حق بازگشت به ایران امضا شد

559564 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، سعید حاطب زاده در نشست خبری هفتگی خود در جمع خبرنگاران درباره جزئیات سفر انریکه مورا به تهران گفت: مذاکرات ایران و 1+5 تا امروز ادامه داشته و بارها بین ایران و آمریکا گفته ایم. .

وی افزود: وی با دکتر بیل مکانیکی جلسه ای خواهد داشت و امیدواریم پس از مذاکرات نتیجه را اعلام کنیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: حضور مورا نشان می دهد که ما مذاکرات را به درستی انجام می دهیم، اگر آمریکا امروز تصمیم بگیرد و آنچه را که از مردم ایران دور انداخته است پس بدهد، می توانیم پس از سفر مورا به توافق برسیم.

بیشتر بخوانید:

حاتب زاده درباره پیام بشار اسد در سفرش به تهران گفت: سوریه وارد مرحله جدیدی شده است و ایران به عنوان کشوری که به شکست تروریسم کمک کرده است، طبیعتا یکی از کشورهای مورد نظر است.

وی گفت: آنچه در وین رخ داد به دلیل عدم تصمیم گیری واشنگتن است و آمریکا هدیه ای به ایران نخواهد داد، بلکه باید حقوق مردم ایران را احیا کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا درباره آخرین اخبار از مذاکرات ایران و عربستان گفت: در روابط ایران و عربستان اتفاق جدیدی رخ نداده است و به محض بروز تحولات جدید اطلاع رسانی خواهد شد. . . “

به گفته وی امسال حج برگزار می شود و طبیعتا حفظ حرمت عتبات عالیات یکی از وظایف ماست.

حاتب زاده تاکید کرد: متن مورد توافق ایران و 1+4 بود. من نمی گویم بن بست وجود دارد. تصمیم آمریکا به راحتی در وین قابل حصول است.

  صدور مجوز برای باشگاهی که مدارک ندارد!

وی در خصوص سفر امیر قطر به تهران با بیان اینکه قطر همواره در مسائل منطقه ای از ایران حمایت کرده است، افزود: امیر قطر به تهران سفر می کند و رئیس جمهور کشورمان نیز در هفته های آینده به یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس سفر خواهد کرد و در دستور کار قرار خواهد گرفت. این یک سفر دوجانبه و منطقه ای است.

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره پیگیری پرونده حمید نوری و ارتباط با پرونده جلالی گفت: و دادگاه را سیاسی می کند و دولت سوئد اجازه می دهد که مورد بحث است.

وی افزود: آنها هیچ وجه اشتراکی ندارند. دادگاه حمید نوری صلاحیت ندارد و متاسفانه حقوق اساسی آقای نوری رعایت نشده است. دولت سوئد نباید فکر کند که با این گروگان ها مسئله شهرت فراموش شده است، موضوع شهرت جاسوسی است و تحت تعقیب قرار می گیرد.

حاتب زاده در خصوص سفر بشار اسد به تهران گفت: سفر آقای بشار اسد چند ماه است که در دستور کار قرار گرفته است. وی دیروز به همراه هیاتی بلندپایه وارد تهران شد و دو دیدار با رئیس جمهور و یک دیدار با حضور مقام معظم رهبری داشت.

وی تاکید کرد: وزیر امور خارجه کشورمان با همتای سوری خود نیز دیدار کرد و پس از آن نشست سه جانبه وزرای خارجه و وزیر راه به عنوان رئیس کمیسیون مشترک برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید