جدیدترین راه برای مقابله با اگزما

575450 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، روکاتین لیماب یک آنتی بادی مونوکلونال است که محققان دریافته اند تا 20 هفته پس از قطع درمان از عود علائم بیماری پوستی جلوگیری می کند.

بیشتر بخوانید:

اما گاتمن، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ایکان در نیویورک، توضیح داد: «این دارو می‌تواند بیماری را اصلاح کند، زیرا روی سلول‌های T حافظه کار می‌کند».

این دارو با مسدود کردن OX 40 عمل می کند. یک مولکول ایمنی که سلول های التهابی را فعال می کند که در ایجاد اگزما نقش دارند که درماتیت آتوپیک نیز نامیده می شود. این دارو همچنین از ذخیره سازی عامل زمینه ای اگزما در سلول های T حافظه جلوگیری می کند.

گاتمن می‌گوید: «از آنجایی که این دارو روی تشکیل سلول‌های T حافظه کار می‌کند، سلول‌هایی که به خاطر می‌آورند که بیمار مبتلا به این بیماری است، این سلول‌ها ممکن است برای ایجاد بیماری بر نگردند.

گاتمن گفت: “درماتیت آتوپیک یک بیماری التهابی مزمن پوستی ناتوان کننده است که اغلب در سنین بسیار پایین ایجاد می شود و باعث التهاب، قرمزی، خارش، درد و خشکی پوست می شود.”

برای این مطالعه فاز 2، نزدیک به 300 بیمار بزرگسال به طور تصادفی به دو گروه دریافت کننده روکاتین لیماب یا دارونما تقسیم شدند. به مدت 18 هفته، بسته به دوز، دارو هر دو یا چهار هفته یکبار تزریق می شود. محققان دریافتند بیمارانی که روکاتین لیماب دریافت کرده بودند پس از 16 هفته به بهبودی خود ادامه دادند و اکثر بیماران حداقل 20 هفته پس از درمان از اگزما رهایی یافتند.

گاتمن گفت: عوارض جانبی این دارو شامل تب بالا، لرز، سردرد، زخم های عفونی و حالت تهوع است که همگی خفیف و کوتاه مدت هستند.

  دندانپزشک قلابی توسط پلیس دستگیر شد

فاز 3 این فرآیند در حال انجام است. و این مرحله شامل بیماران بیشتری از جمله نوجوانان می شود که دو سال پس از قطع درمان تحت پیگیری قرار خواهند گرفت.

گاتمن گفت: “اگر نتایج فاز 3 کامل شود، حداقل سه تا چهار سال طول خواهد کشید تا درمان به طور کلی در دسترس باشد.”

منبع: سایت سلامت نیوز

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید