جزئیات سومین قرعه کشی خودرو مشخص شد

به گزارش مستقل آنلاین؛ سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت از برگزاری سومین دوره قرعه کشی تلفیقی خودرو در نیمه اول شهریور ماه خبر داد.

امید کلیباف سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت حذف تدریجی قرعه کشی خودروها است که وزیر صامت بارها به آن اشاره کرده است.

ایرنا نوشت؛ وی بیان کرد: بررسی روند قرعه کشی خودرو در سال جاری نشان می دهد که در هر مرحله از قرعه کشی خودروهای بیشتری قرعه کشی شده که با توجه به افزایش تولید خودروهای کامل قابل توجه است.

قالیباف ادامه داد: اکنون در گروه خودروسازی سایپا به جز خودروهای کوئیک اس و ساینا اس که هنوز در مرحله قرعه کشی هستند، بقیه خودروها خارج از قرعه کشی و برای پیش فروش در دسترس هستند.

وی گفت: در گروه صنعتی ایران خودرو چهار خودرو تارا با گیربکس اتوماتیک، تارا دبا با گیربکس دستی، دنا پلاس توربوشارژ و دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک از قرعه کشی قرعه کشی شده است.

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: امسال با راه اندازی روش قرعه کشی یکپارچه شاهد برقراری ثبات در بازار بودیم و رفتارهای هیجانی و ادعاهای واهی کاهش یافته است و در چند سال گذشته ماه ها، قیمت های بازار کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: در قرعه کشی ها نیز شاهد کاهش تقاضا برای سفته بازی و دلالی بودیم و با مدیریتی که در عرضه اتفاق افتاد، خودروهای بیشتری از قرعه کشی خارج شد.

چه زمانی شاهد لغو قرعه کشی خودرو خواهیم بود؟

قالیباف در پاسخ به اینکه چه زمانی شاهد حذف قرعه کشی در سوپرفروشی خواهیم بود، خاطرنشان کرد: این مرحله بعدی خواهد بود و با افزایش تولید می توان خودروهای بیشتری را از طریق فروش فوق العاده از قرعه کشی حذف کرد.

  انواع بلوک های فولادی را از کجا بخریم؟

وی یادآور شد: اکنون خودروهای کوئیک، کوییک آر (دو رنگ)، وانت سایپا 151 و تمامی محصولات زامیاد از قرعه کشی خارج شده است.

سخنگوی وزارت ایمنی گفت: در ایران خودرو مشکل کمی متفاوت است و این گروه صنعتی ابتدا دو خودروی هایما و تارا را در بورس کالا عرضه کردند تا قیمت پایه را بفهمند.

وی افزود: در گام بعدی خودروهای پژو پارس و پژو 206 تیپ 2 وارد بازار می شوند که در این صورت دست خودروساز برای تامین نقدینگی همگام با رشد تولید و خروج خودروها از بازار بازتر می شود. بخت آزمایی.

قالیباف خاطرنشان کرد: گروه سایپا اکنون اعلام کرده است که تولید خودروهای معیوب را به صفر رسانده است و این امر به زودی در ایران خودرو نیز انجام خواهد شد.

خودروهای تارا با گیربکس اتوماتیک، تارا با گیربکس دستی، دنا پلاس توربوشارژ و دنا پلاس اتوماتیک توربوشارژ از ایران خودرو، ساینا اس، کوئیک اس، کوئیک آر با گیربکس معمولی و رینگ های آلیاژی و کوییک با گیربکس معمولی از گروه سایپا، X55 Excellent Sport، X55 Pro Excellent Sport و Tigo 8 Pro Premium توسط مدیران خودرو در طرح های مختلف مشارکت در تولید، پیش فروش، فروش فوق العاده و فروش فوری از قرعه کشی حذف شده اند.

وی همچنین از برگزاری سومین قرعه کشی یکپارچه خودرو در نیمه اول شهریور ماه خبر داد و گفت: اطلاعات تکمیلی در این زمینه متعاقبا اعلام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید