حذف تدریجی قرعه کشی خودرو تا پایان سال

558055 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، سیدرضا فاطمی امین امروز (یکشنبه) در مراسم افتتاح اولین خودروی کراس اوور گروه صنعتی ایران خودرو، اظهار کرد: رئیس جمهور در اوایل اسفندماه در جریان بازدید از گروه صنعتی خودرو ایران، هشت دستور صادر کرد که تعدادی که شامل افزایش بود. مدت گارانتی خودروها از 36 تا 60 ماه از همان ابتدا معرفی شد.

ادامه مطلب

وی گفت: با این حال برخی از این دستورات به تدریج در حال اجراست که از آن جمله می توان به کاهش تعداد خودروهای معیوب باقی مانده در کارخانه ها از 170 هزار دستگاه در بهار گذشته به کمتر از 42 هزار دستگاه در مدت مشابه امسال اشاره کرد.

فاطمی امین ادامه داد: در یک ماه گذشته دو خودروساز بزرگ کشور به تردد 100 درصدی مستقیم خودرو دست یافته اند که نشان از وضعیت خوب تولید دارد.

وی با اشاره به برنامه افزایش 1.5 برابری تولید خودرو در سال جاری خاطرنشان کرد: خودروسازان در سه ماهه نخست امسال 98 درصد از برنامه تولید را محقق کردند.
نیاز به حرکت به پلتفرم های جدید

وزیر صمت تاکید کرد: یکی از نکات مورد توجه رئیس جمهور، جایگزینی خودروهای قدیمی با خودروهای جدید است. بسیاری از پلتفرم‌های قدیمی در کشور وجود دارند که فرصت توسعه محصول را ندارند و اگر می‌خواهیم به محصولات بهتری برسیم باید به پلتفرم‌های جدید روی بیاوریم.

وی ادامه داد: امروز شاهد ارائه خودروی ری هستیم که بر روی پلت فرم تارا توسعه و تولید شده و این نشان دهنده ظرفیت تولید در صنعت خودروسازی کشور است.

فاطمی ‌ آمین گفت: این خودرو اواخر شهریور ماه پس از گذراندن تست‌های جاده‌ای، ابتدای سال آینده وارد بازار می‌شود.

  بیشتر موضوعات در دپارتمان ها سوگیری فرهنگی و اجتماعی است

وی خاطرنشان کرد: با رفع مشکلات تولید و تحویل خودرو و محصولات معیوب، محصولات جدید به تدریج رونمایی می شود و تا پایان سال جاری خبرهای خوبی برای ارتقای کیفیت خودروها خواهید شنید.

فاطمی امین: تولید و واردات خودروهای کم مصرف در دستور کار است/ حذف تدریجی قرعه کشی خودرو تا پایان سال
حذف تدریجی قرعه کشی خودرو

وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: برای حذف لاتاری خودرو باید فاصله عرضه و تقاضا کاهش یابد، امسال 1.5 برابر سال گذشته تولید خواهیم داشت و مقدمات واردات خودرو در حال نهایی شدن است. شما قرعه کشی را کاهش خواهید داد.قتل تا پایان سال انجام خواهد شد.

وی همچنین از برنامه ریزی برای کاهش هزینه های تولید خودرو تا پایان سال خبر داد که این امر موجب کاهش ضرر و زیان خودروسازان و بهبود روند تولید خواهد شد.
تولید خودرو متناسب با قدرت خرید مردم

فاطمی امین در ادامه گفت: سال هاست که پراید و تیبا ضرر تولید خودروهای کم مصرف و متناسب با قدرت خرید مردم را از بین برده اند، اما امروزه این موضوع به معضلی جدی تبدیل شده و تولید خودروهای اقتصادی با کیفیت و سازگار با قدرت خرید مردم است. در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: مقررات واردات خودرو مشوق هایی برای واردات خودروهای کم مصرف از جمله در نظر گرفتن سقف قیمت و افزایش تدریجی داخلی سازی خودروها در نظر گرفته است.

کراس اوور گروه صنعتی ایران خودرو با نام «ریورا» امروز (یکشنبه) با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل این گروه صنعتی معرفی شد.

  زمان افتتاح نماد استقلال بورس اعلام شد

ریورا ایران خودرو به موتور توربوشارژ EF7 پلاس یا TC7 پلاس مجهز است. موتور 1.7 لیتری 16 سوپاپ چهار سیلندر توربوشارژ قادر به تولید 160 اسب بخار قدرت با گشتاور 5240 نیوتن متر در دور موتور 1600 تا 4500 دور در دقیقه است.

«ریرا» محصول جدید ایران خودرو که در زبان مازندرانی به معنای باران و نماد سرسبزی جنگل است، در سایت این شرکت در بابل تولید می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید