جهان بار دیگر شاهد تجاوزات رژیم صهیونیستی بود

565622 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور صبح امروز شنبه در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا در ابتدای سخنان خود ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و آن حضرت صحابه به وقایع مهم این روزها پرداخت و گفت: رژیم صهیونیستی در جنایت شب گذشته بار دیگر اشغالگری و تجاوزگری خود را به رخ جهانیان کشید، اما مقاومت مردم غزه موجب تسریع زوال این رژیم کودک کش خواهد شد.

وی همچنین به توطئه عوامل تجزیه طلب و مزدوران آمریکا و رژیم صهیونیستی در افغانستان اشاره کرد و گفت: کسانی که تشییع حسینی را در افغانستان تخریب می کنند، یزیدیان مستکبر زمان و عصر هستند که سعی در تفرقه بین مسلمانان و حاکمیت دارند. بدنه افغانستان باید این جنایتکاران را شناسایی و امنیت همه افغان ها را تضمین کند.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود به حضور گسترده مردم در عزاداری سید و سالار شهیدان اشاره کرد و گفت: ملت ایران بر اساس دینداری و حکومت داری خود امام حسین (ع) را با شکوه و عظمت گرامی می دارند و این چنین است. برگزاری مراسم و اقامه تکای برای همه ضروری است.» و هیئت های عزاداری باید به رعایت اصول بهداشتی توجه جدی داشته باشند.

رئیسی با قدردانی از تمامی کارکنانی که برای کنترل شیوع ویروس کرونا و رفع نیازهای پزشکی و بهداشتی تلاش می کنند، به کادر درمانی و رعایت اصول بهداشتی نیازمندیم.

وی با اشاره به لزوم تزریق دوز تقویت کننده واکسن کرونا از دیدگاه کارشناسان، گفت: کارشناسان حوزه درمان با تحقیقات دقیق به این نتیجه رسیده اند که تزریق دوز تقویت کننده واکسن کرونا در این بیماری بسیار موثر است. از این رو لازم است مراکز واکسیناسیون در تعطیلات پیش رو نیز فعالانه فعالیت کنند تا بتوانند به عزاداران نیز خدمت رسانی کنند.

  درآمد مالیاتی تهران در 3 ماهه اول 40 درصد افزایش یافت

رئیس جمهور با تشکر از تداوم اجرای نقشه شهید سلیمانی افزود: اساساً هر جا که نیروهای مردمی و بسیجی با اخلاص خاص خود وارد میدان شدند توانستند منشأ فیوضات و برکات بسیاری باشند. در اجرای طرح شهید سلیمانی خدمات بهداشتی و درمانی به سرعت به مردم دورافتاده ترین نقاط کشور ارائه شد.

رئیسی با قدردانی از تمامی کسانی که برای شفاف سازی و تنویر افکار عمومی به ویژه رسانه ملی تلاش می کنند، خاطرنشان کرد: اطلاع رسانی مستمر و به موقع در مورد کرونا مکمل ارائه خدمات درمانی و بهداشتی بوده و نقش موثری در پیشگیری دارد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به فضائل عالم کربلا پرداخت و گفت: در فرهنگ عاشورا روز تاسوعا با نام و یاد حضرت ابا فضل العباس علیه السلام تداعی شده است که بصیرت ایشان یکی از فضایل و ویژگی های برجسته او.

رئیس جمهور با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب در خصوص بصیرت افزود: بصیرت چراغ راه انسان در حوادث و مشکلات است تا انسان دوست را از دشمن و مسیر از راه را تشخیص دهد و از اشتباه و کوتاهی در مسیر خود بپرهیزد. جنبش تکاملی

رئیسی صلابت در ایمان همراه با بصیرت را از دیگر ویژگی های بارز عالم کربلا برشمرد و تصریح کرد: حضرت عباس (علیه السلام) مظهر عزت، شجاعت، مقاومت، انسان دوستی و حکومت داری واقعی بود که هیچ گونه ضعف و کوتاه مدتی از خود نشان نداد. راه نهضت او و این حضرت امروز الگوی جوانان عاشورا است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید