جلسه دولت برای تامین مالی رتبه بندی معلمان برگزار شد

547277 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در تلویزیون گفت که مادران در دوران سلطنت با معلمان برای آموزش فرزندان خود سخت کار می کردند و مدرسه ابتدایی برای اثربخشی این دوره مهم بود. و پزشکان می گویند که دوران بعد از تاج کشیده نمی شود و جهان با تاج زندگی می کند.

وی در خصوص رتبه بندی معلمان گفت: در سال 1394 اقداماتی به نام رتبه بندی انجام شد و هدف اصلی از رتبه بندی حفظ آمادگی و ارتقای صلاحیت معلمان برای ارتقای کیفیت نظام آموزشی است. آن را تحریف کرد.

امتیاز برای 1400 معتبر نیست

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در بودجه هزار و 400 اعتباری برای رتبه بندی معلمان در نظر گرفته نشده است و منبع مالی در بودجه ناپایدار است و درآمدی ندارد، گفت: هیات امنا در لایحه معلمان فرم های ماده 75 را معرفی کرده است. رتبه بندی

جلسه دولت برای تامین مالی رتبه بندی

نوری ادامه داد: به دنبال تامین وام رتبه بندی هستیم، دولت مصمم به اجرای آن است. بر این اساس برای سال آینده 25 هزار میلیارد تن منابع پایدار برنامه ریزی شده است. و امیدواریم محقق شود.

وی خاطرنشان کرد: نمی شد روزی 2 بار شخصاً برای تامین اعتبار رتبه تلاش نکنیم، جلسه فردا بسیار مهم است و امیدواریم این موضوع برای تکریم معلم حل شود.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که آیا برای مثال با اعمال رتبه بندی حقوق معلمان از 10 میلیون به 15 میلیون تن افزایش می یابد؟ گفت: نه، اعداد اینطور نیست.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

ارتقای حقوق معلمان و بیمه خرید خدمات

وی اصلاح حقوق معلمان و بیمه خرید خدمات آموزشی را یادآور شد: معلمان 24 ساعت در هفته کار می کنند اما معلمان خرید خدمات آموزشی را واحدهای تولیدی می بینند بنابراین باید 44 ساعت در هفته کار کنند، توضیحات و استدلال تحصیلات. حل مشکل پذیرفته شد و به استان ها اعلام کردیم که ساعت کاری معلمان برای خرید خدمات 24 ساعته و بیمه آنها کامل باشد و محاسبه بر اساس 11 مهر 1400 باشد.

افزایش معلمان بهداشت مدارس

نوری در ادامه به مصوبه هیئت وزیران برای افزایش معلمان بهداشت مدارس اشاره کرد و گفت: در حال حاضر به ازای هر ۷۵۰ دانش آموز یک مربی بهداشت داریم و با مصوبه هیئت دولت به ازای هر ۴۸۰ دانش آموز یک مربی خواهیم داشت.

وی از توزیع سرانه 290 میلیارد تنی بین مدارس کشور خبر داد.

وزیر آموزش و پرورش افزود: در کنار رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی ستاد ملی تاج و تخت، سازمان بهداشت جهانی و بررسی های میدانی ما نشان می دهد که از 36 کشوری که من مدارس ایرانی دارم، یک کشور مدارس را تعطیل نکرده است و یک کشور همسایه مدارس را تعطیل نکرده است. دلیلش این بود که Omicron مدارس را تعطیل کرد. از سوی دیگر وضعیت واکسیناسیون دانش آموزان 12 تا 18 ساله در ایران نسبت به برخی کشورهای دیگر که 92 درصد از اولین دوز واکسن را تزریق کرده اند بهتر است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید