جزئیات سهام کودک

به گزارش مستقل آنلاین؛ متولدین 1400 و 1401 سهام می گیرند. توزیع سهام به نوزادان از قانون حمایت از خانواده و جوانان پیروی می کند و برای تشویق نرخ تولد پرداخت می شود.

پرداخت سهام به نوزادان خبری است که چند روز پیش بهادری جهرمی اعلام کرد. وی گفت: یک میلیون تومان به متولدین 1400 و یک و نیم تومان به متولدین 1401 تعلق می گیرد.

به گفته سخنگوی دولت، اعطای سهام به نوزادان در راستای قانون حمایت از باروری در خانواده ها است. این قانون تصریح می کند که سهامی معادل یک میلیون تومان برای متولدین 1400 و یک و نیم میلیون تومان برای فرزندان متولد 1401 باید از پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری داده شود.

اما تخصیص سهام به نوزادان محدود به متولدین سال‌های 1400 و 1401 نبود و به نظر می‌رسد قرار بود در سال‌های بعد نیز این سهام به نوزادان واریز شود که بر اساس تورم سالانه بر میزان آن افزوده می‌شد.

دلیل تفاوت 500 هزار تومانی سهام عدالت متولدین امسال با متولدین پارسال محاسبه نرخ تورم است و از آنجایی که تورم امسال افزایش یافته، سهام عدالت داده شده به این افراد نیز متفاوت است.

ثبت مشارکت سهام عدالت برای کودکان

آنچه در مورد واگذاری سهام به فرزندان گفته شد تنها اعلام میزان این سهام است و هنوز جزئیات ثبت سهام مطرح نشده است. مردم برای این سهام به کجا مراجعه کنند و چه مدارکی باید همراه داشته باشند؟

واگذاری سهام به فرزندان در حالی خبرساز شده که بسیاری از مردم مدت هاست منتظر سهام هستند. افرادی که از دریافت سهام بازمانده اند و هنوز مشخص نیست چه زمانی می توانند سهام خود را دریافت کنند.

  فروش فوق العاده 7 محصول سایپا

بازار نوزادان چه شد؟

وعده پرداخت سهام به نوزادان خبر جدیدی نیست. در سال 99 و همزمان با روزهای اوج بورس، مجلس مصوبه ای را به تصویب رساند که بر اساس آن متولدین 1400 سهامدار بورس شدند.

طبق قانون بودجه، دولت موظف بود به ازای هر فرزند متولد شده از اوایل دهه 1400 به مناطقی که نرخ زاد و ولد کمتر از میانگین کشوری باشد، ده میلیون (10،000،000) ریال بپردازد. 10.000.000.000) ریال فقط برای خرید واحدهای صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس به نام فرزند.

اما این سهام هرگز به نوزادان تازه متولد شده اختصاص داده نشد. حال باید دید پرداخت سهام عدالت نوزادان نیز به همین سرنوشت دچار خواهد شد./تجارتنیوز

دیدگاهتان را بنویسید