«جمهوری اسلامی» علیه جمهوری اسلامی

562557 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، جمهوری اسلامی ارگان رسمی حزب جمهوری اسلامی بود که اولین شماره آن چند ماه پس از تاسیس این حزب منتشر شد. حزب در اواسط دهه 1960 بسته شد، اما روزنامه به فعالیت خود در زمان مسیح ناجی ادامه داد. روزنامه جمهوری اسلامی اکنون 43 ساله است و مسیح مهاجری حدود 41 سال است که این روزنامه را اداره می کند.

ادامه مطلب

اگرچه در یکی دو دهه اخیر از محبوبیت روزنامه ها کاسته شده است، جمهوری اسلامی در غرفه ها به حاشیه رفته است. بر اساس آمار و گزارش های منتشر شده، جمهوری اسلامی یکی از روزنامه های بسیار کم تیراژ است.

وضعیت انتشار روزنامه جمهوری اسلامی در مقایسه با روزنامه های مشابه چندان مطلوب نیست. به نوشته سایت روزنامه، سی عنوان کتاب منتشر کرده اند که برخی از آنها درباره هاشمی رفسنجانی و بیشتر آنها نوشته مسیح مهاجری است، اما تعداد کمی از آنها چندین بار منتشر شده است.

وی کتاب هایی در وصف هاشمی با عنوان های «در حیاط خلوت سردار قادسیه»، «با هاشمی رفسنجانی تا خانه خدا»، «از صفا تا فدک»، «ارزش ها از دیدگاه آیت الله هاشمی رفسنجانی» و «این یوسف» نوشت. به نصار فروخته شد. او خاطرات خود را از سفر هاشمی به عربستان تعریف کرد. برخی برای هاشمی رفسنجانی از القاب «مدارس» و «امیر کبیر» استفاده می کنند، اما او در واقع شخصیتی فراتر از این دو شخصیت بزرگ داشت.

مدیرمسئول این روزنامه، جمهوری اسلامی، در انتخابات ریاست جمهوری 92 و 96 نیز از حامیان حسن روحانی بود و این روزنامه را به ستاد انتخاباتی روحانی تبدیل کرد. وی در دوران هشت ساله ریاست جمهوری حسن روحانی بارها در یادداشت هایی از سیاست های دولت و برجام دفاع کرد. مهاجری در پایان دولت دوازدهم نوشت: «شیخ حسن روحانی هم به آخر خط رسیده است!! هرجا مشکلی بود یکی رو گردنش می گذاشتیم! ترامپ از برجام خارج شد و ما دری را دور شیخ انداختیم. بنزین گران شد و این اتفاقات افتاد، شیخ را انداختیم گردن. عسل و دلار و بورس و زلزله و سیل و خشکسالی و شرکت نکردن مردم در انتخابات و تاج و تخت و برق و… هر چه شد و نشد تقصیر شیخ است!

  طب عامیانه/ خواص استثنایی برگ زیتون

مهاجری در یادداشتی نوشت: «هرچند آنچه درباره دولت روحانی گفته می‌شود انتقام است، نه انتقاد».

او البته در آستانه سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نوشت: رئیس جمهور آینده خوب نیست روحانی باشد. آنچه جمهوری اسلامی در رسانه ها و افکار عمومی مطرح کرده است، مواضع حاشیه ساز مهاجران است. وی در یادداشتی اخیراً خواستار استعفای آیت الله رئیسی از ریاست جمهوری شد و نوشت: حالا که مشخص شد نمی توانید مشکلات را حل کنید، با جسارت عقب نشینی کنید و کار را به افراد شایسته بسپارید.

برخی از شخصیت های سیاسی به سخنان وی واکنش نشان دادند. میرتاج الدینی نماینده مجلس نوشت: مسیح مهاجری سردبیر جمهوری اسلامی علیه دولت سیزدهم یاوه گویی می کند و می گوید: آقای رئیسی باید کنار برود و موضوع خانواده اش را رها کند! این را از ما بشنو! آقای مهاجری! شما روزنامه جمهوری اسلامی را 40 سال در گروگان میراث شهید مظلوم بهشتی نگه دارید.

روزنامه جمهوری اسلامی به رهبری مسیح مهاجر در سال های اخیر بارها از این قیام حمایت کرده است. این روزنامه در سال 96 با دختران میرحسین موسوی گفت و گو کرد و گفت: آنها کاملاً سالم بودند و حصر برای آنها شکل گرفت و ما می خواهیم کاملاً سالم باشند تا در آغوش ملت باشند. همچنین در یادداشت‌ها و سخنرانی‌های خود بارها از رهبران شورشیان دفاع و حتی دیدار کرده و در یکی از یادداشت‌های خود با عنوان «نیاز به جنبش برای عذرخواهی ملی» گفته است که باید از موسوی و کروبی عذرخواهی کرد.

روزنامه جمهوری اسلامی علاوه بر فتنه، مطالب دیگری را منتشر کرد که برای جمهوری اسلامی گران تمام شد.

  رقم سبد کار; حداقل هزینه زندگی در حومه شهر است

رحیم پور پس از قتل اخیر یک سیاهپوست در آمریکا به ما توصیه کرد که به آمریکا برویم و جنبش سیاهان را رهبری کنیم و از آنجایی که این ویدئو با زیرنویس انگلیسی سال ها پیش منتشر شده بود “این تهدیدی برای منافع ملی است!” در پاسخ به تهدیدهای آشکار و مکرر ایالات متحده مبنی بر دخالت در امور داخلی ایران و حمایت از ناآرامی ها و تلاش برای سرنگونی جمهوری اسلامی مطرح شد.

این روزنامه که در دهه 70 هجمه شدیدی به شهید آوینی و یک مهاجر داشت، در مطلبی خطاب به آوینی نوشت: «آقای سردبیر به فکر خدا باش!» در آستانه یکی از ماه های محرم می گوید: بیشترین. تخلفات جدی قانونی، اخلاقی و شرعی توسط برخی هواداران صورت گرفته است! مهاجری عنوان همایشی را نیز تحریف کرد و مدعی شد روحانیون همایش هایی درباره تعدد زوجات مترو برگزار می کنند.

وی سال گذشته با حمایت از سخنان ظریف که در فایل صوتی توسط ایران اینترنشنال منتشر شد، گفت: می توان در یک فایل چند ساعته روی هم مهر و موم کرد. «این چیز بدی بود، نه به این دلیل که او مجبور نبود آن را بگوید، بلکه به این دلیل که قبلاً آن را آشکارا و آشکارا در هشت سال گذشته نگفته بود.

در یک سال گذشته، جمهوری اسلامی نیز ادعاهای پرهزینه ای در مورد افغانستان داشته است. این روزنامه با تیتر «قیام شیعیان در افغانستان برمی خیزد» مدعی شده است که گروهی به همین نام متشکل از شیعیان افغانستان علیه طالبان قیام کرده اند! این عنوان از سوی فعالان فاطمیون مورد انتقاد و تکذیب قرار گرفت و برخی در افغانستان آن را توطئه ای برای راه اندازی جنگ مذهبی خواندند.

  چچنی ها چگونه عقب نشینی کردند؟

این روزنامه ۱۸ مهر سال گذشته با انتشار عکسی از دختران افغان در میان مردم مدعی شد که این عکس متعلق به فروش دختران شیعه در بازار برده فروشی است! این تصویر با یک جست و جوی ساده نادرست بود اما جو روانی علیه ایران در میان مردم افغانستان ایجاد کرد.

وی همچنین یک ماه پس از حمله به سه روحانی در حرم رضوی گفت: بر اساس آمارهای محلی، جمعیت افغان‌ها در ایران تاکنون به 8 میلیون نفر رسیده است و روزانه حدود 10 هزار نفر به صورت غیرقانونی و قانونی وارد ایران می‌شوند. جمعیت بسیاری از استان ها در حال تغییر است و اتفاقات مهمی در حال رخ دادن است که یکی از آنها جنایت روز گذشته در بارگاه رضوی بود. این ادعا از سوی مقامات رسمی رد شد.

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید