حداقل دستمزد سال آینده چگونه تعیین می شود؟

557305 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، علی حسین رایتفورد، معاون وزیر کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز در حاشیه برگزاری نمایشگاه 6 ماهه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس مصوبه شورای عالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی. تقویم، امیدواریم 21 اسفند امسال آخرین جلسه شورای عالی کار برای تعیین حداقل دستمزد کارگران در سال آینده تعیین شود.

وی گفت: کمیسیون های ویژه حقوق و دستمزد از آبان ماه امسال تشکیل شده و تا کنون جلسه شورای عالی کار تشکیل شده است. نرخ تورم تا بهمن ماه امسال 41.4 درصد و سبد روزانه یک خانوار با کارگر متوسط ​​8.9 میلیون تن تعیین شد.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص تعیین حداقل دستمزد به صورت منطقه ای یا کشوری، گفت: موضوع دستمزد منطقه ای هم اکنون در دستور کار مرکز تحقیقات کار و تامین اجتماعی قرار دارد. اما برای سال آینده حداقل دستمزد به صورت ملی و یکسان تعیین می شود.

بیشتر بخوانید:

سطح دستمزد کارگران در سال 1401 تعیین شد

«حداقل دستمزد چقدر است و چقدر کفاف معیشت خانوارها را می دهد؟» تولید آسیب دیده و رشد اقتصادی کند شده است. ما باید برای کمک به طبقه کارگر بیشتر تلاش کنیم.

وی درباره بنگاه هایی که با رفع مشکلات به چرخه تولید بازگشته اند، افزود: امسال 1742 بنگاه مشکل داشتند و با کمک سایر ارکان دولتی تلاش کردیم تا اشتغال در آنها حفظ شود و تعداد این بنگاه ها به 1707 بنگاه کاهش یافت. ; یعنی مشکل حدود 8.6 درصد شرکت ها حل شده است. همچنین تعداد کارگران نیازمند 127 هزار نفر بوده که در حال حاضر به 115 هزار نفر رسیده است و این یعنی مشکل 12 هزار کارگر شرکت های مشکل دار حل شده است.

  با این دختر آشنا شوید / او یکی از پردرآمدترین های یوتیوب است

معاون کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین گفت: تعداد کارگران دریافتی مقرری بیکاری در این مدت 33 درصد کاهش داشته و در حالی که پیش از این 337 هزار نفر بیمه بیکاری بودند، اکنون این تعداد کاهش یافته است. به 224 هزار نفر «مشکل 33 درصد آنها حل شده است.

وی درباره تعداد کارگران بیمه شده گفت: در حال حاضر 10.7 میلیون کارگر بیمه پایه در کشور وجود دارد.

وی درباره مشکل مهارت کارگران افزود: مشکل اصلی عدم ارتباط بین صنعت و دانشگاه است. فارغ التحصیلان این دانشگاه ها اطلاعات تئوری بیشتری دارند و کار عملی ندارند. در این راستا سازمان فنی و حرفه ای آموزشگاه هایی را در جوار کارگاه راه اندازی کرده است تا افراد علاوه بر آموزش های تئوری، آموزش های مهارتی نیز ببینند.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره نظام کلی روابط کار گفت: در این سامانه 53 فرآیند تعریف شده است. روابط کاری فراگیر برای ارائه خدمات شفاف و فزاینده به کارگران و کارفرمایان.

وی درباره برخی کارگاه ها مانند کارواش ها که کارگران را با دستمزد استخدام می کنند و به آنها حقوق نمی دهند، گفت: این تخلف است. کارگر باید با توجه به کاری که انجام می دهد پرداخت شود که می تواند نقدی یا کمک های اجتماعی یا مسکن باشد. این در حالی است که اگر کارفرمای کارمند بدون دستمزد استخدام شود، نقض حقوق کارگر، حقوق بشر و تخلف است و بازرسان وزارت کار باید با آنها برخورد قانونی کنند.

وی افزود: ممکن است بازرس کار به همان کارگاه برود و کارگر نخواهد اطلاعات واقعی بدهد. خبرنگار در پاسخ به این سوال که آیا وظیفه بازرس کار درخواست قرارداد کار، پرداخت حقوق و سایر مدارک است، گفت: قراردادی و بدون مزد باید با کارفرما برخورد کند.

  روزی که احمدی نژاد به مردم سیب زمینی مجانی داد!

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین درباره اجرای طرح طبقه بندی گفت: طبق ماده 49 قانون کار، کارگاه های بالای 50 نفر باید طرح طبقه بندی را رعایت کنند، تخلف است. .

فریعتی فرد در خصوص اشتغال اتباع خارجی در کشور گفت: افرادی که اتباع بیگانه را استخدام می کنند برای برخورداری از مزایای این قانون طبق ماده 120 قانون کار باید دارای کارگر دارای پروانه کار باشند اما در حال حاضر آمار اتباع بیگانه است. ما هیچ خارجی در کشور نداریم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید