حضور نمایندگان مجلس در اتاق های فکر دانشگاهی برای حل مشکلات جامعه ضروری است

558157 خبر ناگهانی

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، مرتضی فرحی در نشست سران دانشگاه های کشور با اشاره به تشکیل اتاق فکر در دانشگاه ها با حضور نمایندگان مردم شهرهای مختلف در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: اگر نمایندگان اطلاع دقیق داشته باشند، از دانشگاهیان با نگاه عمیق تر و کارشناسانه تر حمایت خواهند کرد و حمایت دانشگاهیان به معنای ورود به حل مسائل و مشکلات جامعه بر اساس دانش و پژوهش است.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم گفت: آنچه امروز بیش از هر چیز دیگری نیاز است و حلقه مفقوده حل مشکلات جامعه است، ورود دانشگاهیان، فارغ التحصیلان و فرهیختگان برای رفع نیاز جامعه و مردم است. “

فرحی تاکید کرد: با حمایت آگاهانه نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی از سوی دانشگاهیان، شاهد ورود مسئولانه دانشمندان برای حل مشکلات و معضلات جامعه خواهیم بود و این نقطه عطف جامعه و راه برون رفت از مشکلات است. تحریم ها.”

وی خاطرنشان کرد: تعامل بیشتر و شناخت عمیق تر و نگاه واقع بینانه به نمایندگان باعث شد در بودجه سال 1401 شرایط بهتری نسبت به سال گذشته داشته باشیم و نمایندگان محترم به ویژه اعضای کمیته آموزش و کمیته مشترک حمایت های ویژه ای داشتند. برای دانشگاه ها. .

فرحی افزود: بند الحاقی ذیل تبصره 19 اختیارات هیأت امنای دانشگاه ها را محدود کرد اما با حمایت نمایندگان این تبصره حذف شد و اختیارات هیأت امناء به قوت خود باقی است.

وی در ارزیابی نمایندگان مجلس شورای اسلامی افزود: با هماهنگی وزیر علوم با اعضای کمیسیون آموزش و کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، تبصره 14 بودجه که مربوط به هدفمندی یارانه ها است. در اکثر دانشگاه ها به تناسب و عادلانه توزیع شد. «و مانند سال های گذشته منحصراً در اختیار دانشگاه های بزرگ نبود.

  وضعیت پرتفوی سهام عدالت دوشنبه 4 اردیبهشت 1401

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید