جزئیات پرداخت سود سهام واریز شده به سهامداران

562466 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز و به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، گلمرضا ابوترابی معاون سپرده گذاری مرکزی و محمد حسنلو قائم مقام سپرده گذاری مرکزی به بررسی جزئیات دریافت سود سهامداران پرداختند. نحوه تعهد سهام برای دریافت تجهیزات خرد را توضیح دهید.

فقط سجامی

معاون سپرده‌های مرکزی در ابتدای برنامه غلامرضا ابوترابی با تاکید بر وجود مقادیر قابل توجهی سود سهام توسط سهامداران در شرکت‌ها گفت: راهکاری برای اجرای این مهم از طریق نمایشگاه اندیشیده شده است. “

بیشتر بخوانید:

وی ادامه داد: تمامی شرکت های معامله شده در بازار سرمایه دارای این میزان سپرده هستند که باید آن را با سهامداران خود تسویه کنند. البته این یک طرف ماجراست و طرف دیگر سهامدارانی هستند که باید در سجام شناسایی و ثبت شوند.

ابوترابی با اشاره به وجود 60 میلیون کد بورسی در کشور افزود: از این تعداد 40 میلیون در سجام ثبت نام کرده اند. بنابراین سهامدارانی که فاقد سجام بوده و اطلاعات خود را در سجام ثبت نکرده اند از سود سهام مجامع عمومی محروم می شوند و سود سهام به آنها تعلق نمی گیرد، فقط به سهامدارانی که مشخصات خود را در سجام اعلام کرده اند سود پرداخت می شود.

جمعیت 60 میلیون

معاون سپرده گذاری مرکزی گفت: جمعیت کشور 80 میلیون نفر و دارای 60 میلیون کد بورسی است. در بازار سرمایه علاوه بر اشخاص حقیقی، شرکت های خصوصی، سهامی عام و حقوقی نیز وجود دارند که برای آنها کد سهام تعیین شده است.

در ادامه ابوترابی با اشاره به نحوه واریز سود و مطالبات یادآور شد: این امر در بودجه 1401 حائز اهمیت است و به عهده شرکت های ناشر است و ناشر موظف است سود تقسیمی مجامع عمومی را پرداخت کند. و غیره سجام و شرکت سپرده گذاری نیز این سود را از طریق بانک عامل به دارنده سهام ثبت شده در سجام پرداخت و پیامک خود را به صورت متن شفاف ارسال می کند. ارسال کنندگان و دارندگان سجام منتظر پیامک برای واریز برنده های واریز شده هستند.

  فوتبال ایران همیشه در جهت مخالف است

من 10000 تن می کارم

ابوترابی هزینه ثبت نام سجام را 10 هزار تن عنوان کرد و گفت: باجه هایی در سراسر کشور برای ارائه این سرویس برای کسانی که با تلفن همراه خود نمی توانند انجام دهند اعلام شده است.

دلایل سود سپرده گذاری شده

وی در ادامه دلایل وجود سود تعهدی و مطالبات معوق از شرکت ها را بیان کرد و افزود: این مشکل در بین تمامی شرکت ها وجود دارد چرا که سهامدار نسبت به اخذ سود خود اقدامی نکرده است، اما شرکت موظف است این مطالبات را از طریق واریز کند. سجام.بنابراین هر ناشر باید میزان مطالبات معوق را به طور کامل مشخص کند و در صورت نیاز وجوه لازم را تامین کند.در مرحله بعد اطلاعاتی در مورد سهامدار و اینکه آیا فرد سهام دارد یا خیر؛ این وجه واریز می شود و در نهایت مابقی وجوه. بازگشت پول به شرکت

ابوترابی افزود: در حال حاضر دو شرکت اعلام کرده اند که مطالبات از طریق شرکت سپرده گذاری واریز می شود که عید سعید فطر راه اندازی شد و پیش بینی می شود تا پایان اردیبهشت ماه برای سایر ناشران آماده شود.

فرصت 8 ماهه برای شرکت ها

ابوترابی درباره تامین سهام و دریافت وام گفت: اگر سهامدار در سجام ثبت نام کرده باشد می تواند سهم خود را وثیقه بگذارد و برای سهولت آن را از بانک دریافت کند. در این راستا باید اپلیکیشن و سامانه بانکی راه اندازی شود و برخی بانک ها به این سامانه متصل شده اند و امیدواریم تا پایان فصل بهار کل شبکه بانکی به این سامانه متصل شود.

  وضعیت جاده/ محدودیت های ترافیکی در مسیرهای منتهی به شمال کشور

وی شرکت توسعه سپرده گذاری مرکزی را ناظر و پیگیر این موضوع دانست و گفت: اقدامات لازم برای آن انجام و اندیشیده شده و نقطه عطفی در بازار محسوب می شود. همچنین به شرکت ها 8 ماه فرصت داده می شود تا به عنوان ناشر ثبت نام کنند و سود سهام را به سهامداران پرداخت کنند.

معاون سپرده گذاری مرکزی تاکید کرد: امروز هرکسی بخواهد سهام بخرد و بفروشد و کد سهم دارد باید سجامی شود.

تشخیص نماد CDD

وی در خصوص گشایش نماد سپرده گذاری مرکزی افزود: این شرکت در فرابورس ثبت شده است و در حال پیگیری برای معرفی و بازگشایی نماد هستیم. در حال حاضر تمایلی برای افتتاح نماد وجود ندارد و از آنجایی که باید ساختمانی خریداری شود، این امر به بعد از نصب موکول می شود.

ابوترابی در خصوص پرداخت سود سهام عدالت افزود: ما به هیچ اطلاعاتی دسترسی نداریم و در این زمینه اطلاعات به عنوان متوفی کامل نیست.

جمعیت مرده سهادر

وی تاکید کرد: در حال حاضر 3 میلیون سهامدار متوفی دادگستری وجود دارد که پرونده آنها نیاز به بررسی دارد و باید با وراث تماس گرفته و سامانه ای را ایجاد کنیم که وراث بتوانند اطلاعات را ثبت کنند و سود ببرند. این سامانه تا شهریور ماه راه اندازی می شود.

شرایط ثبت نام در سجام

در ادامه این برنامه، محمود حسنلو، معاون توسعه فناوری و نوآوری سپرده گذاری مرکزی با اشاره به سیاست های دولت و بورس در خصوص اعطای تسهیلات در قالب وثیقه سهام، گفت: در صورتی که سهامدار در سجام ثبت نام کرده باشد; می تواند سهم خود را وثیقه بگذارد و از بانک بگیرد.

  افزایش تحرکات تروریست های داعش در سوریه

وی ادامه داد: در این راستا نیازمند ایجاد اپلیکیشن و سامانه بانکی هستیم که برخی بانک ها به این سامانه متصل هستند و امیدواریم تا پایان فصل بهار کل شبکه بانکی به این سامانه متصل شود. “

وام های شخصی و برنامه های کاربردی

حسن لو گفت: سهامدار می تواند برای دریافت وام به بانک مربوطه در شهر و منطقه خود مراجعه و حتی از طریق اپلیکیشن بانکی مربوطه خدمات مورد نظر را انتخاب کند.

وی با بیان اینکه زیرساخت های این کار توسط سپرده گذاری مرکزی آماده شده است، گفت: طرف دیگر کار یعنی. بانک ها باید این زیرساخت ها و خدمات را فراهم کنند و فکر می کنم تا پایان بهار این اتفاق بیفتد. فصل.”

آزمایش را تکرار کنید

معاون فناوری توسعه سپرده گذاری مرکزی: این تجربه پیش از این در مورد سهام عدالت اعمال شده و حدود 200 هزار نفر اقدام و سهام خود را تعهد کرده و توانسته اند حدود 50 تا 70 درصد ارزش سهام خود را به دست آورند. البته این قابلیت تنها در اپلیکیشن بانک ملی آپلود می شود و نیازی به مراجعه حضوری ندارد.

وی ۷۰ تا ۹۰ درصد ارزش سهام را به صورت تملک دانست و گفت: سهم وثیقه تا زمان تسویه قابل آزادسازی نیست، اما امکان جایگزینی آن با سهم دیگری برای وثیقه وجود دارد.

حسن لو افزود: این سرویس سال هاست که در سراسر دنیا اجرا می شود.

حسن لو در پایان از اجرای این زیرساخت با 2 بانک خبر داد و گفت: هفته آینده برنامه پایلوت ایمن سازی پرونده ها به منظور اعطای تسهیلات خواهیم داشت که با رفع مشکلات پیش بینی نشده به صورت بلادرنگ اجرا می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید