حضور آمریکا در 227 جنگ در 245 سال وجود

563515 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، یکی از نمایندگان پارلمان اروپا با انتقاد از تشدید جنگ توسط ایالات متحده گفت که قدرت نظامی آمریکا برای بهره برداری از کشورهای ضعیفتر به نفع مالی آمریکاست.

ادامه مطلب

میک والاس، قانونگذار ایرلندی در توییتر نوشت: «ایالات متحده در 245 سال از زمان پیدایش خود، 227 جنگ انجام داده است. «این ادامه امپریالیسم آمریکایی است که شامل استفاده از نیروی نظامی برای استثمار کشورهای ضعیف تر به نفع ایالات متحده است.
تاریخچه ایالات متحده به عنوان یک ایالت به استقلال رسمی ایالات متحده در سال 1776 باز می گردد.

میک والاس اخیرا با انتقاد از جنایات آمریکا گفته است که اعمال تحریم های آمریکا علیه کشورهای مختلف از جمله ایران، عراق، سوریه، ونزوئلا و کوبا جنایت علیه بشریت است.

والاس با اشاره به مرگ مادلین آلبرایت، وزیر امور خارجه سابق آمریکا در توییتر نوشت: «تحریم‌هایی که مادلین آلبرایت جنایتکار جنگی فکر می‌کند علیه عراق ارزشمند است». [کشتار کودکان عراقی] این یک مجازات دسته جمعی علیه مردم عراق بود.

وی گفت: کشورهای دیگری که تحت تحریم های ظالمانه آمریکا قرار گرفته اند.[تحریم‌ها علیه عراق] او 500000 کودک – جنایت علیه بشریت – و همچنین تحریم‌های امروز علیه ایران، ونزوئلا، سوریه، کوبا، افغانستان و سایر کشورها را کشت.

آلبرایت، 84 ساله، در 23 مارس 2022 بر اثر سرطان درگذشت. او یکی از چهره های کلیدی دولت بیل کلینتون، رئیس جمهور سابق ایالات متحده بود که ابتدا سفیر ایالات متحده در سازمان ملل و سپس یک دیپلمات ارشد در دوره دوم ریاست جمهوری شما بود.

آلبرایت که از گسترش ناتو حمایت می کرد، در مصاحبه ای با سیبیاس در می 1996، زمانی که نماینده ایالات متحده در سازمان ملل بود، از مرگ کودکان عراقی در نتیجه تحریم های واشنگتن حمایت کرد.

  وریا گفوری دوباره زجر کشید!

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید