حقوق کارگران شاغل و بازنشسته باید بازگردانده شود

حسین حبیبی با اشاره به لزوم افزایش دستمزد کارگران در نیمه دوم سال به خبرنگار ایلنا گفت: نزدیک به سه هفته از روی کار آمدن وزیر جدید کار می گذرد. اما معلوم نیست چرا از برگزاری جلسات شورای عالی بی توجهی می کنند.

حیات یکی از اعضای هیات مدیره مرکز عالی شوراهای اسلامی کار کشور افزود: نمایندگان کارگری در شورای عالی کار درخواست تشکیل جلسه سه جانبه را داده اند و این جلسه باید به فوریت برگزار شود. نمایندگان کارگری تصمیماتی برای بازگرداندن دستمزد کارگران دارند و این تصمیمات باید در جلسه ای با شرکای اجتماعی مطرح شود و به نتیجه برسد. با توجه به اینکه دولت در حال ترمیم دستمزد تمامی زیرمجموعه های خود و تمامی مسئولان به جز کارگرانی که در آبان ماه دستمزد افزایش یافته و ترمیم شده دریافت می کنند، نیاز مبرمی به اتخاذ تدابیری برای جبران قدرت خرید از دست رفته کارگران احساس می شود.

به گفته وی، در ماده 168 قانون کار آمده است که جلسات شورای عالی کار باید حداقل ماهی یک بار تشکیل شود، اما سه ماه است که این جلسات تشکیل نشده و مطالبات کارگران پابرجاست.

حبیبی با تاکید بر اینکه «تعدیل دستمزد در نیمه دوم سال هدر است» از وزیر جدید کار خواست تا قبل از پایان هفته جاری جلسه رسمی شورای عالی کار برگزار کند. به گفته وی، سطح زندگی در ماه های پایانی سال دو برابر یا افزایش یافته است، اما حقوق کارگران شاغل و بازنشسته ثابت مانده است.

وی در نهایت این سوال را مطرح می کند: آیا تورم فقط بر کارمندان دولت و مستمری بگیران تأثیر می گذارد؟ کارگران برای جبران گرانی چه کار کنند؟!

  شرایط ثبت نام مجردان در طرح ملی مسکن چیست؟ -

منبع: ایلانا

دیدگاهتان را بنویسید