جنگ افروزی آمریکا به عنوان کمک اقتصادی به اوکراین/ بیشتر زیرساخت های اوکراین ویران شده است

558682 خبر ناگهانی

رضا عابدی در گفتگو با خبرنگار دانشگاه اسکانیوس با اشاره به فرسایش درگیری نظامی روسیه و اوکراین گفت: جنگ تاکنون حدود 12 تا 13 میلیون نفر را از خانه ها و شهرهای خود آواره کرده و به کشورهایی مانند آلمان منتقل کرده است. لهستان و روسیه پناهنده شدند و بسیاری از غیرنظامیان و سربازان جان باختند.

وی با انتقاد از خشونت جنسی و اقتصادی علیه زنان در دوران جنگ گفت: متأسفانه قبل از جنگ، قاچاق زنان اوکراینی و بلوک شرق سابق وجود داشت و این جنگ این مشکل را تشدید کرده است.

اوکراین متحمل خسارت اقتصادی شده است

او گفت: «بیشتر زیرساخت های اوکراین تخریب شده است.

وی ادامه داد که صدمات وارده به اوکراین برای چندین دهه از نظر اقتصادی و تدریجی قابل ترمیم نیست. زیرا میزان تخریب در برخی شهرها مانند ماریوپل تقریباً بالای 90 درصد است. همچنین برخی آسیب ها از جمله تخریب برخی از آثار تاریخی و تمدنی این کشور غیرقابل جبران است.

عابدی خاطرنشان کرد: برخی از غربی ها در اوکراین و حتی ایران معتقدند که ایالات متحده به اوکراین کمک مالی خواهد کرد و پس از جنگ آن را بازسازی خواهد کرد. و اوکراین تاثیرگذار خواهد بود.

پیامدهای جنگ برای روسیه

وی با تاکید بر اینکه پیامدهای ناگوار جنگ برای روسیه بسیار است، گفت: این کشور علاوه بر تقصیر سایر کشورها و مجامع بین المللی و تحریم های اقتصادی، تعداد زیادی از نیروهای نظامی را از دست داده است.

وی گفت: بحران های اجتماعی و اقتصادی بزرگترین چالش روسیه در آینده است. با این حال، مقامات می گویند که وابستگی اروپا به مواد غذایی و منابع طبیعی، مانند گاز روسیه، در نهایت از متحمل شدن آسیب های بزرگ به این کشور جلوگیری کرده است.

  قیمت آپارتمان در تهران جمعه 2 اردیبهشت 1401

کمک های اقتصادی آمریکا به اوکراین برای ایجاد جنگ

عابدی گفت: آمریکا حدود 22 میلیارد دلار به اوکراین کمک مالی کرده است که در دنیا به ویژه در میان رقبای این کشور بی فایده نیست.

این کارشناس مسائل بین الملل ادامه داد: تجربه حضور آمریکا در کشورهایی مانند افغانستان، عراق و لیبی نشان می دهد که این کشورها هرگز به دوران قبل از جنگ بازنگشته اند. حتی با گذشت سال ها از پایان جنگ، این کشورها هنوز نتوانسته اند زیرساخت های آسیب دیده خود را تعمیر کنند.

آزاد، استاد دانشگاه اسلامی با بیان اینکه جنگ هرگز به نفع هیچ کشوری نخواهد بود، گفت: تخریب، ترور، تخریب وجهه دولت ها و دولت ها مهم ترین پیامدهای جنگ روسیه و اوکراین است. در قرن بیست و یکم، هیچ ملت یا دولتی جنگ را تایید نمی کند. در نتیجه نمی توان به راحتی گفت که کدام کشور در درگیری نظامی برنده یا بازنده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید