جزئیات مدل جدید فروش خودرو

531093 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، منوچهر منطقی امروز در نشست خبری با بیان اینکه دانش بنیان به معنای تولید محصول است، گفت: صنعت خودرو در دنیا مبتنی بر دانش است و همچنین به دنبال ورود به مسیر صنعت خودروسازی دانش بنیان در جهان هستیم. کشور.”

معاون وزیر صنعت حمل و نقل با اشاره به راه اندازی سامانه قرعه کشی متمرکز خودرو، افزود: تاکنون تولید بر مشتری غالب بوده است اما از امروز با ورود سازمان حمایت به بحث فروش خودرو، مشتری بر تولید غلبه خواهد کرد. “ما در تلاش هستیم تا روابط در صنعت را بر اساس نیازهای مشتری تطبیق دهیم.

بیشتر بخوانید:

وی با بیان اینکه در دنیا تولید دانش بنیان بر اساس نیاز مشتری است، گفت: در مدل قبلی فروش خودرو هر 10 تا 15 روز یک بار تعداد محدودی خودرو فروخته می شد اما در مدل جدید انجام می شود. در دوره ثبت نام و در بازه زمانی 3 ماهه به عنوان مثال 6 قرعه کشی خودرو برگزار می شود و در هر دوره از 200 تا 300 هزار خودرو فروخته می شود و هر کدام یک خودرو ثبت نام می کنند. افراد زیادی می توانند ثبت نام کنند.

منطقی افزود: پیش از این خودروسازان محدود هزار خودرو می فروختند اما سه هزار نفر ثبت نام کردند که مشکل ساز بود. ما دیگر این مشکل را در این سیستم نداریم.»

معاون وزیر صمت ادامه داد: انبوه سازان نیز عرضه قطره چکانی داشتند که از این پس باید تمام ظرفیت خود را بفروشند. از طرفی اگر مثلاً خودروساز بگوید می خواهد 200 هزار خودرو بفروشد، تست می کنیم و عدد مشخصی مثلاً 100 هزار خودرو را برای قرعه کشی می گذاریم، سپس مسیر را دوباره بررسی می کنیم و 100 هزار خودرو دیگر را می فروشیم. به این ترتیب دیگر برای تحویل خودرو مشکلی ایجاد نمی شود و تحویل به موقع انجام می شود.

  صادرات چای ایران 77 درصد افزایش یافت

وی افزود: وزارت صمت فقط اطلاعات را جمع آوری و بررسی می کند و مابقی کار توسط خود خودروساز انجام می شود. وزارت صمت فقط نظارت دارد و با توجه به اینکه اطلاعات زیادی را جمع آوری می کنیم می توانیم هدفمند عمل کنیم و 50 درصد ظرفیت فروش را به جوان ترها اختصاص دهیم و با شناسایی مصرف کنندگان واقعی توزیع را هدفمند کنیم.

منطقی درباره دلالان قمار افزود: با کمک مجلس به دنبال این هستیم که فردی اگر خودروی 160 میلیون تنی بخرد و 300 میلیون تن بفروشد مالیات بدهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید