حجاج امسال به طور میانگین 37 میلیون باید پرداخت کنند

561476 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، سیدصادق حسینی در نشست خبری امروز خود به تشریح اقدامات اجرایی حج امسال پرداخت و اظهار داشت: دولت عربستان برای همه کشورها سهمیه 850 هزار نفری اختصاص داده که 45 درصد سهمیه دوره های گذشته را شامل می شود. و این رقم برای ایران حدود 39000 نمازگزار است.

ادامه مطلب

وی با بیان اینکه تمام تلاش خود را برای کاهش توان اجرایی سازمان انجام داده ایم تا بتوانیم زائران بیشتری را اعزام کنیم، گفت: از فردا 18 اردیبهشت ماه ساعت 10 صبح ثبت نام در سامانه رزرواسیون خدمات انجام می شود اما سیستمی که به طور طبیعی افراد بالای 65 سال را ثبت می کند. «او سال هاست که از آن جلوگیری می کند. بر این اساس متولدین 1 ژوئیه 1983 می توانند برای ثبت نام اقدام کنند.

* اعزام افراد بالای 65 سال به سازمان حج بلامانع است

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به یکی دیگر از شروط عربستان برای پذیرش حجاج گفت: عربستان 10 نوع واکسن مجاز اعلام کرده است که دو نوع آن در فهرست واکسن های کشورمان قرار دارد و شامل استرازنیکا و واکسن می شود. سینوفارم. متقاضیان می توانند با دو دوز واکسن که شامل واکسن های اعلام شده است، برای ثبت نام اقدام کنند. از دیگر شرایط پذیرش زائر در عربستان، ارائه تست منفی ۷۲ ساعت قبل از حرکت است. با توجه به شرط سنی تعیین شده توسط عربستان سعودی، افراد بالای 65 سال در سال آینده اولویت خواهند داشت تا از حفظ نظم خود اطمینان حاصل کنند.

حسینی با اشاره به میزان هزینه هایی که زائران در پایان باید بپردازند، گفت: اکثر زائران به طور متوسط ​​35 میلیون تن باید هزینه کنند اما قبلا اعلام شده بود که دیگر از زائران پولی گرفته نمی شود اما اتفاقاتی افتاده است. در این منطقه قدرت ما نیست، به عنوان مثال مالیات بر ارزش افزوده در عربستان سعودی به 15 درصد افزایش یافت. بنابراین قیمت هتل ها نیز افزایش یافته است. با این حال سعی کردیم با یکسری تدابیر هزینه زیادی را به زائران تحمیل نکنیم.

  استانداران کوم و مرکزی معرفی شدند + سوابق -

وی افزود: بر این اساس این بانک طی رایزنی با بانک ملی و درخواست کمک آنها، پرداخت دو میلیون و 400 هزار تن زائر را به عنوان سود سپرده سال های گذشته پذیرفته است. همچنین با توجه به اینکه هزینه پرواز به عربستان از طریق خطوط هوایی خارجی 16 میلیون تن بوده و این رقم برای حجاج بالا بوده سازمان هواپیمایی با ما همکاری داشته و هزینه رفت و برگشت به عربستان نیز 8 میلیون تن برای حجاج تعیین شده است. زائران بنابراین با مجموعه اقدامات انجام شده برای کاهش هزینه ها، زائران باید به طور متوسط ​​حدود 37 میلیون تن هزینه پرداخت کنند.

رئیس سازمان حج و عبادت ادامه داد: طبق آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، اکثر مردم واکسن Sinofarm یا Astražnica را دریافت کرده اند، بنابراین مشکل کوچکی در وضعیت واکسن داریم و با عارضه ناگهانی مواجه نمی شویم. عربستان سعودی برای سه دوز واکسن. «به متقاضیان توصیه می شود که دوز سوم از واکسن خود را تزریق کنند.

حسینی ادامه داد: مهلت دقیقی برای پایان ثبت نام وجود ندارد اما پیش بینی ما این است که ظرف سه روز ظرفیت ثبت نام تکمیل شود. بنابراین افراد فرصت ثبت نام را از دست ندهند، زیرا زمان ارسال ما محدود است. سال ها پیش که عربستان سه ماه پیش کشورهای مورد بحث را دعوت کرد، اما الان 30 روز فرصت داریم و من و اندی وقت کم داریم.

وی با اشاره به اینکه حدود 22 هزار نفر از 74 هزار نفری که در حج سال 99 ثبت نام کردند بالای 65 سال بودند، گفت: در صورت تکمیل نشدن ظرفیت ظرف سه تا پنج روز، اولویت های بعدی ثبت نام را اعلام می کنیم. پس در این صورت افرادی که قبل از 21 خرداد 86 ثبت نام کرده اند مزیت خواهند داشت.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: اگر گذرنامه زائران قبل از دی ماه 1401 اعتبار داشته باشد، باید آن را تمدید کنند. وقت ندارد و به چه قیمتی می تواند در سال های آینده به حج بپردازد. من از سر دلسوزی این موضوع را مطرح کردم نه برای تحریک بازار، زیرا وظیفه ما حفظ حقوق نمازگزاران است.

  وال استریت ژورنال به سرمایه گذاران در مورد بیت کوین هشدار می دهد

حسینی گفت: یک میلیون و 200 هزار نفر در انتظار حج هستند که حدود 14 سال است که در انتظار حج هستند و اگر از این فرصت طلایی استفاده نکنند، معلوم نیست فرصت بعدی کی خواهد بود. سامانه رزرواسیون حج فورا کاروان آنها را انتخاب و با مراجعه به دفاتر حج و زیارت تسویه حساب می کند.

* فقط بنیاد شهید سهمیه اعزام به حج را دارد

وی همچنین درباره سهمیه اعضای بدن گفت: فقط بنیاد شهید بر اساس قانون سهمیه حج دارد که 5 تا 10 درصد ظرفیت اعزامی را شامل می شود، اما اگر بخواهیم امسال 10 درصد ظرفیت را اختصاص دهیم، این سهمیه است. تعداد قابل توجهی این تعداد را به 1900 کاهش دادیم، این افراد دو سال پیش تمام پول خود را پرداخت کرده بودند، اما به دلیل تاج اجازه ورود به آنها داده نشد و من قاطعانه به اشخاص حقیقی و حقوقی که مراجعه کردند گفتم من را نزد بنده بفرستند تا من را آماده کنند. رسید مثل بقیه افراد . .

* 23 خرداد، تاریخ اعزام اولین کاروان حج

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: اولین کاروان حج 3 خرداد و آخرین پرواز عربستان به ایران 16 مرداد خواهد بود. طی رایزنی های سازمان هواپیمایی و همکاری بسیار خوبی که با ما داشتند، بخشی از پروازهای خود را به زائران ما اختصاص دادند تا زائران بتوانند روزهای کمتری را در عربستان سپری کنند.

به گفته حسینی، زائران از 19 ایستگاه هوایی در قالب حدود 280 کاروان با ظرفیت بین 85 تا 160 سفر اعزام خواهند شد. توصیه ما به زائران این است که سوغات خود را نیز از اینجا ببرند، زیرا بسیاری از محصولاتی که زائران در عربستان می خرند، ساخت ایران است و در این مورد به تولید ملی نیز کمک کرده اند.

  نحوه درخواست برای بورسیه تحصیلی

وی افزود: دو بار با عربستان مکاتبه کردیم و از آنها خواستیم شرط سنی 65 سال را حذف کنند و ملاک سلامت جسمانی قرار دهند اما تاکنون پاسخی داده نشده است. ضمن اینکه با افزایش سهمیه هم مکاتبه کرده ایم اما هنوز به نتیجه نرسیده ایم.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه به ازای هر 400 زائر یک پزشک اعزام می شود، گفت: هر هتل دارای یک مطب پزشکی و یک بیمارستان کامل در مکه و یک بیمارستان دیگر در مدینه برای ارائه خدمات پزشکی به نمازگزاران خواهد بود. دادن.

حسینی میزان ارز با مداحان حج تمتع را 200 یورو اعلام کرد و خاطرنشان کرد: حداقل قیمت برای اعزام حج تمتع 34 میلیون و 341 هزار تن و حداکثر 38 میلیون و 400 هزار تن است که تفاوت در کیفیت هتل ها است. .

* لغو قانون ممنوعیت ورود افرادی که بیش از 30 روز در عراق بوده اند

وی همچنین درباره امامزاده ها و بازگشایی مرزهای زمینی گفت: در سفر به عراق، دیدار خوبی با وزارت بهداشت و فرهنگ عراق داشتیم. در این جلسات 15 سوال مطرح شد و ما در همان جلسات توانستیم دستور پیگیری برخی مسائل را دریافت کنیم، به عنوان مثال یکی از مواردی که با هم توافق کردیم این بود که کسانی که ویزای 30 روزه داشتند اما در آنجا ماندند. عراق یکی دو روز و دو سال دیگر اجازه ورود به عراق را نداشتند، اعلامیه ای دریافت کردند که قانون در آنها لغو شده و می توانند وارد عراق شوند.

رئیس سازمان حج و عبادت گفت: پیگیری برای بازگشایی مرز زمینی انجام شده و قول داده اند با نگاه مثبت و جدی موضوع را در هیئت دولت مطرح کنند اما هنوز تمام نشده است و امیدواریم که به زودی به این درخواست پاسخ مثبت داده خواهد شد.» در کاهش هزینه زائران موثر است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید