حمله خشونت آمیز به دانشجویان دانشگاه شریف چه سابقه ای داشت؟

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، برخی گزارش ها در شبکه های مجازی حاکی از افزایش مجدد سرقت و زورگیری در اطراف دانشگاه صنعتی شریف است.

یکی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در صفحه توئیتر خود اعلام کرد ساعت 23.5 شب به همراه یکی از دوستانش در حال رفتن به سمت خوابگاه شادمان بودند که دو نفر با تفنگ و تپانچه در حوالی خیابان آزادی و تقاطع بزرگراه یادگار امام خمینی(ره) بودند. باکس و کامه به آنها حمله کردند و یکی از موبایل هایشان را سرقت کردند اما به دلیل دخالت انسان نتوانستند لپ تاپ را بدزدند و متواری شدند.

حمله خشونت آمیز به دانشجویان دانشگاه شریف چه سابقه ای داشت؟

سایر دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در حمایت از دانشجویان کمپین «با هم قدم بزنیم» راه اندازی کردند و از دیگر دانشجویان خواستند به دلیل نامشخص بودن زمان ورود و خروج خود را تنظیم کنند.

در این کمپین خودجوش دانشجویان موظفند همیشه ساعت خروج از دانشگاه را به خوابگاه و یا بالعکس تنظیم کنند به گونه ای که تمام وقت یا نیم ساعت بعد (مانند 14، 14:30، 15، 15:30 و … . ) با هم از جلوی درب دانشگاه حرکت کنیم. در این شرایط امکان اجبار کاهش می یابد و در صورت اجبار دانش آموزان می توانند بی سر و صدا از افراد دیگر کمک بگیرند و از شر اشرار فرار کنند.

شریف ایسکانیوز در گفت و گو با دبیرکل شورای اصناف دانشگاه صنعتی به رصد جزئیات ماجرای زورگیری از دانشجویان این دانشگاه ادامه داد.

حمله خشونت آمیز به دانشجویان دانشگاه شریف چه سابقه ای داشت؟

جزئیات پرونده اخاذی دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف

علی محدث زاده دبیرکل شورای صنفی دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف در گفت وگو با خبرنگار ایسکانیوز، درباره اجبار اخیری که بر سر دانشجویان این دانشگاه وارد شده است، گفت: این مشکل در سال های 97 و 98 برای دانشجویان خوابگاهی دانشگاه صنعتی شریف رخ داد. با شیوع تاج، حضور دانشجویان در دانشگاه کاهش یافت، اما پس از بازگشایی دانشگاه شاهد افزایش حضور دانشجویان در دانشگاه و خوابگاه هستیم.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

وی ادامه داد: اخیراً دو مورد سرقت و زورگیری به شورای صنفی دانشگاه گزارش شده است و ما اطمینان کامل داریم که یک مورد زورگیری وجود داشته است. سیگنال دوم نیز در دست بررسی است.” گزارش ها حاکی از آن است که سارقان گوشی موبایل یک دانش آموز را در حوالی خیابان آزادی و بزرگراه یادگار امام خمینی (ره) سرقت کردند.

دبیر کل شورای صنفی دانشگاه صنعتی شریف گفت: کارکنان دانشگاه می توانند برای جلوگیری از چنین حوادثی به دانشجویان خوابگاهی خدمات ارائه دهند. از سوی دیگر، با مراجعه به ریاست پلیس منطقه ستارخان می توان تعداد گشت های منطقه را افزایش داد.

وی افزود: متاسفانه در سرقت اخیر در حوالی خیابان آزادی، سارقان دانش آموزان را با سلاح گرم تهدید کردند. البته دانش آموزان را می توان با سلاح گرم نیز خلع سلاح کرد.

محدث زاده گفت: در حال حاضر دانشجویان از این وضعیت به شدت ترسیده اند، شورای صنفی و سایر دانشجویان به صورت خودجوش راهکارهای فردی را مطرح کردند. به عنوان مثال، دانش‌آموزان می‌توانند زمان ورود و خروج خود را تعیین کنند یا در اواخر روز از آژانس‌ها یا تاکسی‌های آنلاین استفاده کنند.

وی افزود: شورای صنفی دانشگاه صنعتی شریف از حراست دانشگاه و کلانتری می خواهد که آموزش های لازم را در زمینه دفاع شخصی و نحوه اطلاع رسانی به پلیس و سایر افراد حاضر در صحنه به دانشجویان ارائه کند. به عنوان مثال اگر دانش آموزان نزدیک خانه ای هستند، می توانند موبایل یا اشیای قیمتی خود را به داخل خانه پرتاب کنند که در این صورت با پیگیری های لازم و قانونی، می توان وسیله مورد نظر را توسط صاحبخانه پس گرفت.

  مادر خوب بودن بهتر از قهرمان المپیک است

دبیرکل شورای اصناف دانشگاه صنعتی شریف گفت: پلیس می تواند فیلم افرادی را که مورد زورگیری و سرقت قرار گرفته اند به دانشجویان نشان دهد تا دانشجویان با آموزش های لازم با نحوه حمله به افراد و دفاع از آنها آشنا شوند. “

به گزارش ایسکانیوز، سرقت ها و زورگیری ها در اطراف دانشگاه شریف در گذشته اتفاق افتاده است. در اسفند 97 دانشجویان با 2400 امضا با عنوان امنیت نداریم به مشکلات صنفی و رفاهی و امنیتی اطراف دانشگاه اعتراض کردند و با تجمعات مختلف خواستار رفع این مشکل از سوی مسئولان شدند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید