جای خالی اساتید برجسته موسیقی در تلویزیون/هنر اولویت اول مسئولان است

565294 خبر ناگهانی

سعید ذهنی، نوازنده و آهنگساز کشورمان در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایسکانیوز درباره وضعیت موسیقی کشورمان گفت: متاسفانه وضعیت موسیقی در کشور ما خوب نیست و خطرات و درگیری های زیادی وجود دارد. ما در آن جهت رشد نمی کنیم.

ادامه مطلب

وی ادامه داد: من سال هاست که در عرصه موسیقی کار می کنم و کاملا از شرایط مطلع هستم اما خب متاسفانه وضعیت خوبی نداریم.

آهنگساز سریال کت جادویی در پاسخ به این سوال که دلیل گرایش جوانان به موسیقی مبتذل و سخیف چیست، گفت: یکی از دلایل این امر این است که ما تغذیه مناسبی برای آنها فراهم نمی کنیم. در تلويزيون موسيقي تخصصي نداشته باشيد، حتي اجازه نمي دهيم استادان برتر و استاد موسيقي ملي و جهاني ما در تلويزيون ظاهر شوند تا جوانان آنها را ببينند و مشوق هنرشان شوند.

وی گفت: در نتیجه چنین مشکلاتی جوانان ما جذب موسیقی مبتذل می شوند، در واقع آنها مقصر نیستند، زیرا اگر بگوییم بد است به موسیقی که به آن مبتذل می گوییم روی بیاوریم. ما موظفیم موسیقی خوب معرفی کنیم، اما وقتی اجازه نداریم ساز را در تلویزیون پخش کنیم، چگونه می خواهیم موسیقی خوب ارائه کنیم؟

وی ادامه داد: متأسفانه محدودیت ها و خطوط قرمزی که در حوزه موسیقی ایجاد شده مانع خلاقیت هنرمندان شده است.

آهنگساز سریال «مسافران» به وجود مافیا و باندبازی در عرصه موسیقی نیز اشاره کرد و گفت: برخی مسئولان باعث ظهور خوانندگانی شده اند که حتی نمی توان آنها را خواننده نامید. متأسفانه هر یک از سیاستمداران با سبک و سیاق خود منجر به ظهور و درخشش عده ای و حذف برخی دیگر از عرصه می شود و معیارهای انتخابی که بین آنها وجود دارد کاملاً غیرعلمی است و همه چیز حول محور پول درآوردن و خودنمایی می چرخد.

  فراخوان جدیدی برای خدمات عمومی برای سربازان، ارسال شده در ژوئیه 1401

برای رفع مشکلات موجود در عرصه موسیقی لازم است مسئولان به آموزش و فرهنگ سازی بپردازند تا بخشی از نگرش هایی که نسبت به این هنر وجود دارد تغییر یابد. البته نگاه ابزاری و مناسب به هنر جوابگو نیست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید