جزئیات یارانه نان به مردم اعلام شد

562403 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، مهران محرمیان، معاون فناوری های نوین بانک مرکزی درباره طرح جدید اختصاص یارانه نان به برخی گروه ها گفت: یارانه پرداخت می شود، بخشی از هزینه خرید این کالای اساسی از محل بودجه کسر می شود. حساب شخص و بخشی به عنوان یارانه تخصیص می یابد.

بیشتر بخوانید:

وی گفت: هیچ کارت جدید و قبض جدیدی برای مردم صادر نمی شود و نیازی به کاری نیست، اما افرادی که مشمول این یارانه هستند با خرید این یارانه بین آنها توزیع می شود.

قائم مقام بانک مرکزی گفت: همچنین تسویه حساب با نانوایی ها را تغییر نمی دهیم، به عبارتی تسویه حساب با نانوایی ها و پرداختی که باید در یک چرخه انجام شود و سیستم مطمئنی که روزانه انجام می شود. در مواردی که دسترسی به سامانه ضعیف است، هماهنگی های لازم با وزارت فناوری اطلاعات و اطلاعات برای تجهیز کلیه نانوایی ها به دستگاه کارتخوان (POS) انجام شده و زیرساخت ها در این زمینه تقویت می شود.

همچنین محمدهادی سبحانیان، معاون امور اقتصادی وزیر کشور گفت: دولت می خواهد رانت در زنجیره تامین و توزیع آرد و نان را لغو کند، این امر بدون تغییر خرید نان و قیمت نان انجام می شود. یعنی می خواهیم مشکل قاچاق آرد و انحرافات در زنجیره تامین آرد و نان را از بین ببریم در حالی که قیمت کالاها یعنی. نان برای مردم تغییر نمی کند

او همچنین اطمینان داد که حتی دولت می خواهد مردم را نسبت به سال گذشته ارزانتر نان بخرند. تا حالا چطور کار می‌کردیم، وقتی نان با قیمت ارزان‌تری به دست مصرف‌کننده می‌رسید، آرد یارانه‌ای در کیسه‌های مخصوص بین نانوایی‌ها توزیع می‌شد که تبدیل به نان می‌شد و با قیمت ارزان‌تری به دست مردم می‌رسید. البته هزار مفسد و طرد شده در این چرخه بودند. حالا می خواهیم آرد یارانه ای را بین نانوایی ها توزیع کنیم. ساز و کار به این صورت تعریف شده است که بخشی از آرد که به نان تبدیل می شود و به مردم فروخته می شود، یارانه و یارانه به مصرف کننده تعلق می گیرد.

  تایید استفاده اضطراری از قرص های تاج -

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید