جزئیات قتل وحشتناک یک عموی ثروتمند توسط خواهرزاده اش

556282 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، در پرونده قتل عموی ثروتمند توسط خواهرزاده اش در اواخر مرداد ماه امسال، زنی میانسال با مراجعه به دادسرای امور جنایی تهران به بازپرس محمد وهابی گفت: پسر شایان اول چهار روز پیش به ترکیه سفر کردم اما دیشب با من تماس گرفت و گفت برادرم را با کمک دوستش ایمان کشته است.

آنها یک مبارز حرفه ای را به جرم قتل دستگیر کردند

از صحبت های پسرم شوکه شدم، نگران به خانه برادرم رفتم که تنها زندگی می کرد، اما خبری از او نشد، همسایه هایش نیز مدعی شدند چند روزی است که او را ندیده اند. پس از شهادت زن میانسال، تحقیقات به دستور پزشکی قانونی آغاز شد اما هیچ ردی از مرد 40 ساله به دست نیامد، بنابراین احتمال قتل وی افزایش یافت. در ادامه بازپرس شعبه دوم دادسرای جنایی دستور بازداشت ایمان و شایان را صادر کرد.

بر این اساس مکاتبات بین المللی با پلیس پلیس اینترپل برای دستگیری این دو پسر جوان انجام شد و از سوی دیگر کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی برای شناسایی ایمان و دستگیری وی وارد عمل شدند. تحقیقات ادامه داشت تا اینکه دوشنبه شب گذشته کارآگاهان موفق به دستگیری ایمان نشدند. وی در تحقیقات اولیه به جرم خود با همدستی شایان اعتراف کرد و مدعی شد جسد در باغی در حوالی تهران دفن شده است. با اعترافات متهم، تیم پزشکی قانونی برای یافتن جسد مقتول راهی باغ شدند. کار برای دستگیری شایان ادامه دارد.

بازجویی از متهم

از کجا مقتول را شناختید؟

مقتول عموی دوستم بود. من و شایان بیش از 30 سال با هم دوست بودیم و دوستی ما از دبیرستان شروع شد. اما چند وقت پیش شایان گفت می خواهد عمویم را بکشد و من هم با او رفتم.

  گذرنامه علی دایی ضبط شد

چرا می خواست عمویش را بکشد؟

پدربزرگ شایان هنگام مرگ مردی ثروتمند بود، بسیاری از اموالش به پسرش امیر، مقتول، که با هم زندگی می کردند، باقی مانده بود. مادر شایان و عموی دیگر تلاش زیادی کردند تا با طی مراحل قانونی انحصاری وراثت، مسئولیت اموال پدر را تعیین و آن را تقسیم کنند، اما امیر مخالف این ماجرا بود. این موضوع باعث اختلاف بین آنها شد.

شایان گفت تنها یکی از کارت های بانکی پدربزرگش 700 میلیون تومان پول دارد. امیر شغل مناسبی نداشت اما پس از فوت پدر در یکی از محله های خوب تهران خانه ای اجاره کرده بود و وضعیت مالی اش بهتر شد.

چه زمانی تصمیم به ارتکاب جرم گرفتید؟

6 ماه طول کشید اما در یک ماه آخر تصمیم قطعی شد و مدام در حال بررسی نقشه ترور مورد نظرمان بودیم. سرانجام در اوایل مرداد ماه، شایان باغ یک ویلا در حوالی تهران برای دو روز اجاره کرد. روز اول کارگری را آورد تا در باغ پشتی باغ چاله ای کند. گودالی که در واقع قبر عمویش بود. او گفت پس از جنایت جسد را در داخل خاک دفن می کنیم و با تسلیم باغ هیچ کس به جسد دست نمی زند.

چگونه امیر را به باغی کشاند؟

شایان به عمویش به دروغ گفت که مهمانی داریم و او را هم دعوت کرد. ظهر روز حادثه من و شایان با ماشین و امیر با مزدا 3 به باغ رفتیم. وقتی ناهار خوردیم ساعت حدود 16 بود که شایان سه فنجان شربت ریخت و یک قرص شربت را حل کرد. برنج در یک فنجانی که در آن قرص گذاشته بود را به عمویش داد، بعد از چند دقیقه حال امیر بدتر شد. اصرار کرد که ببریمش بیمارستان اما نبردیمش، وقتی نیمه جان بود شایان با قمه به سمتش رفت، به او گفتم به قمه احتیاجی ندارد، خودش تمامش کرد، اما شایان دستش را گرفت. گردنش و به من گفت ضربه بزن تا احساس آرامش کنم. گفت وقت نداریم الان باید باغ را تحویل دهیم. من نفهمیدم دارم چیکار می کنم، جلوی عملیات ایستادم و دو ضربه زدم.

  پشت صحنه "توطئه مخفی" برای سرنگونی پاپ فرانسیس

با بدن چیکار کردی؟

جسد را در چاله ای که قبلا کنده بودیم دفن کردیم. کلبه را تمیز کردیم و شایان با ماشینش و من با ماشین امیر باغ از باغ بیرون آمدیم. ما مجبور شدیم خودروی امیر را حدود یک میلیارد تومان بفروشیم و به هر نفر 500 میلیون تومان می رسد. اما شایان عقب کشید و گفت: خودت ماشین را بفروش. از آنجایی که به پول نیاز داشتم، مجبور شدم ماشین را 150 میلیون تومان به دلال بفروشم. البته او خودرو را 300 میلیون تومان به جاعل فروخته بود و جاعل خودرو را 1.2 میلیارد تومان فروخته بود.

آیا چیزی درباره اش میدانی

شایان زمانی که اینجا بود با ماشین سفر می کرد، اما حدود 20 روز بعد از قتل عازم ترکیه شد، هرچند که ما به صورت آنلاین ارتباط داشتیم تا اینکه مدتی بعد ناپدید شد و دیگر در تماس نبودیم.

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید