جراح زیبایی معروف النا را در آشپزخانه مورد آزار و اذیت قرار داد

پرونده او به دلیل تزریق چربی فاسد در جراحی زیبایی به دادگاه کیفری پزشکی فرستاده شد.

ماجرا با شکایت دختر 20 ساله ای به نام النا آغاز شد. او به پلیس رفت و از یک جراح زیبایی معروف شکایت کرد.

وی گفت: از قبل جراح 50 ساله ای را می شناختم که بسیار معروف است و بارها به مطب زیبایی او مراجعه کردم. او آخرین بار به من پیشنهاد کرد که چربی را به باسنم تزریق کنم. قبول کردم و رفتم زیر تیغ. اما بعد از چند روز متوجه شدم که مواد پوسیده به بدنم تزریق شده و مشکلات زیادی برایم پیش آمده است.

آزار و اذیت دختر جوان توسط متخصص زیبایی

بنابراین چندین بار با جراح تماس گرفتم. جراح 50 ساله آدرسی در منطقه دیباجی جنوبی به من داد و از من خواست که به آنجا بروم. فکر کردم اونجا دفتری هست. اما وقتی به آنجا رسیدم متوجه شدم که او مرا به خانه پسر عمویش که خارج از کشور زندگی می کرد دعوت کرده است. آنجا مورد تجاوز قرار گرفتم. دکتر معروف گفت عاشق من شده و می خواهد با من ازدواج کند. الان شکایت دارم که به من تجاوز می کند و مواد فاسد را به بدنم تزریق می کند.

با این شکایت تحقیقات در این راستا آغاز و النا به پزشکی قانونی معرفی شد. کارآگاهان در گزارشی گفتند که عضلات وی به دلیل تزریق چربی فاسد فلج شده فلج شده و نیاز به درمان طولانی مدت دارد.

با این اظهارات پرونده پزشک معروف برای رسیدگی به دادسرای جرائم پزشکی ارسال شد.

  «پایان تحریم سپاه» چه تأثیری بر برجام دارد؟

دکتر معروف در دادگاه

پرونده وی به اتهام تجاوز به عنف به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد و در شعبه نهم دادگاه کیفری استان تهران از خود دفاع کرد.

النا در ابتدای جلسه توضیحاتی در مورد ماجرا داد و گفت: از این دکتر شکایت دارم. او مرا فریب داد و به خانه ای در خیابان دیباجی کشاند و با تهدید چاقو مرا تهدید کرد.

زمانی که پزشک میانسال در برابر قضات حاضر شد، گناهش را انکار کرد.

برای پزشک زیبایی شلاق بزنید

وی گفت: دختر جوان را به خانه ای در خیابان دیباجی دعوت کردم و او با میل خود به آنجا آمد. من به میل خودش با النا رابطه داشتم و او مقاومت نکرد. من اصلا او را با چاقو تهدید نکرده بودم.

در پایان جلسه قضات دیوانه شدند و با توجه به شواهد موجود در پرونده این پزشک معروف را به 99 ضربه شلاق، 2 سال تبعید و 3 سال حبس محکوم کردند.

با دکتر عابدین، جامعه شناس و روانشناس بالینی درباره ابعاد روانی این پرونده پیچیده به گفت وگو نشسته ایم.

در نظر گرفتن جنبه های موضوع در سطح روانشناختی

دکتر عابدین در ابتدا گفت: باید در سطح روانی و فردی هر فردی به ابعاد این موضوع نگاه کرد. هر فردی در سطح اجتماعی مدل های رفتاری و انسان شناختی متفاوتی دارد.

وی افزود: مدتی است که عموم جامعه ایران آنقدر درگیر مشکلات شده اند که به بی تفاوتی، کرختی و بی تفاوتی اجتماعی رسیده است.

این جامعه شناس ادامه داد: ممکن است عده ای فکر کنند چون عده ای از سرعت رسیدگی به پرونده هایشان ناامید شده اند و ممکن است قوانین به نفع مستضعفان نباشد در نتیجه هیچ کس به دنبال جبران نیست. به همین دلیل است که جنایت خود را با خیال راحت انجام می دهند.

  لحظه به لحظه با بورس / رشد 983 واحدی شاخص کل

دکتر عابدین گفت: شرایط فرهنگی جامعه بیشتر مردم را به سکوت دعوت می کند تا اینکه آنها را به حق هدایت کند.

وی در پایان گفت: البته باید به تصمیم این دختر و بی اعتمادی او توجه کرد، اما در هنگام سرکوب، سکوت جایز نیست. بهتر است مبنای اصلی ما در شرایط فعلی جامعه اولاً بی اعتمادی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید