جاده ای آجری که در انتهای اقیانوس آرام یافت می شود

خدمه یک کشتی شناسایی به نام ناتیلوس در حال حرکت در سراسر اقیانوس آرام بودند که جاده های آسفالت شده را در انتهای اقیانوس مشاهده کردند. جاده ای آجری زرد که می تواند به «شهر افسانه ای آتلانتیس» منتهی شود.

این تیم هنگام کاوش در مناطق نزدیک جزایر هاوایی و کاوش در منطقه ای به نام رشته کوه Lili’uokalani در اطراف بنای یادبود ملی دریایی Papahānaumokuakea در اقیانوس آرام، جاده آسفالت شده را کشف کردند.

دانشمندانی که این ویدئو را به صورت زنده با غواصانی که در حال کاوش در این مکان بودند تماشا کردند تحت تاثیر “راه آتلانتیس” قرار گرفتند و آن را عجیب و شگفت انگیز توصیف کردند.

نظریه های زیادی در مورد “شهر آتلانتیس” وجود دارد. نام این شهر بارها در آثار یونانی مانند تمدن و شهری آباد که به زیر آب رفته تکرار شده است، اما در مورد صحت این گفته یا مکان آن اختلاف نظر وجود دارد.

محققان با الهام از فیلم انیمیشن The Wizard of Oz and the Yellow Road که دوروتی را به خانه می آورد، جاده را راهی برای رسیدن به شهر رویاها توصیف می کنند و آن را جاده آجر زرد می نامند.

دنیای زیر آب همیشه پر از شگفتی هایی بوده است که بشریت را شگفت زده کرده است. داستان های علمی تخیلی درباره شهرهای زیر آب و تمدن ها مکمل این شگفتی ها هستند.

Nautilus یک کشتی شناسایی است که به سمت اقیانوس آرام حرکت می کند تا سیستم های فعال بیولوژیکی زیر آب و کوه های فراساحلی – کوه های زیر دریا با منشاء آتشفشانی را شناسایی کند.

  آیا این مرد را می شناسید؟! / با این جعبه کفش پولدار شد + عکس

کشتی ماه آوریل را صرف کاوش در کف اقیانوس کرد و با سنگ های شکسته “هیالوکلاستیک” برخورد کرد. هیالوکلاستیت نوعی سنگ آتشفشانی است که در اثر فوران های شدید ایجاد می شود. این فوران های شدید تجمع سنگ ها را در کف اقیانوس افزایش می دهد.

این تیم پس از کشف سنگ‌های آتشفشانی در اقیانوس آرام گفت: الگوهای منظمی که این سنگ‌ها دارند احتمالاً به دلیل چرخه‌های گرمایش و سرمایش مرتبط با فوران است.

Ocean Exploration یک سازمان غیردولتی است که تحقیقات کشتی را زیر نظر دارد و ماجراهای آن را به صورت زنده پخش می کند.

ناتیلوس تاکنون موفق به اکتشافات خارق العاده ای در حیات دریایی شده است. آنها در اوایل سال جاری حضور یک گونه ناشناخته اختاپوس و یک موجود ژلاتینی عجیب را ثبت کردند.

محققان بر این باورند که درک جاده آجری زرد و چگونگی ایجاد آن به درک بهتر آنچه در زیر آب اتفاق می افتد کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید