جزئیات افزودن بیمه سربازی به سوابق بیمه

565246 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، طبق قوانین کشور همه مردان باید 24 ماه در ارتش خدمت کنند. با تصویب قانون اصلاح تبصره ماده (14) قانون کار مصوب 9/3/1383 شورای اسلامی و به موجب آیین نامه اجرایی مربوط مصوب 17 تیرماه 1383 هیأت وزیران، مبنای محاسبه سوابق مدت خدمت نظام تعهد عمومی برای کلیه بیمه شدگان سازمان از سال 1383 ارائه شده است. مشخص می شود در صورتی که بیمه شده پس از پرداخت حق بیمه مربوطه درخواستی ارائه دهد و شرایط مقرر را داشته باشد. برای برخورداری از حمایت های مقرر در قانون تامین اجتماعی به عنوان سابقه پرداخت حق بیمه پذیرفته می شود. با این حال، در برخی شرایط، می توان از قانون معافیت برای معافیت افراد از پیوستن به ارتش استفاده کرد. سازمان وظیفه عمومی به کلیه افرادی که به خدمت سربازی می روند بیمه سربازی می دهد.

بیشتر بخوانید:

کلیه بیمه شدگان، مشمولان بیمه بیکاری و همچنین مستمری بگیران تحت پوشش سازمان بیمه اجتماعی در صورت داشتن حداقل دو سال سابقه پرداخت حق بیمه در این سازمان و داشتن کارت پایان خدمت سربازی (برای افراد زیر. 50 ساله که دارای کارت الکترونیکی ملزم به قطع خدمت هستند) می توانند درخواست خود را ارائه و حق بیمه مربوطه را پرداخت نمایند. پس از پایان خدمت سربازی، سربازان می توانند تحت شرایطی بیمه سربازی را به پرونده تامین اجتماعی خود اضافه کنند. برای اینکه بتوانید بیمه نامه سربازی را خریداری کنید باید تعدادی مدارک همراه داشته باشید. در این مقاله سعی داریم در مورد مفهوم بیمه سربازی و شرایط آن توضیحاتی ارائه کنیم تا انتهای متن با ما همراه باشید.

  سپاه به مقامات کردستان عراق هشدار داد که مقر موساد را منحل کنند

بیمه سربازی چیست؟

افراد پس از پایان خدمت سربازی، اهداف متفاوتی در زندگی دارند. برخی از افراد پس از خدمت می خواهند مهاجرت کنند، برخی دیگر می خواهند در شرکت های خصوصی و دولتی مشغول به کار شوند و برخی دیگر تمایل به ازدواج دارند. داشتن بیمه سربازی برای برخی اهداف مهم نیست اما برای کسانی که می خواهند در شرکت های خصوصی و دولتی کار کنند مانند 2 سال سابقه بیمه مهم خواهد بود.

شرایط خرید بیمه سربازی در سال 1401

خرید بیمه سربازی در سال 1401 با شرایط آسانی همراه است و به راحتی می توان این بیمه را دریافت کرد. سازمان وظيفه عمومي و سازمان تامين اجتماعي براي خريد بيمه سربازي مردان دو شرط زير را تعيين كرده اند:

1. فرد باید حداقل 2 سال سابقه پرداخت حق بیمه و کارت پایان خدمت داشته باشد. اگر فردی سابقه نداشته باشد نمی تواند سابقه بیمه سربازی را خریداری کند. همچنین کارت پایان خدمت برای افراد زیر 50 سال باید به صورت الکترونیکی باشد.

2. اگر فردی برای خرید بیمه خدماتی اقدام کند باید تحت پوشش تامین اجتماعی قرار گیرد.

در صورت داشتن دو شرط فوق به راحتی می توانید سابقه این بیمه را دریافت کنید.

توجه داشته باشید که در صورت نداشتن یکی از دو شرط ذکر شده، نمی توانید بیمه سربازی خود را خریداری کنید. البته بهتر است بدانید که برای افزودن بیمه سربازی به سوابق خود نیازی به خرید بیمه بلافاصله پس از پایان خدمت ندارید. با داشتن دو شرط فوق می توانید این بیمه را خریداری کنید.

  پسر خسرو شکیبایی را برای فیلم ما نوشت

مدارک مورد نیاز برای خرید بیمه سربازی در سال 1401

علاوه بر در نظر گرفتن شرایط ذکر شده برای خرید بیمه سربازی، باید بدانید که برای خرید این بیمه نامه مدارکی لازم است تا بتوانید در کمترین زمان ممکن بیمه سربازی را به کارنامه خود اضافه کنید. برخی از مهمترین اسناد عبارتند از:

اصل شناسنامه به همراه کپی از تمام صفحات آن

کپی و اصل کارت پایان خدمت

اصل و کپی کارت ملی

با تایید واحد خدمات آمد

هزینه بیمه سربازی در سال 1401 چقدر است؟

قیمت خرید بیمه سربازی طبق آیین نامه ابلاغی قانونگذار و بر اساس فرمول محاسبه می شود. با توجه به این مشکل نمی توان قیمت مشخص و ثابتی را برای خرید بیمه در نظر گرفت. با استفاده از فرمول می توانید میزان حق بیمه را محاسبه کنید. فرمول محاسبه هزینه بیمه خدمت سربازی به شرح زیر است:

مبلغ حق بیمه = (نرخ) 30% * سابقه خدمت * میانگین حقوق دو سال آخر کار داوطلبانه

راهنمای صفر تا صد افزودن بیمه سربازی به سوابق بیمه

قیمت خرید بیمه سربازی بر اساس تعداد ماه های خدمت می باشد

نکاتی برای خرید بیمه سربازی در سال 1401

در خرید بیمه خدمت سربازی نکات مهمی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد و رعایت آن مستلزم دانستن این نکات خواهد بود. برخی از مهمترین نکات عبارتند از:

اگر جزو افرادی هستید که می خواهید بیمه خود را به صورت اقساطی پرداخت کنید، مدت بازپرداخت آن نباید بیش از 12 ماه باشد.

همچنین اگر از آن دسته افرادی هستید که بیمه خود را به صورت اقساطی دریافت می کنید، باید تمام حق بیمه ها را به موقع پرداخت کنید.

  وقایع اخیر در اوکراین بایدن و جانسون توافق کردند که به اعمال فشار بر روسیه ادامه دهند

وقتی بیمه را نقدا پرداخت می کنید بعد از محاسبه مبلغ بیمه فقط تا پایان ماه فرصت دارید.

اگر به هر دلیلی مایل به پرداخت حق بیمه خود نیستید می توانید در زمان های دیگر برای پرداخت مبلغ حق بیمه را از فرمول ذکر شده مجددا محاسبه نمایید.

نحوه مشاهده سوابق و خرید بیمه سربازی

برای بررسی سوابق تامین اجتماعی برای خدمت سربازی باید مراحل زیر را طی کنید.

به آدرس eservices.tamin.ir سازمان تامین اجتماعی مراجعه و ثبت نام کنید. اگر قبلا در این سامانه ثبت نام کرده اید نیازی به ثبت نام مجدد ندارید و کافی است کد ملی را به عنوان نام کاربری و رمز عبور تنظیم کرده و وارد حساب کاربری خود شوید.

برای مشاهده سوابق بیمه اولین قدم ارائه اطلاعات لازم از قبیل: کشور، شرکت مخابراتی و شماره تلفن همراه می باشد

خود را وارد کنید و کد شناسایی ارسال شده به تلفن همراه خود را در قسمت ارائه شده وارد کنید. به طور کلی برای ورود به سامانه تامین اجتماعی می توانید از کد ملی خود استفاده کنید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید