حفاری 4 حلقه چاه گازی آن به پایان رسید / فاز 11 پارس جنوبی پس از 20 سال به بهره برداری رسید

544816 خبر ناگهانی

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی ایسکانیوز، محسن هویست مهر عصر امروز در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره تلویزیونی مستند در منطقه پارس جنوبی با اشاره به اینکه عسلویه قطب اقتصادی جمهوری اسلامی است، صنعت نفت را به عنوان قطب اقتصادی کشور دانست. نیروی محرکه قدرت اقتصاد کشور.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از سرمایه گذاری 85 میلیارد دلاری در منطقه پارس جنوبی طی 2 دهه گذشته خبر داد و اظهار داشت: این منطقه یکی از افتخارات جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود و 14 تریلیون مترمکعب ذخایر دارد. از گاز

معاون وزیر نفت از تولید روزانه 750 مترمکعب گاز از منطقه پارس جنوبی خبر داد و خاطرنشان کرد: بیش از 70 درصد گاز کشور در بخش های مختلف خانگی، صنعتی و نیروگاهی از منطقه پارس جنوبی تولید می شود.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی با بیان اینکه تولید جهاد و خدمت در صنعت نفت عبادت است، هم اکنون پروژه ای به ارزش 27 میلیارد دلار در بالای منطقه پارس جنوبی در حال اجراست.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از سرمایه گذاری 21 میلیارد دلاری در اجرای طرح های پایین دستی از جمله صنعت پتروشیمی در منطقه پارس جنوبی خبر داد و اظهار داشت: در مجموع 48 میلیارد دلار پروژه در منطقه پارس جنوبی در حال اجراست. .

وی با بیان اینکه هم اکنون روزانه یک میلیون متر مکعب گاز در کشور تولید می شود، خاطرنشان کرد: بخشی از گاز تولیدی صادر می شود، بخشی به میادین نفتی تزریق می شود، بخشی به پتروشیمی ها و بخشی دیگر برای مصارف خانگی مصرف می شود. نیاز دارد. ، بازرگانی، صنعتی، نیروگاهی و سایر بخش ها

  ترفندهای طلایی برای سالم نگه داشتن گوشی های هوشمند در تابستان

خجسته مهر حفاظت از ذخایر گاز را رسالت مهم وزارت نفت دانست و خاطرنشان کرد: مردم نیز نقش مهم و ویژه ای در حفاظت از ذخایر گاز در جهت مصرف بهینه و صرفه جویی ایفا می کنند.

وی خطاب به فاز 11 پارس جنوبی اظهار داشت: فاز 11 پارس جنوبی حدود 2 دهه است که حل نشده و در 8 سال گذشته هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

معاون وزیر نفت یکی از شرکت های بین المللی که متولی قرارداد توسعه فاز 11 پارس جنوبی بود به دلیل تحریم ها این قرارداد را لغو کرد و گفت: با روی کار آمدن دولت سیزدهم با روحیه جهادی و انقلابی فاز 11 جنوب انجام شد. پارس مورد توجه قرار گرفت و در حال حاضر حفاری 4 حلقه چاه گاز به پایان رسیده است.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در خصوص اجرای طرح های مورد نیاز فاز یازدهم پارس جنوبی اظهار کرد: این فاز گازی که در مرزی ترین منطقه با کشور همسایه قرار دارد از بهمن ماه امسال وارد زنجیره تولید می شود. سال بعد از 2 دهه

خجسته مهر با اشاره به اینکه 2 خط فاز 14 پالایشگاه گاز پارس جنوبی به مرحله فرآوری و شیرین سازی رسیده است، خاطرنشان کرد: میدان مشترک گازی بلال که در مجاورت میدان گازی پارس جنوبی قرار دارد در دولت سیزدهم حفاری شد.

وی ادامه داد: یکی از سکوهای گازی میدان پارس جنوبی که از سال 1393 تعطیل و تولید آن متوقف شده بود، از محل قرارگاه خاتم الانبیا برای تعمیر چاه ها آغاز شده است.

معاون وزیر نفت از افزایش تولید گاز از پارس جنوبی خبر داد و گفت: تولید گاز از 700 میلیون مترمکعب فعلی در چند سال آینده به 800 میلیون مترمکعب در روز خواهد رسید و تحقق این هدف از تولید بیشتر خواهد شد. یک کشور همسایه

  کمیته اجرایی AFC تغییرات جدیدی را در لیگ قهرمانان آسیا تصویب کرد

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به افزایش سرمایه‌گذاری براساس برنامه‌ریزی‌ها، خاطرنشان کرد: در برنامه هفتم تا افق ۱۴۰۸، ۱۶۰ میلیارد دلار در بخش‌های بالادستی نفت و گاز ملی ایران سرمایه‌گذاری می‌شود. شرکت نفت که 89 میلیارد دلار آن برای توسعه میادین نفتی خواهد بود، نفت برای میادین مشترک و 70 میلیارد دلار برای توسعه و افزایش تولید میادین گازی در اولویت است.

خجسته مهر از آغاز پروژه میدان گازی پارس شمالی در استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: توسعه میدان کیش و توسعه 13 میدان در نوار خشکی و میادین متعدد دیگر 500 میلیون متر مکعب به ظرفیت فعلی گاز کشور اضافه می کند. یک میلیون متر مکعب .

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید