حقایق مهم در مورد سلولیت که فقط یک متخصص پوست می داند

556034 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، جمع شدن و چین خوردگی پوست یا سلولیت به خصوص در ناحیه ران در بین خانم ها بسیار شایع است. اما قبل از شروع درمان بهتر است اطلاعات پزشکی در این زمینه را بدانید. برای دانستن این حقایق و اطلاعات مهم با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید:

اکثر خانم ها سلولیت دارند

سلولیت بسیار شایع است و ۹۳ درصد زنان از آن رنج می برند. اولین چیزی که یک زن مبتلا به سلولیت باید بداند این است که تنها نیست، زیرا بسیاری از خانم ها این مشکل را دارند و حاد نیست.

سلولیت بی ضرر است و بیماری نیست

سلولیت کاملا طبیعی است و بیماری محسوب نمی شود، آسیبی به همراه ندارد و بر سلامت کلی بدن افراد تاثیری نخواهد گذاشت.

ورزش می تواند به کاهش سلولیت کمک کند

همانطور که اشاره شد؛ تجمع چربی اضافی باعث ایجاد سلولیت می شود که باعث افزایش بافت ماهیچه ای می شود و ورزش باعث کاهش چربی و سلولیت می شود. البته ممکن است مقداری از مایعات بدن خود را نیز از دست بدهید. اما برای کاهش سلولیت ارزشش را دارد.

رژیم غذایی در ظاهر سلولیت موثر است

رژیم غذایی مناسب برای بدن بسیار مهم است و همچنین می تواند سلولیت را کاهش دهد. آنتی اکسیدان ها و امگا 3 بهترین مبارزان ضد سلولیت هستند و می توانند سلول های چربی را از بین ببرند و پوست و بافت همبند را تقویت کنند. تمشک سیاه، ماهی قزل آلا و کاکائو طبیعی از جمله موادی هستند که به کاهش سلولیت کمک می کنند.

  از سفر در زمان چه می دانید؟

سلولیت نیز ژنتیکی است

زنانی که از سلولیت رنج می برند، معمولاً مادر، خواهر، خاله یا عموهایشان نیز به همین بیماری مبتلا هستند و می توان گفت که این مشکل تا حدی ژنتیکی است.

مردان کمتر مستعد سلولیت هستند

مردان برعکس زنان هستند. آنها کمتر دچار سلولیت می شوند که دلیل بافت پوست آنهاست. پوست خانم ها نرم تر است و راحت تر کشیده می شود که معمولا در دوران بارداری بیشتر اتفاق می افتد. اما مردان ساختار پوست سفت تری دارند که کمتر تحت تاثیر چربی قرار می گیرد.

مراقب درمان های گران قیمت سلولیت باشید

احتمالاً تبلیغاتی را دیده اید که ادعا می کنند کرم ها می توانند سلولیت را از بین ببرند. اما باید مراقب باشید و خودتان را درمان نکنید، زیرا برخی از آنها فقط قیمت بالایی دارند و هیچ تاثیری ندارند.

کافئین بافت پوست را بهبود می بخشد

اکثر کرم های ضد سلولیت حاوی کافئین هستند که یک ماده فعال محسوب می شود و در صورت استفاده صحیح از آنها به بهبود پوست کمک می کند و می تواند سلول های چربی را جمع کند و وضعیت پوست را بهبود بخشد که البته برای گرفتن پوست نیاز به ماساژ ملایم دارد. بهترین نتایج – نتایج خوب

اما سلولیت چیست؟ تعریف واضح سلولیت

افتادگی گوشت در قسمتی از ران ها، باسن و شکم سلولیت نامیده می شود که می تواند روی بازوها یا سینه نیز ظاهر شود. تکه های چربی عمیق در زیر پوست شل می شوند و بافت همبند عمودی را که سلول های چربی را احاطه کرده است، فشرده می کنند.

  پیش بینی وضعیت استقلال در لیگ برتر

با بزرگ شدن و انبساط سلول های چربی، فضای زیر پوست محدود شده و به بافت همبند فشار وارد می کند. این فشار به چربی و لایه های بالای آن وارد می شود و ظاهری شل و شل شده برای گوشت و پوست ایجاد می کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید