جنگ امروز توسط رسانه ها هدایت می شود / زمان، دقت و دقت، سه رکن اصلی روزنامه نگاری

517096 خبر ناگهانی

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد در دیدار با خبرنگاران، عکاسان و اعضای اجرایی دفتر استانی خبرگزاری ایسکانیوز در یزد با اشاره به فعالیت های مفید و گسترده این خبرگزاری گفت: امروز جامعه به شدت تحت تاثیر رسانه ها است و جنگ امروز را رسانه ها هدایت می کنند.

محمدرضا دهقانی اشکذری گفت: در گذشته فیلم های هالیوودی مبتنی بر تخیل بود اما امروز همه این ذهنیت ها به واقعیت تبدیل شده و رسانه ها از آینده نگری فراتر رفته و در حال ساختن آینده هستند.

وی با تاکید بر اهمیت فعالیت دانشجویی از دانشجویان خبرگزاری ها و خبرگزاری ها خواست برای کمترین موفقیت و پیشرفت تلاش کنند. البته به گفته دگانی برای موفقیت در این زمینه باید به صورت تخصصی آموزش ببینند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یزد با اشاره به ارزش یادگیری سواد رسانه ای تصریح کرد: طبق تعاریف یونسکو از سواد، فردی که سواد رسانه ای نداشته باشد بی سواد است.

محمدرضا دقانی اشکوذری فاجعه عصر جدید را انفجار اطلاعات دانست و گفت: اطلاعات نادرست و جعل عمیق امروز انتشار اطلاعات را به فاجعه تبدیل کرده است.

وی همچنین به انتشار اخبار جعلی مبنی بر فوت دانشجوی دانشگاه آزاد یزد در رسانه های معاند اشاره کرد و ادامه داد: گفتمان سازی و انسجام یکی از راه های حل مشکلات کنونی جامعه است.

رئیس دانشگاه آزاد یزد تاکید کرد: زمان مهمترین ارزش و عنصر خبر است و هرکس اول داستان را ارائه کند آن خبر برنده است. یکی دیگر از عناصر مهم تصاویر است و فرهنگ ها و پیام ها بسیار بیشتر با تصاویر و فیلم ها منتقل می شوند.

  روشی آسان و خوشمزه برای کاهش وزن

در ادامه محمدمهدی داوری سرپرست خبرگزاری استان یزد به تشریح فعالیت های دفتر ایسکانیوز در این استان و اهداف آن پرداخت.

در نهایت از اعضای فعال این خدمت با اهدای لوح تجلیل شد.

خبرنگار: مهدیه السادات حسینی

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید