حساسیت بالا دلیل کیفیت پایین دربی است

571012 خبر ناگهانی

به گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز، سعید عزیزیان درباره برگزاری نود و نهمین شهرورد پایتخت گفت: این دربی برای پرسپولیس و استقلال بسیار مهم خواهد بود چرا که هر دو تیم اکنون در لیگ برتر صدرنشین هستند. پرسپولیس با 24 امتیاز و 2 امتیاز اختلاف نسبت به استقلال در رده اول جدول قرار دارد. اگر پرسپولیس در دربی پیروز شود، فاصله اش با رقیب سنتی اش بیشتر می شود. امسال هر دو تیم برای رسیدن به جام قهرمانان لیگ برتر سرمایه گذاری زیادی کرده اند و به این راحتی مسابقه را ترک نخواهند کرد.

بیشتر بخوانید:

وی در رابطه با از سرگیری مسابقات لیگ برتر پس از وقفه طولانی گفت: مسابقات لیگ برتر در این فصل برنامه ریزی خوبی نداشت و تا هفته یازدهم چندین بار متوقف شد. مسابقات لیگ پس از یک ماه و نیم تعطیلی به دلیل جام جهانی از سر گرفته شد و به همین دلیل تیم ها به مصاف یکدیگر نرفتند. قطعا به دلیل عدم حضور در مسابقات رسمی، فوتبالیست های تیم های استقلال و پرسپولیس در شرایط 100 درصدی آمادگی قرار ندارند.

این پیشکسوت فوتبال درباره حساسیت همیشگی مسابقات دربی گفت: از آنجایی که حساس ترین و مهم ترین بازی باشگاه فوتبال ایران بین استقلال و پرسپولیس است، هیچ کدام دوست ندارند در دربی شکست بخورند. همیشه اینطور بوده که اگر به تیم دیگری ببازند مشکلی نیست اما باید در دربی زمین را ترک کنند. بر این اساس شرایطی به وجود آمده که حساسیت نسبت به سایر مسابقات فوتبال ایران بیشتر باشد.

این کارشناس فوتبال با بیان اینکه حساسیت بالا برای هر بازی مضر است، گفت: اگر یک بازی اینقدر حساس شود بازیکنان با استرس زیادی بازی می کنند و باعث می شود با تمرکز کمتر در زمین عملکرد خوبی نداشته باشند. در آینده مخاطب شاهد بازی نه چندان خوبی خواهد بود و حتی بازی خشن خواهد شد، همانطور که در سال های اخیر شاهد درگیری های زیادی بوده ایم. بر همین اساس اکثر اوقات شاهد بازی خوبی در دربی نبوده ایم و هر دو تیم ابتدا برای تساوی به میدان می روند. یک ماه قبل دربی را حساس می کنند اگر مثل همه مسابقات 3 امتیاز باشد. هر تیمی که در بازی اول شکست بخورد می تواند بازی قبلی را در دور دوم جبران کند.

  سایپا مجاز به افزایش قیمت نیست

عزیزیان در پایان با اشاره به اینکه مسابقات دربی خارجی بسیار جذاب و دیدنی است، خاطرنشان کرد: تماشاگران همیشه دوست دارند بهترین بازی را در یک مسابقه فوتبال ببینند. مخصوصاً وقتی شاهد یک دیدار حساس مثل دربی هستند، دوست دارند دیداری زیباتر از سایر مسابقات را ببینند. در همه دربی های فوتبال دنیا و از بزرگ ترین تیم ها، همیشه شاهد بازی پرطرفدار بین تماشاگران هستیم، اما در دربی استقلال و پرسپولیس به دلیل حساسیت بیش از حد، اصلا شاهد بازی روان و شناور نیستیم. وقتی نام دربی در یک مسابقه به میان می‌آید، همه می‌خواهند بهترین بازی فصل برگزار شود زیرا بازی‌های زیبا در لیگ‌های معتبر دنیا برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید