جزئیات خروج استقلال و پرسپولیس از درآمد میلیاردی

556337 خبر ناگهانی

به گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز، حسین گربان زاده درباره درآمد باشگاه های استقلال و پرسپولیس از گرفتن وام های خارج از بورس و نحوه استفاده از آن، گفت: سرمایه بدهید و با این پول چه می خواهد بکند. طرح توجیهی افزایش سرمایه توسط هیات مدیره تهیه و به تایید سازمان حسابرسی رسیده است که در آن محورها مشخص شده است. با تصویب حسابرسی، طرح آمد و جلسه تشکیل شد. مجمع تصویب کرد، سپس به سازمان بورس رفت و به همین ترتیب مجوزهای لازم را دریافت کرد.

ادامه مطلب

رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: اقداماتی برای افزایش سرمایه از محل خرج سهام وجود دارد. اولین مشارکت مردم انجام شد و پایان ثبت نام 28 اسفند اعلام شد. 10 درصد از فروش سهام تکمیل شد. در حال حاضر یک فرآیند تصاحب ساده است که به تایید بانک، مجوز سازمان بورس و مجوز از اداره ثبت شرکت ها رسیده است که برای استقلال تقریبا تمام شده و برای پرسپولیس رو به اتمام است.

وی با اشاره به میزان درآمد دو باشگاه افزود: این مبلغ که 350 میلیارد تن برای پرسپولیس و 359 میلیارد تن برای استقلال است باید طبق برنامه افزایش سرمایه ای که داده اند و به تایید سازمان حسابرسی رسیده است هزینه شود. طبیعتاً چون شرکت (باشگاه) قوانین و اصول خاص خود را دارد. هیئت مدیره وجود دارد و اصول حسابرسی داخلی آنها باید رعایت شود، خود شرکت متولی اصلی است. کمیسیون هزینه ای با هماهنگی وزیر ورزش و اقتصاد تشکیل شده است که بر اعتبارات جمع آوری شده توسط سازمان خصوصی سازی نظارت می کند تا مشخص شود کجا و چقدر هزینه می شود. بنابراین اکنون که منابع ارائه شده باید به همان هزینه طرح توجیهی برسد.

  لیلا خاتمی و حامد بهداد در پشت صحنه پیرمرد + عکس

قربان زاده در خصوص موارد و زمینه افزایش سرمایه سرخابی ها گفت: دلیل افزایش سرمایه دو باشگاه به تفکیک هر کدام از آنها در سایت کدال موجود است و می توانید آن را ببینید. شفافیت و انتشار اطلاعات دلیل این است که رسانه ها و مردم عادی بیایند و جزئیات را ببینند. سند اصلی در این سایت موجود است و می توانید 800 صفحه با موضوعات مختلف را با جزئیات مشاهده کنید.

رئیس سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه باشگاه ها چه زمانی می توانند این پول را برداشت کنند، گفت: برای استقلال قابل برداشت است و پرسپولیس در مراحل پایانی است. البته انصراف باید توسط کمیسیون هزینه که زیر نظر سازمان خصوصی سازی است تایید شود. جلساتی در این زمینه داشته و داریم. این کمیسیون متشکل از اینجانب به عنوان رئیس سازمان خصوصی سازی، مدیرعامل و مشاوران و معاونان اقتصادی هر باشگاه و همچنین نماینده وزارت ورزش است.

وی در خصوص بخشی از این پول که صرف پرداخت بدهی ها شده و اینکه آیا این قسمت در برنامه ای که دو باشگاه داده اند پیش بینی شده است، گفت: در همین کمیته هزینه ها مشخص شد که چند درصد از این پول باید مصرف شود. برای تسویه بدهی ها.»

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید