حمله به روسیه با واکنش برق آسا مواجه شد

557639 خبر ناگهانی

به گزارش بین الملل ایسکانیوز، رئیس جمهور روسیه بعدازظهر چهارشنبه در تهران گفت که نیروهای مسلح روسیه به هرگونه تهاجم به خاک روسیه واکنش خفیف نشان خواهند داد.

به گفته منابع خبری، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفت روسیه به اهداف نظامی خود در اوکراین دست یافته است. پوتین خاطرنشان کرد که غرب اوکراین را مجبور به جنگ با روسیه کرده است.

وی افزود: در صورت مداخله دولت در اوکراین، روسیه به سرعت واکنش نشان خواهد داد. رئیس جمهور روسیه همچنین تاکید کرد که در صورت حمله به روسیه، این کشور “پاسخ برق آسا” خواهد داد و تصمیماتی در مورد نحوه واکنش اتخاذ شده است.

پوتین گفت: ما به هر تلاشی برای منزوی کردن روسیه پاسخ خواهیم داد.

رئیس جمهور روسیه روز سه شنبه گفت که منشور سازمان ملل در قلب روابط بین کشورها قرار دارد و این قانونی نیست که برخی به نفع خود نوشته باشند.

وی در نشستی با دبیرکل سازمان ملل متحد آنتونیو گوترش گفت: «انقلاب 2014 در اوکراین بر خلاف قانون اساسی بود و مردم شرق اوکراین تحت فشار مقامات کیف قرار داشتند.

پوتین گفت: بحران در شرق اوکراین زمانی آغاز شد که مقامات کی یف از نیروی نظامی علیه مناطق شرقی استفاده کردند. مقامات کیف به توافقات مینسک عمل نکردند و از کشتار در منطقه دونباس جلوگیری نکردند و ساکنان آن مناطق را محاصره کردند. «توافق مینسک تلاشی مسالمت آمیز برای حل و فصل اوضاع در دونباس بود، اما اوکراین به آن پایبند نبود و کیف نتوانست مسئله دونباس را از طریق نظامی حل کند.

  برنامه تلویزیونی مدارس در روز چهارشنبه 24 آذر 1400 پخش می شود

پوتین گفت: ما هنوز روی این واقعیت حساب می کنیم که می توانیم بحران اوکراین را از طریق دیپلماسی حل کنیم.

رئیس جمهور روسیه روز سه شنبه گفت که منشور سازمان ملل در قلب روابط بین کشورها قرار دارد و این قانونی نیست که برخی به نفع خود نوشته باشند.

وی در دیدار با دبیرکل سازمان ملل متحد آنتونیو گوترش گفت: «انقلاب 2014 در اوکراین بر خلاف قانون اساسی بود و ساکنان شرق اوکراین تحت فشار مقامات کیف بودند.

پوتین گفت: بحران در شرق اوکراین زمانی آغاز شد که مقامات کی یف از نیروی نظامی علیه مناطق شرقی استفاده کردند. مقامات کیف به توافقات مینسک عمل نکردند و از کشتار در منطقه دونباس جلوگیری نکردند و ساکنان این مناطق را محاصره کردند.

رئیس جمهور روسیه گفت: «توافق مینسک تلاشی مسالمت آمیز برای حل و فصل اوضاع در دونباس بود، اما اوکراین به آن پایبند نبوده و کیف در حل نظامی مسئله دونباس شکست خورده است».

روسیه در 24 مارس دستور حمله نظامی به اوکراین را صادر کرد. این تحول چند روز پس از آن رخ داد که مسکو رسما استقلال جمهوری های دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین را به رسمیت شناخت. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفته است که عملیات نظامی او با هدف «غیر نظامی کردن اوکراین» و «غیر ملی کردن» این کشور انجام می‌شود.

روسیه همچنین گفت که اوکراین به تعهدات خود بر اساس توافقات مینسک که در سال‌های 2014 و 2015 برای حل مناقشه جدایی‌طلبان و کیف دست یافته بود، عمل نکرده است.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید