جوش هایی که نباید دستکاری شوند

552379 خبر ناگهانی

همه‌ی ما جوش‌های قرمز متورم داشته‌ایم که نادیده گرفتن آن‌ها دشوار است، اما باید بدانید که دستکاری جوش‌ها نه تنها باعث ناپدید شدن سریع آن‌ها نمی‌شود، بلکه می‌تواند بزرگ‌تر و متورم‌تر به نظر برسد.

بیشتر بخوانید:

ممکن است در هر قسمت از صورت جوش های ریز و درشت وجود داشته باشد که داوطلبانه یا ناخواسته با آن ها مشارکت داشته باشیم، اما دستکاری جوش ها در مثلث خطرناک صورت می تواند شما را بکشد.

مثلث خطرناک کدام قسمت صورت است؟

مثلث خطر ناحیه ای از لب بالایی تا انتهای بینی است و شامل قسمت هایی از بینی، فاصله بینی تا لب بالایی و گوشه های لب است.

این ناحیه از صورت سینوس کاورنووس را می پوشاند. اگر چرک در این ناحیه ظاهر شود، دستکاری آن می تواند عواقب جدی برای شما داشته باشد.

جوش های آکنه

عواقب فشار دادن جوانه ها در مثلث خطر

دستکاری جوش ها یا گودی ها در مثلث خطرناک و پاره شدن آنها منجر به عواقب زیر می شود:

عفونت مغزی

جوش ها رگ های خونی در ناحیه (مثلث خطرناک) وجود دارند که مستقیماً به مغز متصل هستند، به این معنی که هر عفونتی که در این ناحیه رخ دهد می تواند مستقیماً به مغز منتقل شود و مرکز عصبی فرد را تحت تأثیر قرار دهد. اگرچه این بسیار نادر است، اما ممکن است عفونتی که از این ناحیه به مغز منتقل می شود حتی منجر به مرگ شود.

از دست دادن بینایی

دستکاری و پاره کردن جوش های مثلث خطرناک منجر به ایجاد عفونت می شود و گاهی اوقات فرد به دلیل ایجاد عفونت نابینا می شود.

  واکسن Astraznka چه مدت علیه Omicron اثر می کند؟

فلج صورت

پاره شدن جوش ها در بدترین حالت می تواند منجر به مرگ یا فلج صورت و مننژها شود (سیستم چند لایه ای که سیستم عصبی مرکزی را می پوشاند) پس بهترین توصیه این است که صبر و حوصله بیشتری نسبت به جوش داشته باشید.

چگونه لایه برداری باعث عفونت می شود؟

هنگامی که جوش را فشار می دهید، پوست پاره می شود و باکتری های روی دست به راحتی وارد زخم باز می شوند که منجر به عفونت می شود.

کوتاه کردن مو در بینی می تواند فولیکول های مو را نیز آلوده کند، زیرا باکتری های خطرناکی در بینی وجود دارد که داخل مو هستند. عفونت از طریق سرخرگ ها وارد مغز می شود. بهتر است موهای بینی را با قیچی کوتاه کنید.

یادداشت مهم:

بهتر است از دستکاری چرک در این ناحیه خودداری کنید و اگر می خواهید سریعتر از بین برود با پزشک خود مشورت کنید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید