حمایت از مدیریت مصرف با تصویب تعرفه جدید برای مصرف کنندگان بزرگ گاز

570790 خبر ناگهانی

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی ایسکانیوز، جواد اوجی وزیر نفت در همایش مدیران ارشد صنعت نفت ضمن تسلیت چهلمین روز شهادت تعدادی از هموطنان در حادثه تروریستی تهران، گفت: آرامگاه شاهچراغ شیراز و درگذشت رستم قاسمی وزیر سابق نفت و راه و شهرسازی گفت: حتی زمانی که ایشان مسئولیت داشتند در دولت سیزدهم مسئولیت وزارت راه و شهرسازی را بر عهده داشتند. ایشان با توجه به وضعیت بیماری در حوزه مسئولیت خود به فعالیت ادامه دادند و خداوند روحشان را قرین رحمت خود قرار دهد.

بیشتر بخوانید:

وی با اشاره به گزارش عملکرد ارائه شده توسط مدیران در این همایش و با تشکر از تمامی معاونین، مدیران و کارکنان صنعت نفت، گفت: به فضل الهی در 16 ماه گذشته دستاوردهای خوبی در صنعت نفت داشته ایم و امیدوارم ورودی درخشانی از «خودمان را در صنعت نفت بگذاریم» داشته باشیم.

وزیر نفت با بیان اینکه دشمن همواره در صدد شکستن کمر اقتصاد دولت ایران است، با اشاره به حادثه آبان 1400 و اختلال در شبکه توزیع سوخت، تصریح کرد: در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران و با کمک همه کارکنان صنعت نفت توانستیم این کار را انجام دهیم. بیایید مشکل را حل کنیم.

اوجی با اشاره به دغدغه دولت برای تامین پایدار سوخت زمستانی گفت: تلاش کرده ایم با برگزاری جلسات متعدد این نگرانی را برطرف کنیم.

وزیر نفت با بیان اینکه صنعت نفت هرگز به اندازه امروز تحت تحریم های سنگین قرار نگرفته است، گفت: حتی زمانی که ترامپ صنعت نفت ایران را تحریم می کند، تعدادی از شرکت های اروپایی با ایران همکاری می کنند اما اکنون با شدیدترین و شدیدترین تحریم ها مواجه هستیم. و حتی زمانی که دولت سیزدهم را تحویل گرفتیم، بر اساس نامه نگاری هایی که در دولت قبل انجام می شد، پیش بینی کاهش شدید فروش نفت نیز مطرح شد.

وی افزود: در روزهای پایانی دولت دوازدهم برخی از مشتریان ثابت از نفت فوق سنگین نیز مالیات گرفتند که باعث شد به محض شروع به کار دولت سیزدهم شاهد کاهش چشمگیر روزانه فروش نفت فوق سنگین باشیم، بنابراین درآمد ارزی ما به نادر خود رسیده اند.»

وزیر نفت با اشاره به افزایش صادرات گاز در سال گذشته گفت: در 8 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 15 درصد افزایش صادرات گاز داشته ایم.

وزیر نفت از افزایش چشمگیر درآمد حاصل از صادرات نفت، میعانات گازی، گاز طبیعی و پتروشیمی در سال جاری نسبت به سال 1400 خبر داد.

وزیر نفت مهم ترین دغدغه امروز صنعت نفت را عدم تطابق تولید و تقاضای گاز در فصل سرما اعلام کرد و گفت: با وجود همه چالش ها و مشکلات نباید اجازه دهیم مشکلی برای مردم در امر گاز به وجود بیاید. امنیت انرژی و سوخت زمستانی نیروگاه ها و صنایع بنابراین در شرایط فعلی مسئولیت بزرگی بر عهده من و شما در بخش تولید و توزیع است.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

اوجی با اشاره به تصویب تعرفه جدید مصرف کنندگان بزرگ گاز در روز چهارشنبه (25 آذرماه) در هیئت دولت، گفت: این تصمیم کلیدی می تواند در مدیریت مصرف در فصل سرما کمک زیادی به ما کند.

وی محورهای کاری فعلی مدیران وزارت نفت را تامین منابع درآمدی کشور، مدیریت عدم تعادل تولید و تقاضا در بخش گاز، توجه به نیروی انسانی، توسعه زنجیره ارزش و جلوگیری از فروش برشمرد. نفت خام، و همچنان به سرمایه گذاری در میادین نفت و گاز برای جلوگیری از کاهش. وی تولید را دانست و افزود: در صورت عدم تداوم سرمایه گذاری در این صنعت در آینده شاهد واردات گاز و فرآورده های نفتی به کشور خواهیم بود.

وزیر نفت با اشاره به 100 میلیارد بشکه ذخایر قابل استحصال روسیه و تولید روزانه بالای 8 میلیون بشکه این کشور گفت: با توجه به منابع نفتی کشور به راحتی می توانیم با سرمایه گذاری لازم حداقل 5 میلیون بشکه تولید کنیم.

اوجی با اشاره به بررسی و ممیزی تمامی پروژه های موجود در صنعت نفت در روزهای آغازین دولت سیزدهم با همکاری معاونت برنامه ریزی وزارت نفت، گفت: بر اساس بررسی های انجام شده، 240 میلیارد دلار سرمایه گذاری در صنعت نفت مورد نیاز است. چهار شرکت بزرگ در طول هشت سال آینده پروژه ها را تکمیل کنند.

وی با تاکید بر اینکه طی 16 ماه گذشته من و همکارانم سعی کرده ایم از حداکثر ظرفیت سرمایه داخلی برای تامین منابع مالی صنعت نفت استفاده کنیم، گفت: تا امروز بیش از 20 میلیارد دلار قرارداد و 80 میلیارد دلار تفاهم نامه امضا شده است. با شرکت‌های داخلی و خارجی تفاهم امضا شده است.» سرمایه‌گذاران و بانک‌ها برای توسعه یکپارچه میدان آزادگان قرارداد مشارکت امضا کردند.

با اشاره به وجود 48 پروژه نیمه تمام در چهار شرکت بزرگ وزارت نفت به ارزش 13 میلیارد دلار و تاکید بر اینکه آگاهی از شتاب بخشیدن به پروژه های نیمه تمام در صنعت نفت کشور می تواند مایه امیدواری مردم باشد. وی گفت: بر اساس اولویت بندی در اسرع وقت تلاش خواهد شد. این طرح ها در حال رسیدن به مرحله عملیاتی هستند.

اوجی با اشاره به فعالیت های جدی در حوزه دیپلماسی انرژی به ویژه در حوزه گاز در روزهای آغازین دولت سیزدهم افزود: خوشبختانه با رایزنی های متعدد موفق شدیم یخ های روابط با کشورهای همسایه را آب کنیم. به ویژه ترکمنستان.» با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، توانستیم سوآپ گاز را از همان ماه‌های اول آغاز کنیم؛ علاوه بر این، موفق شدیم نیمی از بدهی کلان گازی ترکمنستان را که از دولت قبل باقی مانده بود، پرداخت کنیم.

  دولت کویت استعفا داد

وی با اشاره به دستاوردهای حوزه بازاریابی و فروش نفت در روابط بین الملل شرکت ملی نفت ایران و معاونت امور بین الملل و بازرگانی وزارت نفت، گفت: الحمدالله در 16 ماه گذشته توانستیم. به فضل الهی در این مدت به اندازه بشکه های نفت صادر شده، از نظر حجم و ارزش صادرات نفت خام و فرآورده های نفتی را افزایش داده ایم.

وزیر نفت با تاکید بر اینکه اجرای پروژه های مسئولیت اجتماعی صنعت نفت آثار معنوی، فرهنگی و اجتماعی زیادی خواهد داشت، گفت: در دولت سیزدهم حدود 14 هزار میلیارد تومان در این حوزه تعریف شده است.

اوجی همچنین به مصائب نیروی انسانی و غیرانسانی بودن دولت قبل اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در 16 ماه گذشته اقدامات زیادی برای بهبود معیشت، رفاه و دستمزد در این حوزه انجام شده است که امروز وضعیت سرمایه مردم در نفت است. صنعت در مقایسه است. در گذشته بهتر شده است، هر چند هر چقدر در این زمینه تلاش کنیم، کافی نیست.

وی با تاکید بر اینکه در دولت گذشته سرمایه های انسانی صنعت نفت را رها کردند، تصریح کرد: با جلوگیری از جابجایی نیروها، عدم اعطای رتبه و پست سازمانی، عدم انجام آزمون های استخدامی و انجماد پست های سازمانی، سرمایه انسانی صنعت نفت می شود. بی انگیزه به فضل الهی و همه مدیران صنعت نفت خوشبختانه با مجموعه اقدامات انجام شده رضایت زیادی در بین نیروی انسانی صنعت نفت ایجاد شده است.

وزیر نفت با بیان اینکه من تعصب و علاقه زیادی به سرمایه های انسانی صنعت نفت دارم و در همه جا از حقوق همکارانم دفاع کرده ام، تاکید کرد: برای روشن کردن اذهان مدیران سایر سازمان ها و نهادهای دولتی نسبت به موضوع با تلاش سرمایه انسانی صنعت نفت ما نیازمند کمک مدیران ارشد صنعت نفت هستیم چرا که مدیران استان های کشور با بسیاری از نمایندگان شورای اسلامی و دولتمردان در ارتباط هستند و می توانند برخی از آنها را به آنها بگویند. تلاش های سرمایه انسانی صنعت نفت

اوجی ابراز امیدواری کرد در هفته آینده طبق مذاکرات انجام شده با سازمان ها و نهادهای ذیربط موضوع مالیات کارکنان صنعت نفت حل شود.

  جنگ برای پرسپولیس از کوروش شروع شد

وی با تاکید بر اینکه مدیران صنعت نفت باید دغدغه تامین سوخت زمستانی را داشته باشند، گفت: امروز به دلیل عدم تناسب تولید و تقاضای گاز، مجبور به استفاده از سوخت مایع در نیروگاه های خارج از بافت شهری هستیم، مدیران استانی باید سبد را از محل مدیریت کنند. سوخت در استان خود به حفظ امنیت انرژی در کشور و استان خود کمک کنید.

وزیر نفت تصریح کرد: وزارت نفت در 16 ماه گذشته کارنامه خوبی از خود به جای گذاشته است. من به شخصه از تمامی مدیران صنعت نفت راضی هستم اما گاها گزارش هایی مبنی بر افزایش کاغذبازی های اداری در صنعت نفت در خصوص اخذ مجوزها به گوش می رسد لذا از شما مدیران صنعت تقاضا دارم با نظارت سرکش و ظریف و منظم بر زیر مجموعه های خود خدمات رسانی به مردم را افزایش دهید. ; در روز قیامت هر کدام از ما در مقابل خداوند پاسخگو خواهیم بود که به این مردم خدمت نکردیم، آن مردمی که بیش از 250 هزار شهید برای انقلاب اسلامی دادند.

اوجی با اشاره به مجموعه اقدامات در حوزه دانش و فناوری صنعت نفت در 16 ماه گذشته در دولت سیزدهم گفت: در مدت مذکور تعداد شرکت های دانش بنیان این صنعت از 150 شرکت به بیش از 500 شرکت، نخبگان کشور را قادر به کار در صنعت نفت می کنند. تشکیل جلسات مستمر با شرکت های دانش بنیان و نخبگان با شرکت های تابعه صنعت نفت کشور برای ارتباط بیشتر بدنه نخبگان کشور با این صنعت ضروری به نظر می رسد.

وی با قدردانی از مجموعه اقدامات صندوق بازنشستگی صنعت نفت و مدیران آن در حوزه سرمایه گذاری در پروژه های صنعت نفت، افزود: این اقدامات موجب گرم شدن پشت این صندوق و کارکنان صنعت نفت شد به فضل الهی این صندوق. سالانه بیش از 9 هزار میلیارد تومان برای مستمری بگیران صنعت نفت پرداخت می کند.

وزیر نفت همچنین درباره فعالیت های دانش بنیان در زمینه ساخت تاسیسات چاه های فشار قوی، تولید و صادرات کاتالیست به روسیه و استقرار زنجیره ارزش گوگرد در پالایشگاه و پالایشگاه های منطقه ویژه اقتصادی پارس انرژی گفت: دستاوردها در این زمینه مرهون تلاش کارکنان پرتلاش صنعت نفت است.

اوجی در پایان بر ایجاد امید و انگیزه در بین مردم، بکارگیری نیروهای متعهد و متخصص، پیگیری و نظارت بر پروژه های نیمه تمام، تعامل موثر با نمایندگان شورای اسلامی، جلب رضایت مردم، جسارت و ریسک پذیری در منطقه تاکید کرد. اقدامات مدیران ارشد صنعت نفت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید