حل مشکلات دانشجویان پزشکی با ایجاد اتحادیه / 80 درصد مقالات دانشجویی کپی است

556676 خبر ناگهانی

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، برای بهبود وضعیت آموزشی در دانشگاه ها نیاز به تحقیق در مورد نیازهای افراد دیگر برای اتخاذ تصمیمات مناسب برای ارتقای نظام آموزشی کشور است. علی اسماعیلی دبیرکل اتحادیه آزاد اسلامی دانشجویان در گفتگو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز با بیان اینکه شورای صنفی در دانشگاه آزاد اسلامی وجود ندارد، گفت: در دانشگاه آزاد اسلامی شورای صنفی وجود ندارد. مشهد استخدام شد و نتیجه این اقدام باعث شد تا دو برابر و نیم قیمت عادی از دانشجویان اخذ شود. در این شرایط دانشجویان پرستاری و پزشکی به ویژه علوم پایه باید یک و نیم تا دو و نیم کرایه بپردازند.

وی افزود: دانشجویان پرستاری و مامایی دانشگاه آزاد اسلامی کلاس های پراکنده ای دارند. برای بعضی از کلاس ها باید به دانشگاه تحقیقات بروند یا به دانشگاه های دیگر بروند. اما بخش قابل توجهی از این جمعیت را زنان تشکیل می‌دهند و عدم هماهنگی فضایی کلاس‌ها و سایر مشکلات دانشجویان پزشکی بالینی منجر به بی‌ثباتی و نظارت بر فعالیت‌ها می‌شود.

اسماعیلی در ادامه با بیان اینکه نحوه نمره دهی در ذائقه این دانشجویان اعمال می شود گفت: طبق تحقیقات انجام شده دانشجویان پزشکی بالینی خواستار ترکیب کلاس ها هستند. در حالی که برخی کلاس ها در معاونت پژوهشی برگزار می شود، فضای دانشگاه ساختار جدیدی دارد و دسترسی دانشجویان با مشکل مواجه است.

دبیرکل اتحادیه دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: نبود ساختار صنفی مشکلات زیادی را ایجاد کرده است. این در حالی است که طبق مذاکره با مدیران و کارکنان دانشگاه، همه در صورت بروز مشکل به کاستی های موجود اذعان دارند، اما در عمل وظایف را به دیگری محول می کنند.

  اخبار ضد و نقیض از Calderon payer

نسبت مقالات دانشجویی ایرانی به فعالیت ها ناسازگار است

دبیرکل اتحادیه دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مسئولان دانشگاه نباید تنها به چاپ مقالات توجه کنند، بلکه 80 درصد مقالات دانشجویی کپی و خریداری می شود. از طرفی باید مکانیزمی وجود داشته باشد که دانشجوی بالینی نتواند پروپوزال های بی کیفیت بنویسد. مثلاً بعضی از دانشجویان در مدت 6 سال 50 نمونه برای یک مقاله پیدا کردند! این اصلا درست نیست. نسبت مقالات دانشجویی ایرانی به فعالیت ها ناسازگار است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید