جمعی از دانشجویان بسیجی در فرودگاه امام خمینی(ره) تجمع کردند

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، همزمان با سفر علی باقری کنی سرپرست تیم مذاکره کننده کشورمان، جمعی از دانشجویان بسیجی دانشگاه های تهران در فرودگاه امام خمینی(ره) بر لزوم رعایت خواسته های مقام معظم رهبری تاکید کردند. . شرایط

دانشجویان بدون تغییر رفتار ملموس، شعار «مرگ بر آمریکا» سر دادند و پوسترهای بازگشت به آمریکا را حمل کردند. توافق بد است، آمریکا شیطان بزرگ است، آقایان پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند، برجام سندی است که کار مردم ایران را می طلبد، آنها خواستار شرایط مقام معظم رهبری شدند. انقلاب برآورده شود

جمعی از دانشجویان بسیجی در فرودگاه امام خمینی(ره) تجمع کردند

“اختلاف” بهتر از “توافق بد” است

همچنین در بخشی دیگر از این دیدار بیانات دانشجویان مبنی بر لزوم رعایت منویات رهبر معظم انقلاب در مذاکرات قرائت شد.
در بخش اول این بیانیه آمده است: چهل و سه سال پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و تلاش دشمنان ملت ایران برای به زانو درآوردن نظام اسلامی، امروز نتیجه “مقاومت همه جانبه” ملت شریف ایران شکست خورده است؛ فناوری‌ها در صنعت و انرژی هسته‌ای، پیشرفت‌های عظیم نظامی و خودکفایی در عرصه‌های مختلف، الحاق به معاهده شانگهای، واکسیناسیون علیه ولیعهد و حل مشکل واردات آن به کشور دستاوردهای واقعی است. پیروزی های «مقاومت حداکثری ایران و رژیم «اسلامی» با وجود هزینه های زیاد.

در بخشی دیگر از این بیانیه آمده است: رویکرد «سازش» که در تقابل با اندیشه «مقاومت» است، تجربه تلخ یک نتیجه ناموفق از تاریخ شکوهمند انقلاب اسلامی را رقم زده است. تجربه ای که در اجرای این سند رونق اقتصادی پایدار برای ملت ایران ممکن نبود. در واقع برجام نه تنها به خواسته های دولت مردان وقت نزدیک نشد، بلکه حتی به اهداف داخلی آن هم نزدیک نشد. به همین دلیل معتقدیم برجام سندی تاریخی برای شکست «دولتمردان کدپرست» است. امروز با روی کار آمدن دموکرات های آمریکایی بیش از هر زمان دیگری مشخص می شود که دعوای ایران با غرب و آمریکا یک دعوای سیاسی – حقوقی نیست، بلکه تمدنی – تاریخی است. تکیه برجام به تناقضات حقوقی و سیاسی و بی توجهی به ابعاد تمدنی این مبارزه، صدمات جبران ناپذیری محض وارد کرده است. دموکرات‌های کنگره آمریکا برای ازسرگیری سریع برجام در سال 2015 برای بازگرداندن ایران به آن نقطه فشار می‌آورند و اذعان به اینکه سیاست فشار حداکثری بر ایران تشدید شده است، نشانه‌ای است که فصل «تصمیم‌گیری سیاسی سخت» در هیئت حاکمه نزدیک می شود.

  اگر سپاهان پیشنهاد استادیوم بدهد، آنجا بازی می کنیم

در ادامه این بیانیه آمده است: این تصمیم دشوار سیاسی باید روشن کند که در شرایطی که آمریکا مانند آمریکای ترامپ بر ادامه سیاست تحریمی خود اصرار دارد و حتی به نظر نمی‌رسد که نمی‌خواهد تحریم‌ها را در همان سطح آمریکا لغو کند. ایا توافقنامه بریکس، موافقتنامه را نمی پذیرد و اجرای مرحله ای تعهدات با هدف راستی آزمایی دوجانبه را نمی پذیرد آیا توافق جدیدی حاصل خواهد شد که کل ابعاد آن به حضور یا عدم حضور ایالات متحده بستگی دارد؟ ما معتقدیم عهدنامه جدید دولت سیزدهم با مردم ایران در روند تشکیل دولت و همچنین سیاست تحسین برانگیز آن مبنی بر عدم گره زدن مسائل کشور به مذاکره و توافق با غرب، آنها را ملزم به «توقف» امتیاز دادن به آدمخواران می کند. . . به نظر ما پاشنه آشیل دولت سیزدهم نبود سیاست مناسب در قبال برجام از همان ابتدا است. به همین دلیل امروز هرگونه بازگشت به نقطه برجام را بازگشت به نقطه شکست می دانیم.

در این بیانیه آمده است: سیزده دولتمرد باید از هرگونه توافقی که ایالات متحده منعقد کرده است آگاه باشند، به ویژه زمانی که تنها دو سال از ریاست جمهوری بایدن باقی مانده و جمهوری خواهان یک قدم با کنگره آمریکا فاصله دارند، این تضمین حقوقی-سیاسی است. بیش از یک “ورق کاغذ” برای حاکمان فعلی و آینده این کشور! این چیزی است که تجربه تلخ برجام به ما آموخت و امروز فصل به کارگیری آموخته هایمان است.

در بخش پایانی این بیانیه آمده است: بسیج دانشجویی ضمن ارزیابی دلسوزی و اطمینان مذاکره کنندگان در کشورمان، قطعاً «اختلاف» را «بهتر از هر توافق بد» می‌داند و هشدار می‌دهد که دولت خبیث آمریکا تحریم‌ها را لغو نمی‌کند؛ توافقی صورت نمی‌گیرد. به همین دلیل اصرار سیاستمداران بر توافق سریع را رد نمی کند و احیای برجام را سیاستی شکست خورده می داند و توصیه اکید به تصمیم گیران کشور این است که از تجربه تاریخی برجام و مقاومت دینی عبرت بگیرند تا این مرز را ارتقا دهند. و مصالح کشور را بر برنامه های تبلیغاتی کوتاه مدت ترجیح دهند.

  چهارمین روز از چهلمین جشنواره فجر / اکران خصوصی فیلم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید