار گرفته اند.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه بخش کشاورزی هیچ وقت تعطیل نشده است، گفت: اگر صنایع یا سایر بخش ها متوجه شوند که دیگر صرفه اقتصادی ندارند، برای مدت معینی تعطیل می شوند، اما این تعطیلی هیچ وقت وجود نداشته است. بخش کشاورزی.

ساداتی نژاد گفت: در حال حاضر در بخش های مختلف به تامین بذر مورد نیاز کشور وابسته هستیم و باید در این زمینه تلاش کنیم زیرا بذر به اندازه سلاح ارزشمند است.

  هوای رهبری جهان در اردوغان

وی همچنین بر راه اندازی کارخانه در بوجاری تاکید کرد و گفت: در این زمینه از سرمایه گذاران حمایت می شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه در سال برداشت آینده تمامی گندم های کشور به صورت قراردادی کشت می شود، افزود: نباید نگران تامین مواد غذایی در کشور باشیم، در این راستا باید از کشاورزان حمایت کنیم زیرا تضمین این مهم جهانی است. چالش.”

وزیر جهاد کشاورزی همچنین به افزایش قیمت خرید تضمینی گندم اشاره کرد و گفت: حتی قیمت کودهای مورد نیاز کشاورزان نیز 45 درصد کاهش یافته است تا آنها کوددهی زمین های خود را فراموش نکنند.

ساداتی نژاد با بیان اینکه استان خراسان شمالی در راه اندازی صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی عقب مانده است، افزود: در حال حاضر این کشتارگاه صنعتی دارای واحدهای تولید بسته بندی در زمینه های مختلف است بنابراین ارزش افزوده ای حاصل نخواهد شد.

وی بر حمایت سرمایه گذاران از صنایع تبدیلی و تکمیلی تاکید کرد و گفت: متاسفانه شیر تولیدی استان به استان دیگری منتقل می شود که نباید این گونه باشد.

این مقام مسئول با بیان اینکه از سرمایه گذاران در حوزه لبنیات حمایت خواهیم کرد، گفت: از همه سرمایه گذاران در حوزه های مختلف از جمله راه اندازی سردخانه، بسته بندی، کارخانه های خوراک دام و سایر موارد به نفع استان حمایت می شود.

ساداتی نژاد با تاکید بر راه اندازی مجتمع های دامپروری و کشاورزی در استان خراسان شمالی افزود: در این راستا از سرمایه گذاران حمایت خواهیم کرد زیرا این منطقه قطب دامپروری کشور است و پتانسیل بالایی برای تامین گوشت قرمز با کیفیت دارد.

  نگاهی به حاشیه فوتبال ایران

وزیر جهاد کشاورزی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: 2 میلیارد تن اعتبار و 500 میلیارد تن تسهیلات بانکی برای بخش کشاورزی این استان به بخش کشاورزی اختصاص یافت.

وی توسعه اراضی شیبدار در استان را مورد تاکید قرار داد و گفت: از کارکنان حوزه مربوطه تقاضا داریم این اراضی را برای توسعه باغات باران در اختیار کشاورزان قرار دهند و از این بابت گران نباشند و زمین هایی را در اختیار کشاورزان قرار دهند. متقاضیان “

ساداتی نژاد با بیان اینکه اراضی شیبدار بجنورد ظرفیت بسیار بالایی برای احداث تاکستان دارد، افزود: حتی این را در شاخص ارزیابی مدیران استانی برای ارائه اراضی شیبدار در اختیار کشاورزان قرار خواهیم داد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید