خانه های نوآورانه و مراکز رشد از یکدیگر جدا هستند / مدل جذبی برای خانه های نوآور مناسب نیست

555128 خبر ناگهانی

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز از دانشگاه آزاد اسلامی، پیشتازان نوآوری بخشی از اکوسیستم نوآوری و فناوری هستند که باید با ایده ها، نوآوری ها و کسب و کارهای جدید که درآمدهای آنها می تواند اقتصاد کشور را تحت تاثیر قرار دهد، ثروت تولید کند. یکی از ویژگی های خانه های نوآور دانشگاه آزاد اسلامی این است که به صورت تخصصی وارد موضوع شده و کار می کنند. بر اساس تحقیقات، حدود دو درصد از جامعه در تمامی جوامع نخبه، نوآور و خلاق هستند. اما فعالیت دانشجویی از ابتدای تحصیل در خانه های نوآور موثر بوده است.

محمدحسین معطر، مسئول راه اندازی تالار نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در گفتگو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، در خصوص تالار فناوری هوشمند و سلامت گفت: سال گذشته مجوز سالن های نوآوری از سوی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی صادر شد. وی افزود: یک سال و نیم از راه اندازی خانه نوآوری در دانشکده بازرگانی می گذرد و کارگاه ها و ساختارهای مختلفی مانند پزشکی، بهداشت و درمان و پزشکی، مهندسی و کامپیوتر و فناوری و اطلاعات و اطلاعات در قالب 30 عنوان راه اندازی شده است. این مدرسه.

وی افزود: این کارگاه ها در قالب شرکت های حضوری، مجازی، هسته ای و فناور ایجاد می شود که در قالب گروهی متشکل از 8 شرکت فناور در مجموعه خانه نوآوری ایجاد و در مهرماه امسال مجوز دریافت کردند. شتاب دهنده فناوری و پتروشیمی در قالب فضای کاری مشترک حدود صد متر مربع ایجاد شد.

صادرات محصولات نوآورانه به کشورهای همسایه

مسئول راه اندازی تالار نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد در پاسخ به این سوال که کار در این سالن ها چقدر برای رسیدن به اهداف شما موثر است؟ وی ادامه داد: برخی واحدها دارای مراکز فناوری در حوزه آرایشی و بهداشتی و کرم ها هستند و به کشورهای همسایه صادر می شوند. شتاب دهنده ها در زمینه دوره های آموزشی فعالیت می کنند. برای انجمن ها و تفاهم نامه ها در قالب صندوق های سرمایه گذاری انجمن سلامت سازماندهی می شود تا از امکانات آن برای هسته و شرکت های خانه های نوآور استفاده کند.

  هیچ تماسی برای جذب طارمی نداشته ایم

وی افزود: خدمات مشاوره حقوقی در منازل با حرکت به سمت مبانی دانش و خدماتی از این دست ارائه می شود. چنین خدماتی موثر بوده و سرعت فعالیت فعالان خانه نوآوری موثر بوده است.

ما به حمایت کافی از بخش توسعه نیاز داریم

معطر تاکید کرد: در برخی موارد نیاز به امکانات بود و توانستیم از دانشگاه تسهیلات ارائه کنیم. اعتبارات از طریق صندوق ها تامین شد و توانستیم اقدامات موثر و مناسبی انجام دهیم. ایجاد فضای موثر برای توسعه فعالیت ها و راه اندازی خط تولید قرارداد مشارکت. این نوع حمایت موثر است، اما کافی نیست.

مسئول راه اندازی خانه نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد در ادامه در خصوص وضعیت اشتغال زایی در این خانه ها گفت: دوره های متعددی در این خانه ها برگزار شد و افراد توانستند وارد بازار کار شوند. بسیاری از این افراد جذب خانه های نوآوری نشدند و برخی از فعالان به دلیل مناسب نبودن مدل جذب در خانه، نتوانستند به درستی جذب شوند.

رهبران نوآور به مراکز رشد توصیه می کنند

رئیس خانه نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی مشهد با بیان اینکه خانه نوآوری و مراکز رشد اکنون از هم فاصله زیادی دارند، ادامه داد: خانه نوآوری در بسیاری از موارد مشاور مراکز رشد است و برخی از وظایف مراکز رشد را ساماندهی می کند. . یک سال و نیم از راه اندازی مرکز نوآوری در مشهد می گذرد، طبیعتاً به مرور زمان می توان برای ایجاد اشتغال تدابیری برنامه ریزی کرد.

معطر خاطرنشان کرد: بدون شک دانشجویان به راحتی در این فعالیت ها شرکت می کنند، اما به دلیل مجازی بودن تمامی معارفه ها، فعالیت ها و سمینارها، بخش قابل توجهی از دانشجویان از وجود مراکز نوآوری آگاهی ندارند.

  اوفارل به بازیکن خود شخصیت داد و او مردی پاک بود

فعالیت ها در خانه نوآوری به مرحله درآمدزایی رسیده است

رئیس تالار نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد درباره روند درآمدزایی در تالارهای نوآوری گفت: فعالیت در تالار نوآوری به مرحله درآمدزایی رسیده و توانسته است محصولات خود را به بازار عرضه کند. نتیجه خاصی نداره دانشجویان و فعالان این حوزه که به این ایده رسیدند و همه مردم توانستند کار کنند و برای خود و دانشگاه درآمدزایی کنند.

معطر با بیان اینکه فعالیت در خانه نوآوری جذابیت های زیادی دارد، افزود: اولین قدم توسعه فعالیت ها در خانه نوآوری و ایجاد ساختارهایی برای مدیران هیات علمی است تا حقوقی، مالی، اداری و غیره. مشکلات را راحت‌تر می‌توان حل کرد. «چارچوب واحد سازمانی خانه نوآوری هنوز مبتنی بر ساختارهای دانشگاهی نیست، ماهیت و مدیریت خانه نوآوری در مرکز رشد و وظایف آن در حال توسعه است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید