حمایت آمریکا از گروه تروریستی پ ک ک در شمال سوریه

518160 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه امروز در سخنانی اعلام کرد: جنگ روسیه و اوکراین بار سنگینی را بر دوش تمام جهان گذاشته است. بدانید که در جنگ هیچ برنده ای و در صلح بازنده ای وجود ندارد. ما به همکاری برای حل بحران جهانی انرژی ادامه می دهیم. یکشنبه آینده من با روسای جمهور روسیه و اوکراین ملاقات خواهم کرد تا در مورد موضوع ترانزیت بشردوستانه برای صادرات غلات گفتگو کنم.

بیشتر بخوانید:

رئیس جمهور ترکیه با اشاره به حمایت آمریکا از گروه تروریستی پ.ک.ک در شمال سوریه گفت: وقتی این موضوع را مطرح می کنیم می گویند چنین موضوعی صحت ندارد و ما نیز تمامی تصاویر مربوطه را برای آنها ارسال کرده ایم.

اردوغان ادامه داد: ما در ناتو با هم هستیم. اما جزایر یونان را به سلاح و جنگنده مجهز می کنید. ما هنوز مشکل F-16 را با شما حل نکرده ایم. ما رویکرد حامیان اقدامات تهاجمی و تحریک آمیز یونان در رابطه با دریای مدیترانه و دریای اژه را نپذیرفته و نخواهیم پذیرفت.

وی گفت: ما به مذاکره برای حل مسئله قبرس با گام های جدید و جدی در بستری منصفانه ادامه می دهیم. نگرش داشتن آینده ای مشترک با اروپایی که از گروه های تروریستی حمایت می کند و در هر موضوعی در طرف مقابل قرار دارد، دشوار است. اروپا باید مواضع خود را در قبال کشورمان از نظر سیاسی، اقتصادی و مبارزه با تروریسم بازبینی کند.

این مقام ترکیه ای بدون اشاره به نقض قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل در خصوص حضور متجاوزانه آنکارا در سوریه به بهانه مبارزه با تروریسم گفت: هیچکس نمی تواند ما را به خاطر مواضع ما در برابر سازمان های تروریستی سرزنش کند. کشورهای عضو ناتو به گروه‌های تروریستی در شمال سوریه سلاح داده‌اند و ما برای تضمین امنیت خود از کسی اجازه نخواهیم گرفت.

  پخش زنده بایرن مونیخ

منبع: مهر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید