حوادث اخیر در اوکراین خشم اسرائیل از اظهارات لاوروف / انفجار در بلگورود روسیه

558682 خبر ناگهانی

به گزارش ایسکانیوز، سخنگوی کاخ سفید گفت: آمریکا با روسیه به توافق رسیده است که در جنگ هسته ای برنده ای وجود ندارد.

ادامه مطلب

ساکی شب گذشته در یک کنفرانس خبری گفت: روس ها سال گذشته مدتی است که به صراحت اعلام کرده اند که پیروز شدن در جنگ هسته ای غیرممکن است. ما با این موافقیم و تایید این موضع برای هر کشور بسیار مهم است.

وی تاکید کرد که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا همچنان مخالف اعزام نیروهای آمریکایی به اوکراین است و قصد ندارد موضع خود را در این زمینه تغییر دهد.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه روز دوشنبه گفت که خبرنگاران غربی اظهارات وی در مورد جنگ هسته ای را تحریف کرده و اظهارات وی را تقریباً تهدیدی برای جامعه بین المللی خواندند. لاوروف تاکید کرد که روسیه در تلاش است تا به توافقی دست یابد تا اطمینان حاصل شود که جنگ هسته ای آغاز نمی شود و در سال های اخیر بارها از همتایان آمریکایی خود خواسته است تا تایید کنند که جنگ هسته ای برنده ای وجود ندارد، بنابراین هرگز نباید شروع شود. سابق.

ولادیمیر آرماکوف، مدیر بخش منع اشاعه و کنترل تسلیحات وزارت امور خارجه روسیه نیز خاطرنشان کرد که مسکو از دیگر کشورها انتظار دارد که به منطق جلوگیری از جنگ هسته ای پایبند باشند. به گفته وی، در حال حاضر آمریکا، فرانسه و انگلیس از اصول غیرقابل قبول درگیری میان کشورهای هسته ای دور می شوند و اعضای ناتو عموماً یک اتحاد هسته ای محسوب می شوند.

زلنسکی: نیروهای مسلح اوکراین در خاک روسیه عمل نمی کنند

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین در مصاحبه با شبکه العربیه گفت نیروهای مسلح این کشور با وجود گلوله باران های متعدد در مناطق همسایه فدراسیون روسیه، هیچ عملیاتی در خاک روسیه انجام نمی دهند.

زلنسکی گفت: “در حال حاضر عملیات نظامی فقط در داخل مرزهای اوکراین انجام می شود و هنوز به روسیه سرایت نکرده است. ارتش اوکراین هیچ عملیات نظامی در خاک روسیه انجام نمی دهد.”

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

این ادعا پس از آن مطرح می‌شود که یک پاسگاه در منطقه بریانسک در اواخر آوریل مورد اصابت گلوله خمپاره‌ای از خاک اوکراین قرار گرفت و تلفات جانی نداشت. علاوه بر این، ارتش اوکراین پیش از این چندین گلوله توپ و خمپاره در مناطق بریانسک و کورسک روسیه شلیک کرده است.

به گفته کمیته تحقیقات روسیه، در اواسط ماه آوریل، دو هلیکوپتر اوکراینی به حریم هوایی روسیه حمله کردند و چندین گلوله به سمت یک منطقه مسکونی روستایی شلیک کردند و تعدادی از مردم محلی را مجروح کردند.

چند روز پیش فرماندار منطقه کورسک اعلام کرد که یک پل راه آهن در این منطقه به دلیل خرابکاری افراد ناشناس بخشی از آن فروریخته است.

اتحادیه اروپا امتناع گازپروم از تامین گاز به لهستان و بلغارستان را محکوم کرد.

وزرای اتحادیه اروپا که مسئول توسعه و تامین انرژی هستند، گازپروم روسیه را به دلیل قطع گاز به لهستان و بلغارستان محکوم کردند. باربارا پومپیلی، وزیر محیط زیست فرانسه، دوشنبه شب پس از نشست روسای وزارتخانه های خطی در بروکسل در یک کنفرانس خبری گفت که وزراء بر اتحاد و همبستگی همه کشورهای اتحادیه اروپا در مواجهه با چالش های جدید تاکید کرده اند. اول از همه، گازپروم تصمیم یکجانبه برای تعلیق گاز به لهستان و بلغارستان را به شدت محکوم کرد.

به گفته وی، اکنون کشورها باید متحد شوند و با اپراتورها و کمیسیون اروپا برای یافتن رویکردی برای ادامه پرداخت منابع انرژی روسیه به ارز مشخص شده در توافق همکاری کنند. توافقات اتحادیه اروپا باید همانطور که منعقد شده است ادامه یابد. این مقام فرانسوی افزود: بحث در مورد افزایش فشار تحریم ها بر روسیه در آینده نزدیک ادامه خواهد یافت.

کشورهای اتحادیه اروپا باید برای قطع گاز روسیه آماده شوند

کمیسیون اروپا (EC) از کشورهای اتحادیه اروپا می‌خواهد در صورت قطع شدن گاز روسیه، برنامه‌های عملی مشخصی اتخاذ کنند.

  روز جمعه در تهران برف می بارد

کادری سیمپسون، کمیسر انرژی اتحادیه اروپا روز دوشنبه پس از نشست اضطراری شورای اتحادیه اروپا در بروکسل گفت: همه شاهد هستند که آنها (روسیه) به تعهدات خود عمل نمی کنند. این رویکرد به وضوح نشان داده است که آنها تامین کنندگان غیرقابل اعتمادی هستند. بنابراین همه کشورها باید در صورت توقف کامل گازرسانی، برنامه های عملی داشته باشند. ما از قبل آماده شدن برای چنین سناریویی را آغاز کرده ایم.

وی خاطرنشان کرد: اتحادیه اروپا در حال حاضر حجم بی‌سابقه‌ای از گاز طبیعی مایع (LNG) دریافت می‌کند و ظرفیت پایانه LNG تحویل شده در هفته گذشته به 0.4 میلیارد متر مکعب در روز، تقریبا 100 درصد رسیده است. به گفته وی، سطح پر شدن تأسیسات ذخیره گاز در اتحادیه اروپا 32 درصد است و در همه کشورها در حال افزایش است.

این مقام اروپایی در عین حال اذعان کرد که «اتحادیه اروپا نمی تواند 155 میلیارد متر مکعب را پر کند. [در سال] گاز روسیه را با منابع دیگر جایگزین کنید.» بنابراین او از کشورهای اتحادیه اروپا خواست تا به فکر توسعه منابع انرژی جایگزین باشند.

مقامات اسرائیلی به خاطر لاوروف از روسیه عذرخواهی کردند

یایر لاپید، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی شب گذشته اعلام کرد که مایل است از روسیه به خاطر اظهارات سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه این کشور عذرخواهی کند.

لاوروف روز دوشنبه در مصاحبه با رسانه ست ایتالیا، به نقل از ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، خاطرنشان کرد که نیروهای اسیر شده از گروه های ملی گرای آزوف و آیدار “نمادها و خالکوبی های شکسته هنگ های نازی” را بر تن داشتند. او یادآور شد که در اوکراین نازیسم وجود نداشت، زیرا او یهودی بود. به گفته لاوروف، “این مطلقاً بی معنی است.”

لاپید اظهارات لاوروف را “متضاد” خواند و خاطرنشان کرد که اسرائیل تمام تلاش خود را برای حفظ روابط خوب با روسیه انجام می دهد، اما دولت روسیه باید بابت این اظهارات عذرخواهی کند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

علاوه بر این، وزارت خارجه اسرائیل روز گذشته آناتولی ویکتوروف سفیر روسیه را برای شفاف سازی موضع مسکو پس از انتشار مصاحبه با سرگئی لاوروف احضار کرد.

انفجار در شهر بلگورود روسیه

رسانه های روسی از وقوع انفجاری در مرکز بلگورود در نزدیکی مرز اوکراین بامداد سه شنبه خبر دادند. شاهدان محلی گفتند که پس از انفجار صدای آژیر خودرو در خیابان های شهر شنیده شد.

شهردار بلگورود روز یکشنبه از وقوع دو انفجار در این شهر خبر داد. با این حال، او گزارش ها مبنی بر اینکه “چیزی از خاک اوکراین به داخل شهر پرتاب شده است” را رد کرد. او گفت که نیروی هوایی روسیه در حال انجام عملیات است.

ویاچسلاو گلادکوف فرماندار شهر مرزی بلگورود روز یکشنبه در کانال تلگرامی خود از وقوع آتش سوزی در وزارت دفاع روسیه خبر داد. به گزارش ایرنا، دو شاهد عینی روز پنجشنبه به رویترز گفتند که صدای دو انفجار قوی در شهر بلگورود در نزدیکی مرز اوکراین شنیده شده است.

روسیه در ماه جاری اوکراین را به حمله به یک انبار سوخت در بلگورود با هلیکوپتر و گلوله باران چندین روستا در این منطقه متهم کرد. منطقه بلگورود در مرز با مناطق لوهانسک-سوم و خارکف اوکراین قرار دارد که از زمان تهاجم روسیه به اوکراین در دو ماه پیش، درگیری‌های شدیدی در آن جریان دارد.

در اول آوریل امسال، یک مرکز ذخیره سوخت در بلگورود مورد حمله بالگردهای نظامی اوکراین قرار گرفت که اولین حمله نیروهای دولتی کیف به خاک روسیه بود. بیش از دو ماه از آغاز عملیات ویژه روسیه در اوکراین می گذرد و جریان واکنش های جهانی به این رویداد همچنان ادامه دارد. فشارهای دیپلماتیک و تهدیدها و تحریم های بین المللی علیه روسیه در حال افزایش است.

دیدگاهتان را بنویسید