ثبت نام داوطلبان حج 1401 از 18 اردیبهشت ماه + شرایط آغاز می شود

562159 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، اکبر رضایی معاون حج و فوت سازمان حج و زیارت از آغاز ثبت نام 1401 زائر حج تمتع از ساعت 10 روز یکشنبه 18 اردیبهشت ماه از طریق «رزرو» حج و زیارت خبر داد. سامانه و گفت: شرایط اعلام شده از سوی وزارت حج و عمره عربستان به متقاضیان بالای 65 سال روادید ارائه نمی شود و در صورت عدم دریافت ودیعه، در اولویت حج آینده خواهند بود. از این بستگان درخواست می شود وضعیت موجود را حفظ و لغو نکنند تا از حق تقدم و امتیاز تثبیت نرخ ارز در حج آینده برخوردار شوند.

بیشتر بخوانید:

22000 نفر از حجاج ثبت نام شده در سال 99 بالای 65 سال سن داشته اند.

وی افزود: حدود 22 هزار نفر از حجاج ثبت نام شده در سال 99 بالای 65 سال سن داشتند که این افراد طبق شرایط اعلام شده در اولویت ورود به حج در سال آینده هستند.

رضایی تاکید کرد: در حج امسال حدود 37 هزار زائر از کشورمان از بین کسانی که در کاروان های حج 99 ثبت نام کرده اند و به دلیل لغو حج موفق به حضور نشدند و واجد شرایط اعزام هستند، انتخاب می شوند. کاروان خود را برای فعالیت در تاریخ مشخص شده انتخاب کنید.

صدور ویزا برای متولدین 1362/01/07

معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت گفت: ظرفیت برآورد شده برای زائران ایرانی 39 هزار و 635 نفر است که تعدادی از آن ها کادر اجرایی و کاروانی، پزشک و … هستند.

وی تاکید کرد: بر اساس اعلام شرایط از سوی وزارت حج و عمره عربستان، ویزای حج امسال تنها برای متولدین اول تیرماه 1362 صادر می شود.

  آغاز واریز عیدی بازنشستگان

Astrazenka و Sinofarm واکسن های مورد تایید عربستان سعودی هستند

رضایی در خصوص سایر شرایط اعلام شده از سوی عربستان، توضیح داد: تمامی زائرانی که شرایط اعزام را دارند باید واکسن کامل را دریافت کرده باشند. از جمله واکسن های تایید شده توسط وزارت بهداشت عربستان، واکسن های Astrazenka و Sinofarm در سبد واکسیناسیون این کشور قرار دارند. متقاضیان باید واکسیناسیون را تکمیل کنند، «یکی از این دو واکسن را خودتان بزنید، شرط دیگر این است که ۷۲ ساعت قبل از حج در یکی از آزمایشگاه های مورد تایید آزمایش PCR منفی باشد و در بدو ورود مدارک لازم را داشته باشید.

اعلام اولویت های بعد از خرداد 1386 در صورت عدم تکمیل ظرفیت کاروان ها

معاون حج و عمره سازمان حج و عبادت همچنین با اشاره به اینکه تاریخ ثبت نام اولیه افراد ملاک انتخاب آنها برای حضور است و در این مرحله مجاز به ثبت نام تا 31 اسفند 96 است، گفت: سامانه رزرواسیون تا تکمیل ظرفیت کاروان ها دایر بوده و در صورت تکمیل نشدن ظرفیت کاروان ها اولویت ها بعد از خرداد 96 اعلام خواهد شد.

وی همچنین از رایزنی ها و مکاتبات با وزارت حج عربستان و فوت در خصوص افزایش سهمیه ورود حجاج ایرانی خبر داد و گفت: مکاتبه با وزارت حج درخواست شد و از 5000 نفر خواسته شد در صورت اعلام ظرفیت جدید اطلاع رسانی کنند. برای جذب زائران انجام شده و با اولویت فراخوان خواهند بود.

منتظر صدور روادید برای تیم کارشناسی انعقاد قراردادهای حج هستیم

رضایی با بیان اینکه در حال رصد و منتظر پاسخ وزارت حج عربستان و صدور روادید آنها برای اعزام تیم های کارشناسی و اجرایی برای امضای قرارداد و انجام اقدامات لازم هستیم، گفت: دستورات و موارد دیگر. برای طرفین قرارداد ارسال خواهد شد.

  چه اکتشافات مهمی در سفر در فضا انجام شده است؟

معاون حج و عمره سازمان حج و عبادت همچنین خاطرنشان کرد: رایزنی های لازم در خصوص واکسیناسیون زائران و انجام تست PCR در مراکز مورد تایید و همچنین صدور کارت واکسیناسیون و شرایط و نحوه آموزش در وزارت بهداشت. موافقت کرد .

وی با اشاره به هماهنگی های انجام شده با سازمان هواپیمایی کشوری و هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، زمان آغاز اعزام زائران را 24 خرداد برابر با 3 خرداد ماه اعلام کرد و گفت:

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید