جنگنده های اسرائیل غزه را بمباران کردند

پس از آغاز عملیات نظامی جدید رژیم موقت صهیونیستی علیه نوار غزه از جمعه شب، رسانه های داخلی بامداد شنبه نیز از ادامه حملات غیرانسانی به این منطقه خبر دادند.

سخنگوی ارتش اسرائیل بامداد شنبه گفت که هواپیماهای جنگی این رژیم به اهداف جنبش مقاومت جهاد اسلامی در نوار غزه حمله کردند.

سخنگوی ارتش رژیم کودک کش اسرائیل از حمله هواپیماهای جنگی این رژیم به اهداف جنبش مقاومت جهاد اسلامی در نوار غزه خبر داد.

ساعتی بعد خبرگزاری فلسطینی «شهاب» گزارش داد: مهاجمان با موشک به مسجد ابوحنیفه در شرق جبلیه واقع در شمال نوار غزه حمله کردند.

در این گزارش آمده است: جنگنده های رژیم صهیونیستی زمین های کشاورزی نزدیک مسجد الانصار در بیت لاهیه واقع در شمال نوار غزه را با دو موشک بمباران کردند.

مرکز اطلاع رسانی فلسطین نیز گزارش داد: اطراف دانشگاه قدس در شمال بیت لحیه در نوار غزه هدف حمله قرار گرفت. رزمندگان رژیم اشغالگر، پایگاه فجر وابسته به گروه های مقاومت در غرب خان یونس را هدف قرار داده اند.

منابع فلسطینی همچنین از تیراندازی یگان های ضد هوایی گروه های مقاومت در نوار غزه به هواپیماهای جنگی رژیم صهیونیستی خبر دادند.

ارتش رژیم کودک کش صهیونیستی همچنین با انتشار تصاویری از پهپاد مدعی شد که به چندین سایت تسلیحاتی جنبش مقاومت جهاد اسلامی حمله کرده است.

با این حال، تل آویو در بیانیه ای اعلام کرد که از 100 موشک و راکتی که جنبش جهاد اسلامی از نوار غزه شلیک کرد، تنها حدود 40 موشک توسط سامانه های پدافندی گنبد آهنین رهگیری شد و مابقی به شهرک های صهیونیست نشین اصابت کردند.

  استقلال 1_0 شهرخودرو; برتری آبی ها با گل در دقایق پایانی ماه مبارک رمضان

از سوی دیگر تعداد زیادی از مبارزان فلسطینی در اردوگاه جنین در راهپیمایی در کرانه باختری با شعار “یا نخاله یا حبیب، کف دست تل آویو بزن” خواستار دبیرکل مقاومت جهاد اسلامی شدند. جنبش «زیاد النخله» به دستور شلیک، صادرات موشک به تل آویو.

خبرگزاری شهاب نیز به نقل از سازمان امدادرسانی اضطراری رژیم صهیونیستی گزارش داد که تاکنون حداقل 8 شهرک نشین صهیونیست با جراحات مختلف به بیمارستان های آسوتا و برزالی منتقل شده اند.

همزمان سخنگوی وزارت بهداشت نوار غزه به الجزیره گفت: حملات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی به غزه 10 شهید و 75 زخمی برجای گذاشت. تعداد زیادی از مجروحان که بیشتر آنها زن و کودک هستند در مراقبت های ویژه به سر می برند و حال برخی از آنها وخیم است.

شرکت توزیع برق نوار غزه نیز اعلام کرد: یکی از خطوط برق تامین کننده نوار غزه در اثر حملات تجاوزکارانه صهیونیست ها آسیب دیده است.

رسانه های یهودی با انتشار این فیلم گزارش دادند که صدها شهرک نشین صهیونیست از ترس موشک های مقاومت مناطق نزدیک نوار غزه را ترک می کنند.

جنگنده های رژیم صهیونیستی جمعه شب دور جدیدی از حملات خود را به نوار غزه آغاز کردند که طی آن تیسیر الجباری از فرماندهان ارشد سرایا القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین و 9 نفر دیگر از جمله پنج نفر به شهادت رسیدند. -دختر ساله

در پاسخ به این حملات، گروه های مقاومت فلسطینی شهرک های اطراف نوار غزه و فلسطین اشغالی از جمله جنوب تل آویو را با موشک گلوله باران کردند. سرایا القدس در این رابطه گزارش داد که جنگنده های فلسطینی بیش از 100 موشک به سمت شهرک های صهیونیست نشین اطراف غزه و تل آویو شلیک کردند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

کشورها و سازمان های مختلف بین المللی ضمن محکومیت حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، جامعه جهانی را به اقدام در حمایت از فلسطینی ها فراخواندند.

دیدگاهتان را بنویسید