جزئیات برنامه های بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

573645 خبر ناگهانی

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، فرزاد جهانبین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بخشنامه «سیاست های ابلاغی گرامیداشت 16 آذر (روز دانشجو)» را به روسای استان ها و دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرد. واحدهای ویژه دانشگاه آزاد اسلامی

در این دستورالعمل آمده است: مقتضی است بر اساس سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی (برنامه عملیاتی راهبردی 5 ساله 1405-1400 طبق بندهای 45 و 46 پنجمین اقدام بسته کاری ارتقای اخلاقی، تربیت فرهنگی. و آموزش هویت و همچنین بندهای 12 و 13. طی چهارمین اقدام بسته کاری: تحول در فرهنگ سازمانی برای حفظ هرچه بیشتر سیاست های مشترک، واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی با محوریت تشکل های اسلامی. در روزهای تا 16 دسامبر برنامه های متنوع و خلاقانه ای را به مناسبت برنامه ریزی، تدوین و اجرا بر اساس نیازهای محلی ترتیب دهید.

طبق شرایط این دستورالعمل؛ با توجه به اهمیت و ضرورت مشارکت فعال و مشارکت موثر دانشجویان و به ویژه تشکل های دانشجویی، برنامه های مربوط به گرامیداشت روز دانشجو (25 آذر) دانشجو محور بوده و از برنامه های رسمی، مدیریتی و نمایشی پرهیز شود. همچنین باید برنامه های روز دانشجو را بر اساس مبانی معرفتی و انقلابی طراحی و مدیریت کرد که به استحکام نظام فکری و تقویت مبانی نظری طلاب منجر شود. به همین دلیل است که باید بر برنامه های فرهنگی و آموزشی معتبر تاکید شود.

در این دستورالعمل همچنین آمده است که استفاده از ظرفیت حضور اساتید گرانقدر و انقلابی به ویژه در دروس وزارت آموزش و پرورش و درس «اندیشه ها و فرمایشات امام خمینی (ره)» پتانسیل خوبی برای تبیین و تبیین مشکلات دارد. 16 آذر و ارائه مواضع ائمه انقلاب در این زمینه بسیار حائز اهمیت است.

  نمایشگاه متمرکز توانمندی های پژوهشی جامعه المصطفی العالمیه

هیأت نظارت تشکل ها برای اعطای مجوز اجرای برنامه تشکل ها و شورای فرهنگی اعطای مجوز به فعالان دانشجویی واحدهای غیرمتشکل برای برگزاری رویدادهای 16 آذر با ماهیت استکبارستیزی به طور منظم و متشکل از اساتید خبره تشکیل می شود. سوابق روشن و انقلابی دعوت شود. همچنین استفاده از بیانات و رهنمودهای ائمه انقلاب، امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) و دیگر شخصیت های انقلابی و شهدای گرانقدر اسلام ضروری است. انقلاب برای ایجاد رسانه و تبلیغات مناسب

برگزاری نمایشگاه کتاب، عکس، پوستر و نمایش فیلم و فیلم مستند افشای ظلم و جنایات آمریکا با استفاده از فضای مساجد و تکایا و مزار شهدای گمنام دانشگاه به عنوان محورهای فعالیت های دینی و انقلابی دعوت به همکاری خانواده معظم شهدا و ایثارگران هشت ساله. دفاع مقدس، شهدای انقلاب اسلامی و بویژه مدافعان حرم و مقاومت و همچنین شهدای قیام اخیر برای حضور در دانشگاه، چیدمان دانشگاه و فضای مناسب، صدور بیانیه توسط تشکل های اسلامی و تشکل های دانش آموزی و پوشش رسانه ای آن، حضور دانش آموزان در مراسم گل افشانی و گلزار گلزار شهدا، مشارکت دانش آموزان در اجرای برنامه های روز راهپیمایی از جمله برنامه ها است. دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت روز دانشجو.

در این دستورالعمل تاکید شده است؛ برنامه های مختلف با هدف افشای جنایات و جنایات آمریکا و نظام سلطه علیه مردم ایران اسلامی و جامعه بشری باید در قالب های زیر اجرا شود:

 دعوت از سفرای کشورهای مخالف آمریکا
 پخش فیلم و مستند
 صدور بیانیه مشترک تشکل های اسلامی و پوشش رسانه ای
 برگزاری نمایشگاه های ویژه
 ایستگاه مشاوره را فعال کنید و به سوالات و دغدغه های دانش آموزان پاسخ دهید
 برگزاری جلسات تحلیلی بین معلمان و دانش آموزان
 تشخیص بهترین بازیگران علم، آموزش، فرهنگ و سازمان
 تجلیل از برگزیدگان در المپیادها، مسابقات کشوری و جشنواره ها
 تهیه، تولید و انتشار فیلم کوتاه، موزیک ویدیو، موزیک (پادکست صوتی)، پوستر، اینفوگرافی 16 آذر
 برگزاری نشست آزاد اندیشی با موضوعات روز دانش آموز
 پرسش و پاسخ دانش آموزان با مسئولین
 اجرای صحنه توسط هنرجویان در 16 آذر
 رقابت در خواندن، شعر، تئاتر و استفاده از سایر اشکال هنری
 تبیین شورش های اخیر و دعوت از افراد مسئول و آگاه محلی برای روشنگری
 دعوت از مستندسازان و تهیه کنندگان فیلم های انقلابی و تحلیل آثار
 تجلیل از خانواده شهدا
 احترام به خانواده دانش آموزانی که والدین آنها در ارتش و پلیس کار می کنند
 حضور در موکب های نماز جمعه و استفاده از تریبون نماز جمعه برای قرائت بیانیه تشکل های اسلامی
 برنامه های نمادین در تجلیل از معلمان روحانی و لباس روحانیت و تجلیل از اساتید خواهر با حجاب کامل و گرامیداشت حجاب اسلامی

  آخرین وضعیت بازار ارزهای دیجیتال در جهان + امروز 22 سپتامبر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید