جنجال در فوتبال بلژیک با نقش ویلموتس

637188696950796603 خبر ناگهانی

به گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز، با وجود گذشت چندین روز از حذف تیم ملی فوتبال بلژیک از جام جهانی 2022 قطر، جنجال ها و حواشی این اتفاق در رسانه های ورزشی بلژیک همچنان ادامه دارد.

در این میان مارک ویلموتس به عنوان یکی از منتقدان «روبرتو مارتینز» سرمربی بلژیک نقش مهمی در این ماجرا دارد. ویلموتس که از سال 2012 تا 2016 سرمربی بلژیک بود، پس از آن مدتی را در تیم های ملی ساحل عاج و ایران سپری کرد. البته تجربه او در این دو کشور دستاوردی به همراه نداشت و از این حیث مربی شکست خورده ای به حساب می آید.

ویلموتس در آخرین اظهارات خود به سخنان مارتینز واکنش تندی نشان داد. جسی دیپرتر، ایجنت روبرتو مارتینز، در روزهای اخیر در تمام روزنامه ها حرف های زیادی زده است.

ادامه مطلب

ویلموتس گفت: شنیدم که دی پرتر گفت: “مارتینز فدراسیون فوتبال را از دوران ماقبل تاریخ خارج کرد و وارد قرن بیست و یکم کرد.” دست از غر زدن بردارید چطور میتونی همچین چیزی بگی؟

سرمربی سابق تیم ملی بلژیک معتقد است حرفه ای شدن فوتبال در این کشور از زمانی آغاز شد که او در تیم ملی بلژیک دستیار بود. ویلموتس گفت: «حرفه ای شدن در سال 2011 و زمانی که استیون مارتینز رئیس بود آغاز شد. به عنوان مربی به تیم ملی کمک کردم تا به سطح باشگاه هایی مانند منچسترسیتی و یونایتد برسد. ما همه چیز را بهتر کردیم.

ویلموتس همچنین دستاوردها و پیشرفت بلژیک با حضور مارتینز را بسیار ناچیز دانست و گفت: با بازیکنانی که تجربه بسیار بیشتری داشتند و حتی برای کسب توپ طلا رقابت می کردند، انتظار بیشتری از این تیم می رفت.

  نکات ضروری برای امتحانات 1402

با این حال، این ادعاها از سوی منتقدان ویلموتس بی پاسخ نمانده است. جوزف آلینز، سرمربی سابق کورتریجکی، پس از اظهار نظر مارک ویلموتس در مورد روبرتو مارتینز به عنوان سرمربی شیاطین سرخ، به او پاسخ داد.

جوزف گفت که مارک ویلموتس فکر می کند که زمان آن فرا رسیده است. او چکار کرده است؟ پس از جدایی لیکنز، یک فرصت منحصر به فرد برای او – به عنوان سرمربی بلژیک – باز شد. چیزی که او به آن علاقه داشت رزرو گران ترین هتل ها برای تیم بود. لطفاً مارک را متوقف کنید.

وی سپس سوابق کاری ویلموتس پس از حضور در تیم ملی بلژیک از جمله حضور در ایران و ساحل عاج را زیر سوال برد و به طعنه گفت که ویلموتس پس از کار در بلژیک، اخراج پس از اخراج در تیم های دیگر را نیز تجربه کرده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید