جای خالی انجمن های دانشگاهی در جلسات دانشجویی/دانشگاهی برنامه ای برای ارتقای مهارت های نرم دانشجویان ندارد.

636932761695999258 خبر ناگهانی

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، دیدار دانشجویی با مقام معظم رهبری در سال 1401 در حالی برگزار شد که مجامع علمی بستری برای بیان مطالبات خود نداشتند. جای خالی انجمن ها و نقش موثر آن ها در پویایی فضای علمی دانشگاه باعث شد که ایسکانیوز با دبیران انجمن های علمی به گفت وگو بنشیند و انتقادات و شکایات آنها را بررسی کند.

میلاد کامران محمدی دبیر انجمن SPE دانشگاه شهید چمران اهواز مصاحبه با ایسکانیوزوی به مشکلات اقتصادی در سال های اخیر به عنوان اهرمی برای فشار بر جامعه علمی نگاه کرد و تاکید کرد که جامعه نخبگان به دلیل عدم حمایت مالی خوب منزوی شده است.

علیرغم تاکید بسیاری از کارشناسان مبنی بر اینکه هزینه تحصیل سرمایه ای است که در درازمدت در جامعه جواب می دهد، به نظر می رسد عدم حمایت مالی نخبگان تحصیلات دانشگاهی را به یک امر تجملی تبدیل کرده است.

عدم حمایت مالی از نخبگان، تحصیلات دانشگاهی را به امری لوکس تبدیل کرده است

دانشجوی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: برخی از دانشجویان دانشگاه‌های دولتی توانایی پرداخت هزینه خواب، غذا و اینترنت را ندارند.

انجمن ها فرصتی برای دوبار مطالعه برای دانش آموزان

انجمن های پژوهشی به دلیل ارتباط با اساتید و فرصتی برای اجرای برنامه های بین دانشگاهی می توانند فرصت خوبی برای دانش آموزان برای یادگیری بیشتر باشند. البته این امر مستلزم همکاری دانشگاه ها با انجمن و کاهش محدودیت هاست.

پیمان یوسفی، دبیر انجمن شیمی دانشگاه امیرکبیر مصاحبه با ایسکانیوزبر لزوم ایجاد نقش مهم تری برای انجمن ها در یادگیری دانش آموزان تأکید می کند. فعال کردن انجمن ها برای توانمندسازی دانش آموزان برای ایفای نقش خوب در آموزش مهارت های دانش آموزان علاوه بر دوره های دانشگاهی، مانند کالج های کوچک.

  خواص بی نظیر پوست کیوی برای سلامتی

دانشگاه هیچ برنامه ای برای بهبود مهارت های نرم دانش آموزان ندارد

یکی از انتقادات جدی به نظام آموزشی این است که برنامه ای برای ارتقای مهارت های نرم وجود ندارد. در نتیجه جوانان فاقد مهارت های زندگی هستند. دبیر انجمن SPE دانشگاه شهید چمران اهواز بر تغییر نگرش در تدوین کتب درسی تاکید کرد تا بتوانند جوانان را برای زندگی آینده خود آماده کنند.

دانشگاه می تواند از مراکز مختلف برای فرهنگ سازی استفاده کند. به عنوان مثال از مرکز حفاظت محیط زیست برای فرهنگ سازی در زمینه حفاظت از محیط زیست، حفاظت از حیوانات و دفع زباله استفاده کنید یا از مرکز روانشناسی برای بیان مشکلات روانی دانش آموزان و ارائه راه حل استفاده کنید. مرکز مطالعه نیز می تواند بهترین کتاب ها را در حوزه های مختلف شناسایی و به دانش آموزان معرفی کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید