جزئیات شاخص های رتبه بندی معلمان چیست؟

551875 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، کاسم احمدی لاشکی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرگزاری صداوسیما در خصوص شاخص های رتبه بندی معلمان گفت: ارزیابی عملکرد سالانه طی سه سال را در نظر خواهیم گرفت. منتهی به 1400 در قوانین طبقه بندی.

بیشتر بخوانید: رتبه کدام معلم است؟

وی افزود: دوره های ضمن خدمت، مدرک، سنوات آزمایشی، مناسب سازی رشته تدریس و یادگیری، سامانه پروپوزال یا سیستم مدیریت دانش، تدریس در کارگاه های تخصصی یا دوره های بدون کار، عضویت در کارگروه ها، معلم پژوهی، آماده سازی آموزشی. نرم افزارهای متناسب با تسهیل آموزش، تولید محتوا، همکاری و مشارکت موثر در فرآیند مشاهده و داوری، کسب مقام در جشنواره ها، مسابقات و اعطای جوایز اساتید، گواهینامه، کارکنان با بیش از 24 ساعت، مربی، تماشاگر و سرپرست نیروهای فرهنگی و ورزشی از جمله شاخص های رتبه بندی هستند.معلمان.

احمدی لاشکی با بیان اینکه دانش آموزان و خانواده ها در رتبه بندی به معلمان امتیاز می دهند گفت: این موضوع در مرحله اول مطرح نیست و در مراحل بعدی که طی 5 سال آینده وجود دارد، به این موضوع رسیدگی می شود.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: باید به معلم فرصت دهیم و اگر بلافاصله بگوییم نظر دانش آموزان و خانواده ها لحاظ می شود، ممکن است شرایط مهیا نباشد، اما در مرحله دوم افراد 5 سال فرصت دارند تا طبق معیارها حرکت کنند. بنابراین در آینده به این موضوع خواهیم پرداخت.

احمدی لاشکی افزود: برنامه ریزی خواهیم کرد که نظرات دانش آموزان را در رتبه بندی معلمان بر اساس ظرفیت دانش آموزی اعمال کنیم، چرا که دانش آموزان در مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم توانایی های متفاوتی دارند و ممکن است از دانش آموز ابتدایی بیش از دو سوال پرسیده نشود. و نه همه دانش وی افزود: دانش‌آموزان می‌توانند تعداد سؤالات پایه دوم ابتدایی را افزایش دهند و در دوره اول و دوم دبیرستان نیز به همین ترتیب خواهد بود، اما این موضوع با در نظر گرفتن آسیب‌هایی که تصور می‌شود برای معلمان و معلمان وجود دارد ارزیابی می‌شود. نگران آن نباش

  مهلت ثبت نام در طرح پیش فروش ایران هودرو -

وی ادامه داد: پیشنهاد ما در آیین نامه رتبه بندی معلمان مجموعه هزار امتیازی برای استقرار است که شامل مدرک و سابقه خدمت نیز خواهد بود. برای سنوات تجربی حداکثر 75 امتیاز در نظر گرفته می شود و افراد باید به عنوان معلم مشغول به کار شوند و در آموزش و پرورش حضور داشته باشند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش افزود: 50 امتیاز دکتری، 40 امتیاز کارشناسی ارشد، 30 امتیاز کارشناسی، 20 امتیاز کارشناسی ارشد و 10 امتیاز دیپلم.

وی افزود: قانونگذار به ما اجازه داده است که 5 سال بین درجات مکث کنیم، اما جز در مواردی مانند فردی که در مقطع ابتدایی تدریس می کند یا افرادی که در مدارس استثنایی و مناطق فقیرنشین و مرزی کار می کنند، این افراد می توانند. به ازای هر سال خدمت، سه ماه زودتر ترفیع می شوند و ارتقاء به رتبه بعدی ممکن است مستلزم 4 سال وقفه باشد.

احمدی لاشکی افزود: این رتبه بندی شامل افرادی می شود که به عنوان معلم مشغول به کار هستند و در حال حاضر در ادارات مشغول به کار هستند، اما افرادی که از همان ابتدا به عنوان کادر اداری مشغول به کار بوده اند را شامل نمی شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: افرادی که بعد از 31 شهریور 1400 بازنشسته شده اند مشمول رتبه بندی می شوند و افرادی که قبل از این تاریخ بازنشسته شده اند مشمول این رتبه بندی نمی شوند. رتبه بندی از 31 شهریور 1400 محاسبه می شود و در قانون تعلیق و تنزل رتبه قرار می گیرد، بنابراین معلمان باید هر سه سال یک بار بررسی شوند و در صورت حفظ رویه و حرکت به سمت ترفیع به رتبه های بالاتر می روند. اگر معلمی دو بار تنزل رتبه پیدا کند، باید از آموزش به مدیریت برود.

  تردید ساپینتو برای استفاده از مهدی قیدی در ترکیب اصلی

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید