حریق جدید رودبار 30 هکتار برآورد شده و مهار شده است

مدیرکل منابع طبیعی گیلان گفت: آتش سوزی جدید رودبار که حدود 30 هکتار برآورد می شود مهار شده و نیروها تا اطفای حریق در منطقه حضور خواهند داشت.

میرحمد اختری با اشاره به تداوم وزش باد گرم در استان گیلان تا فردا گفت: در 48 ساعت گذشته با وقوع آتش سوزی در اراضی جنگلی پنج شهرستان رودبار، ماسال، رضوانشهر، فومن و تالش مواجه شدیم. تا امروز صبح تمام این آتش سوزی ها خاموش شد.

وی با بیان اینکه از عصر امروز شاهد شعله ور شدن مجدد آتش در منطقه صعب العبور و کوهستانی سلانسر در شهرستان رودبار هستیم، افزود: این منطقه دارای شیب تند است و به همین دلیل عملیات اطفای حریق برای نیروها بسیار سخت است. واحد حفاظت از منابع طبیعی

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان در گفت و گوی ویژه با باران نیوز با اشاره به حضور نیروهای مردمی و بسیجی و فرماندار و مدیریت بحران شهرستان به همراه نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی، اظهار داشت: بیان کرد: خوشبختانه آتش مهار شده اما به دلیل تداوم وزش باد. با فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی و سازمان آبریز کشور هماهنگی های لازم را انجام داده ایم و بالگرد آتش نشانی آماده اعزام است.

اختری با بیان اینکه دمای هوا کاهش یافته و احتمال اطفای حریق وجود دارد، گفت: بیش از 90 درصد آتش مهار شده است اما آتش زیر خاکستر همچنان پابرجاست و به همین دلیل نیروهای امنیتی در محل حضور دارند. اگر تا صبح فردا خاموش نشود و دوباره شعله ور شود هلیکوپتر آتش نشانی اعزام می شود.

  جزئیات واردات 88 درصدی واکسن سینوفارم در کشور + جدول -

وی در خصوص آمادگی بالگردهای آتش نشانی برای اعزام به منطقه برای جلوگیری از بروز حوادث در اراضی جنگلی خاطرنشان کرد: در مجموع در 48 ساعت گذشته 45 هکتار از اراضی جنگلی را خاموش کرده ایم و آتش در چهار شهر به طور کامل اطفا شده است. حریق جدید رودبار که حدود 30 هکتار تخمین زده می شود، مهار شده و نیروها تا مهار آتش در منطقه حضور خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید