حقوق معلمان هنگام انجام رتبه بندی بر چه اساسی است؟

بررسی آیین نامه عمومی رتبه بندی معلمان در دولت

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، امانگلیچ شادمر در جمع معلمان شهرستان گنبدکاووس گفت: موضوع رتبه بندی معلمان بیش از 12 سال است که مسکوت مانده است و امسال توانستیم این موضوع را در مجلس شورای اسلامی پیگیری کنیم. “

ادامه مطلب

وی تصریح کرد: رتبه بندی معلمان از شهریورماه امسال اعمال می شود و برای امسال 50 هزار میلیارد تومان برای این امر در نظر گرفته شده است که در سال های آینده افزایش خواهد یافت.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی گفت: در این رتبه بندی در مرحله اول در قالب قوانین موسس است و در سال های آینده این قوانین مطرح و معلمان پنج آیین نامه دریافت خواهند کرد.

وی ادامه داد: در این رتبه بندی حقوق پایه معلمان از 7 میلیون و 700 هزار تن شروع می شود و سقف آن طبق آخرین جمله رتبه بندی به 27 میلیون تن می رسد.

شادمر گفت: آموزش و پرورش در وضعیت نامناسبی قرار دارد و در حال حاضر 20 نوع مدرسه و 17 نوع آیین نامه در این حوزه وجود دارد که باعث سردرگمی آموزش و پرورش و سخت شدن جذب نیرو شده است.

وی گفت: سالانه 50 هزار نفر و تا 3 سال آینده 150 هزار نفر از نیروهای فرهنگی کشور بازنشسته می شوند و 187 هزار نفر در حوزه آموزشی کمبود دارند که با جایگزینی خریداران خدمات و موسسات غیرانتفاعی می توان این کمبود را جبران کرد.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی گفت: خوشبختانه با پیگیری های انجام شده در سال جاری 500 نفر درگیر آموزش و پرورش گلستان می شوند.

  3 ویروس و 3 تهدید در زمستان امسال

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید