جنبش دانشجویی باید جریان نقد و مطالبات را هدایت کند

567098 خبر ناگهانی

به گزارش خبرنگار دانشگاه ایسکانیوز، مهران فاطمی استاندار یزد در مراسم جشن روز دانشجو که به همت کانون دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در یزد برگزار شد، اظهار کرد: آزادی و مطالبه گری جزو مطالبات ما از دانشجویان است، اما مطالبه گری و اظهار نظر در این زمینه است. چارچوب AND اصولی وجود دارد و اینکه ما باید اطلاعات دقیقی در مورد موضوع مورد نیاز خود داشته باشیم.

فاطمی همچنین در خصوص حمایت از دانش بنیان گفت: جلسات هفتگی دانش بنیان با هدف اشتغال فارغ التحصیلان برگزار می شود و دانشجویان از روز اول در واحد صنعتی حضور دارند و از تمامی فعالیت ها در حوزه دانشجویی استفاده می شود. ‘ اشتغال .

استاندار یزد درباره ابراز اعتراض و نحوه برخورد با معترض گفت: فضای اعتراضی وجود دارد و برخوردی صورت نگرفت، در حالی که در فضای مجازی انواع توهین و دروغ را نسبت دادند و انواع توهین ها را داشتند. استاندار از کسی شکایت نکرده است، اما اگر از خط قرمز نظام عبور کردند و به اموال عمومی آسیب زدند، مسئولان مسئول باید وارد عمل شوند و امنیت مردم و مردم را تامین کنند.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه محیط اعتراض و انتقاد است اما باید درست و اصولی و قانونی باشد و انتظار داشت جنبش دانشجویی پیشرو و مرزها مشخص باشد و حریم خصوصی رعایت شود. آیا تعطیلی اجباری کلاس و بی ادبی با اساتید قانونی است؟ دانشمندان نباید توهین شوند.

فاطمی در پایان تاکید کرد: انتظار ما این است که جنبش دانشجویی آمیزه ای از شور و شعور و عقلانیت باشد و نگاه از درون دانشگاه معطوف به معضلات اجتماعی جامعه باشد و البته دانشجویان نیز معضلات اجتماعی را دنبال می کنند و نباید چنین باشند. فقط مطالبه گری، اما و طلبی، چاره اندیشی و ارائه راه حل نیز بخشی از مشکلات جنبش دانشجویی است.

  سهمیه بنزین برای چه خودروهایی لغو شد؟

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید